HotZlot 2019 - wątek ogólny

Zgadza się. Czasami można doznać lekkiego szoku, jak się pozna osobiście osoby, skrywające się za nick-ami i awatarami. Ale z takich spotkań rodzą się fajne znajomości, a nawet przyjaźnie. To zdecydowanie wartość dodana zlotów.

Dlatego też najlepiej nie ukrywać się pod nickiem… tylko być sobą w realu i wirtualu. W ogóle stwierdzenie “skrywające się za nick-ami i awatarami” źle się kojarzy :wink:

Czy ty aby przypadkiem nie zmieniłeś nicka na imie i nazwisko dopiero w ostatnim czasie?
To jak z przeciwnikami palenia papierosów, najbardziej zagorzali ci, którzy świeżo rzucili :joy:

A w realu chodzisz w koszulce z napisem jestem Andrzej Tarnowski :wink:

Źle kojarzy czy nie. Coś może w tym jest. Ale wyobrażenia o osobie, z którą pisze się poprzez sieć, częstokroć są inne i dopiero spotkanie “face to face” dokonuje weryfikacji wyobrażeń.

1 polubienie

To na pewno. Ludzie inaczej zachowują się w bezpośrednim kontakcie niż w sieci, co jest oczywiste, bo w internecie nie doświadczamy tylu bodźców w rozmowie z interlokutorem, więc często nawet na więcej sobie pozwalamy :wink:

1 polubienie

Po prostu chodzi o normalne zachowanie… tu i tu. Więc nie dorabiajmy do tego, co napisałem… drugiego dna… A nicki na DP dla zdecydowanej większości użytkowników są znakiem rozpoznawczym i ja to szanuję. Inna sprawa, że niektórzy userzy nadużywają swoją nickową anonimowość. Natomiast o tym, że ja postanowiłem tutaj udzielać się pod nazwiskiem, a nie popularnym nickiem, zadecydowały kwestie praktyczne, a nie ideologiczne.

2 polubienia

No tak właśnie jest. :slight_smile:
Dla mnie to bez znaczenia, bo po to są nicki, aby z nich korzystać… ale też zupełnie swobodnie można przecież pisać z konta nazwanego imieniem czy nazwiskiem.
Nie rozumiem tylko osób, które co chwilę zmieniają swój nick i swój awatar, są też takie, które mają kilka kont, nie wiadomo wtedy z kim się pisze i po co sam sobie odpisuje… no ale to margines, nie ma tu tego dużo.

Przyjeżdżasz na zlot, a tu okazuje się, że Martina to facet :smiley:

2 polubienia

Się śmiejesz, na jednym zlocie była dziewczyna, której nick wskazywał na płeć niepiękną.

I w drugą stronę było podobnie - Over miał w awatarze blondynkę. :open_mouth:

Wiesz, w anglojezycznych krajach normą jest, że kobieta ma męskie imię, a facet żeńskie :wink: Może ta przyjechała z USA :smiley:

Poza tym skąd masz pewność, że to była dziewczyna? W dzisiejszych czasach łatwo się pomylić :wink:

2 polubienia

Np “Nicola” - może być to nick, może być imię męskie, może być żeńskie :wink:

Fakt. We Włoszech wielu facetów ma na imię Nicola… np. znani piłkarze Nicola Berti lub Nicola Ventola. Zresztą w Polsce również jest wiele Panów z drugim imieniem Maria np. Jan Maria Rokita. Ale akurat to, znając specyfikę naszego kraju nikogo nie powinno dziwić :wink:

1 polubienie

Tego akurat nie pamiętam, ale pamiętam sytuację odwrotną. Od razu mówię - nicku nie pamiętam, ale chyba zmylił nie tyle nick, co (głównie) awatar.

O właśnie. :slight_smile:

1 polubienie

Można tu przywołać przykład wynalazcy (choćby radia): Nikola Tesla

1 polubienie

Fakt. W przypadku DP to najlepsze porównanie :slight_smile: Ostatnio fajny filmik na YouTube o nim oglądałem https://www.youtube.com/watch?v=Xx1vUDJWhyk

Obejrzałem. Mnie prowadzący irytuje, ale rozumiem, że dziś do wielu osób w ten właśnie sposób się trafia, co dodatkowo podkreśla naprawdę dużo subskrypcji.
Z kolei ja polecę 392 odcinek SONDY (z 1986 roku) pt. “Cierpienia wynalazcy”. Oczywiście o Tesli.

29 września minie 30 lat jak prowadzący program zginęli w wypadku samochodowym. Swego czasu lubiłem oglądać program Sonda. A propos jazdy samochodem to mam jeszcze dwa wolne miejsca Gdańsk - Otwock :slight_smile:

2 polubienia

Ja, jak pisałem, wybrałem pociąg, bo dojazd jest dobry, a do tego tani i szybki:

Niestety. Ale to temat na zupełnie inną (ale jakże ciekawą) dyskusję.

Kto nigdy nie widział Sondy niech wie, że przez 12 lat, co tydzień, Andrzej Kurek i Danek Kamiński pojawiali się w naszych domach by odkrywać świat na nowo…

Moje wpisy na blogu o SONDZIE:

“SONDA” czyli najlepszy program popularnonaukowy TVP (cz.1)

“SONDA” czyli najlepszy program popularnonaukowy TVP (cz.2)

1 polubienie

Dzisiaj dostałem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego. Zapłaciłem już wpisowe więc raczej do zobaczenia na zlocie. Trochę fart - drugi rok z rzędu z otwartej rejestracji :wink: