HotZlot 2016 - organizacja dojazdu

Masz jeszcze jedno wolne miejsce w swojej gablocie ? Jestem zainteresowany. Mogę jechać z Bydgoszczy/Torunia/Inowrocławia lub innej miejscowości w kuj-pom.

Cześć, ja będę wyruszał z okolic Włocławka :slight_smile:

Wybiera się ktoś z okolic Rybnika

 

Muszę ostrzec, że na wysokości Zielonej Góry w ciągu S3 są obecnie prowadzone duże roboty drogowe i przez to w tej okolicy są spore korki. Generalnie jednak ta trasa jest całkiem przyjemna bo najpierw jest A2/S3, następnie co prawda korek (ale można go objechać, zjeżdżają na drogę 279), a później masz już drogi wojewódzkie (żółte) do Bolesławca i takież do Jeleniej Góry przez Lwówek Śląski, które są stosunkowo mało zatłoczone, prowadzą przez lasy i całkiem fajnie się jedzie.

 

Ja bym proponował właśnie powyższy wariant bo trasa z Poznania do Wrocławia przez Leszno jest w dalszym ciągu wykańczająca, a później musisz lecieć zatłoczoną A4 i dalej 5 i 3, na których też panuje spory ruch.

 

Ewentualnie coś pośrodku przez Leszno, Górę i Jawor, ale nie jechałem tą trasą więc trudno mi się wypowiadać…

Chyba najbliżej będziesz miał żeby dostać się do Katowic i okolić bo stamtąd jedzie trochę osób. Np. @gowain, @Acorus o ile jeszcze mają miejsce.

 

Niestety trasa z Góry do Jawora (przez Wołów) jest kiepska (miejscami znośna), kręta wąska i dziurawa. Trasa przez Ścinawę, Prochowice podobna

 

Ewentualnie Trasa Góra-Jawor, ale przez Lubin, Legnicę - Tu jest o wiele lepiej

 

z 8.30 - nie wiem jeszcze dokładnie - jeszcze nie obliczałem.

Ja startuję z Zielonej Góry samochodem, gdyby ktoś chciał się zabrać. Wracam w poniedziałek z rana, nie zostaję na rozszerzonym.

Ja dodam od siebie tak, że na Bolesławiec nie ma co się pchać S3, bo potem i tak trzeba zjechać na wiochy, chyba że ktoś ciśnie do Wrocka, to inna sprawa. Na Szprotawę i Bolesławiec lepiej jechać przez ZG (w sensie wjechać do miasta).

Jako że Wielki Randomin okazał się łaskaw dla mnie w tym roku poszukuję transportu z Wrocławia (ewentualnie z Brzegu [opolskiego]). Ktoś coś? :slight_smile:

@Krogulec zostanę przy trasie A2, S3 przez Bolesławiec- gadałam wczoraj z kierowcą ode mnie z pracy i mówi, że mimo remontów lepiej jechać tamtędy niż przez Leszno. Dzięki :slight_smile:

Hej,

 

Jechałem tą trasą nad morze raptem 1,5 tygodnia temu. Generalnie przez jakieś 20 - 30 kilometrów jest zwężka i ruch odbywa się jedną jezdnią (po jednym pasie w każdym kierunku), ograniczenie do siedemdziesiątki, ale cały czas z taką prędkością się jechało. Tragedii więc wielkiej na szczęście nie ma.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jako że zostałem wylosowany i planuje na tę chwilę jazdę z okolic Wrocławia także mogę do Wrocławia zajechać.

Wolnych miejsc max: 5

Nie zostaje na rozszerzonym - w każdym razie stan urlopu na ten dzień nieznany.

Kubut !!! Dawaj ze mną z Wrocławia. Nie dane było mi Ciebie poznać rok temu to teraz nadrobimy :slight_smile:

Z Tobą to i na koniec świata :P 

Witam jadę z Suchego Lasu(obok Poznania) i mam 4 wolne miejsca w clio IV grandtour, zostaje na rozszerzonym, dodatkowo planuję w dniu powrotu wyjść w góry(Szrenica i Łabski Szczyt) dlatego wracać będę dopiero późnym wieczorem(18, 19 lub najpóźniej 20)

…dobry pomysł. Na HZ raczej dotrę we własnym zakresie ale chętnie się podczepię na łażenie po górach :slight_smile:

IMO. Jakoś mi się wydaje, że czasu może wam zabraknąć

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Jaką trasę wybrać?Zjazd z A4 Kostomłoty czy zjazd na Jawor.

O 12 ma się we wtorek zakończyć hz to trochę czasu do wieczora będzie…

Można sobie w hotelu odpocząć po HZ do wieczora i załapać się na transport z @Informantyk :smiley: