HotZlot 2014 - organizacja dojazdu

Wątek poświęcony wszelkim kwestiom związanym z organizacją dojazdu na tegoroczny HotZlot.

Dla osób podróżujących z okolic Gdańska najlepszym i najszybszym sposobem dotarcia na HotZlot będzie podróż samolotem. Już teraz można nabyć bilety na trasie Gdańsk>Wrocław w rewelacyjnej cenie 59 zł (29 zł dla klientów mBanku) :slight_smile:

To samo tyczy się na chwilę obecną Warszawy: 39 zł za lot w czwartek 3 lipca liniami Ryanair - o tanich biletach lotniczych piszemy zresztą na stronie Zlotu…

Trzeba się spieszyć, bo liczba biletów promocyjnych jest ograniczona. Za 39 zł można nabyć bilet powrotny na trasie Wrocław- Warszawa. 

To był właśnie jeden z powodów, który zdecydował żeby opublikować stronę Zlotu i rozpocząć rejestrację wcześniej niż to pierwotnie planowaliśmy (mimo jeszcze nie zamkniętej w pełni listy partnerów).

@Krogulec, a czy z Wrocławia będzie tylko jeden zlotowy autokar do Zamku na Skale? O 10.30 odjazd, a akurat przyzwoity Polski Bus przyjeżdża do Wrocławia z Krakowa o 10.30 :smiley:

Będzie “tylko” jeden :wink: PolskiBus ma rano z Krakowa kursy prawie co godzinę, odjazd autokaru zlotowego podpasowany jest pod ten, który przyjeżdża do Wrocławia 9:30.

 

Opóźniać godziny odjazdu autokaru nie możemy bo patrząc na większość połączeń (lista na www.hotzlot.pl/Dojazd.aspx ) to powinien on w zasadzie i tak odjeżdżać o 10:00, a nie o 10:30 - ta godzina jest podyktowana w zasadzie głównie godziną przyjazdu pociągu z Poznania (10:01) i trochę za małym zapasem na Łódź (9:40). Z drugiej jednak strony Warszawa przyjeżdża już o 9:00, Gdańsk 8:20, o Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, czy Szczecinie nie wspominając, więc nie możemy doprowadzać do takiej sytuacji, że ktoś będzie kwitł we Wrocławiu do 11:00 bo krakusy chcą sobie o godzinę dłużej pospać :stuck_out_tongue:

 

Update: będzie zmiana ale w drugą stronę :stuck_out_tongue: odjazd autokaru z Wrocławia zrobimy jednak o 10:00 , aby nie trzeba było tyle czekać, a sugerowane połączenie z Poznania zmieniamy na wcześniejszy TLK (wyjeżdża z Poznania raptem 15 min. wcześniej, a jest 45 min. szybciej we Wrocławiu).

@Krogulec. Rozumiem, dzięki za info :wink:

Ułożenie tego wszystkiego to co roku skomplikowana łamigłówka bo musimy znaleźć złoty środek, który daje możliwość komfortowego (i najlepiej bezprzesiadkowego) przyjazdu możliwie dużej grupie Zlotowiczów w taki jednak sposób aby autokar na miejsce HotZlotu przyjechał o jakiejś sensownej porze. Jak ktoś jedzie z Katowic, Krakowa, czy Poznania to żaden problem, ale ci, który muszą tłuc się PKP z dalszych rejonów Polski chcą po przyjeździe na miejsce chwilę odsapnąć, wziąć prysznic itd. a trzeba się przecież jeszcze zarejestrować, zameldować, jest obiad, a o 15:30 rozpoczęcie, więc musimy przyjąć na to wszystko przynajmniej 2-2,5 godziny zapasu… A musimy jeszcze uwzględnić możliwość wystąpienia opóźnienia odjazdu autokaru z powodu opóźnienia pociągów, jakiejś awarii, albo spóźnialskich…

 

W tym roku, głównie dzięki ofercie PolskiegoBusa udało się to jakoś całkiem zgrabnie ułożyć, niemniej jednak jeżeli ktoś będzie jechał z daleka to w dalszym ciągu zachęcamy do przyjazdu do Wrocławia dzień wcześniej aby być wypoczętym na Zlot bo program będzie napięty :wink:

@Krogulec, mały błąd kopiuj-wklej w dojazdach jest:

“Odjazd autokaru z Wrocławia planowany jest z ul. Sieradzkiej (okolice Dworca PKS) o godzinie 10:00 (przyjazd do Kliczkowa około 12:00). Autokar zostanie podstawiony 15 min przed odjazdem. Odjazd autokaru powrotnego z Kliczkowa planowany jest o godzinie 12:00 (przyjazd do Wrocławia około 14:00)”

Dzięki za info - widać ślepota już mnie na starość dopada :wink: Poprawione

Swoją drogą - skąd macie rozkłady jazdy pociągów? Oficjalne na wakacje nie są jeszcze opublikowane. http://rozklad.plk-sa.pl/ podaje tylko rozkłady na kwiecień-czerwiec i całoroczne, czyli te, które z rzeczywistością nie mają zbyt wiele wspólnego.

Na razie, jeżeli chodzi o połączenia kolejowe, bazujemy na rozkładzie jaki jest na www.rozklad-pkp.pl . Nie możemy czekać do drugiej połowy czerwca aż PKP łaskawie opublikuje nowe rozkłady. Praktyka pokazuje, że te połączenia nie zmieniają się zresztą na tyle aby wywrócić wszystko do góry nogami.

 

PKP jeżeli chodzi o organizację odjazdu autokaru zlotowego zaczyna zresztą mocno trafić na znaczeniu - w obliczu takich alternatyw jak PolskiBus, zmiany rozkładu nie są w ogóle bolesne. Wystarczy zresztą spojrzeć na stronę Zlotu - większość sugerowanych połączeń do Wrocławia to obecnie autokary, a nie pociągi. A już kompletnie pomijam, że można przylecieć samolotem za 39 czy 59 zł…

I tak najlepsza opcja to przyjazd dzień wcześniej do Wrocławia jakąś większą ekipą :slight_smile:

a co z przedłużonym pobytem ? też będzie autokar ?

Zapewne nie będzie…coś taki w gorącej wodzie kąpany…pewnie już jesteś spakowany… :mrgreen:

 

Nigdy nie było w poniedziałek autokaru, trzeba się dogadywać z tymi co zostaną, na podwózkę. Autokar zabiera zlotowiczy w niedzielę.

](*,)  ooo dzięki

W sumie spod Zamku łatwo dojechać do Wrocławia komunikacją publiczną (sprawdzałem rozkłady).

 

@andrewi - tym razem zamierzam tak zrobić, czyli przyjechać do Wrocka dzień wcześniej. W sumie to nie wiedząc, czy zostanę zaproszony, popełniłem wszelkie rezerwacje już miesiąc temu :smiley: (z zakupem biletu na podróż do i z Wrocławia)

Będzie ktoś jechać samochodem na trasie Wrocław - Bieszczady?