HotZlot 2021 - wątek ogólny

Według długoterminowej prognozy pogody maja być opady i 2 stopnie Celsjusza.

W zeszłym roku było 6 stopni, może nie być szału z pogoda zwłaszcza że wybrane miejsce jest nad zalewem wiec jak będzie wiać to odczuwalna będzie pewnie w granicach 0

Ja się zarejestrowałem, bo chcę pojechać, ale jak będzie problem z transportem (by się z kimś zabrać), to pewnie spasuję, bo nie będę się tłuc w miejsce z beznadziejną lokalizacją.

No i jak będzie kolejna „cicha” zmiana terminu to pewnie nie pojadę, bo ciągła zmiana terminu urlopu w mojej pracy będzie uciążliwa dla księgowych :confused:

Ktoś już się zarejestrował? Trochę mnie zmiana terminu też zaskoczyła. Ogólnie plan imprezy też lekko się uszczuplił, w pierwszej wersji był @Docent o 13:00 z prezentacją „Co i dlaczego zmieniamy w serwisie dobreprogramy”, a finalnie ten punkt programu całkowicie wyleciał (a szkoda! :frowning: ). Ah i impreza o 19:00 już nie jest „legen-dary” :wink:

Impreza się chyba nie odbędzie. Ten zlot bardziej mi wygląda na imprezę integracyjną redakcji gdzie na doczepkę mieli pojawić się użytkownicy o większej rozpoznawalności. Ja od początku spasowałem. Kiepski termin, kiepską lokalizacja i raczej tego nie czuję. Może kiedyś w gronie z jakimiś użytkownikami, ale to bez szaleństw.

Impreza dwudniowa - od 19:00 do 3:00. Przy dobrych wiatrach nie trzeba brać wolnego, hahaha.

Tegoroczny HotZlot to jest chyba idealne podsumowanie tego co się z tym portalem stało. Pamiętam jak na swój pierwszy HotZlot nie dostałem w ogóle zaproszenia mimo że coś tam na blogu już pisałem, a blog to było wtedy oczko w głowie redakcji. Po prostu było wtedy tylu aktywnych użytkowników, że zaproszenie na HotZlot to było prawdziwe wyróżnienie. Teraz na blogu piszą może cztery osoby, a sam @lordjahu odpowiada za 40% pojawiających się tam treśći! Wchodzę w komentarze pod „artykułami” a tam najwięcej komentuje Anonim, są takie newsy gdzie są komentarze wyłącznie anonimów, a z zarejestrowanych użytkowników kojarzę może ze 2 osoby. A co z forum? Wystarczy rzucić okiem na ten wątek w którym praktycznie nic się nie dzieje, lub wątek „organizacja dojazdu” gdzie jest JEDEN post. Po prostu jak na to patrzę, to w głowie rysuje mi się obraz nędzy i rozpaczy. Z portalu wokół którego skupiona była fajna i duża społeczność zostały zgliszcza. HotZlot który został w tym roku zorganizowany przypomina mi sytuację z PBN (pozdro dla kumatych), zamówiono hale na 10k osób a sprzedano sto biletów. Myślę, że to impreza bardziej dla osób z warszawy lub okolic, wpaść zbić pionę z redakcją i wrócić wieczorkiem uberem do domu.

No niestety, ale tak to wygląda. Do tej pory byłem na wszystkich HotZlotach, które były organizowane. Ten może być pierwszym, na którym się nie pojawię - z własnego wyboru.
Pamiętam HotZloty, gdzie pomimo tego, że wielu z nas przyjeżdżało autami (czy to samemu, czy po dogadaniu się z kimś w wątku o „organizacji dojazdu”), to i tak redakcja zamawiała i podstawiała po kilka bezpłatnych autokarów podwożących ludzi z pobliskiej dużej miejscowości do miejsca HotZlotu i odwożące tam po.
Np. do Zamku Ryn - z Olsztyna, do Doliny Charlotty chyba ze Słupska, a do zamku w Kliczkowie z Wrocławia. Każdy mógł liczyć na to, że po imprezie zostanie odwieziony do dużej miejscowości, skąd na pewno dojedzie do siebie np. koleją.
Teraz mamy hotel pomiędzy miastami i w zasadzie żadnej innej możliwości dojazdu, jak autem. Na jedną noc. Ani to ekologiczne, ani opłacalne. Agenda - cztery (4) pozycje.

Tak więc zgadzam się, że to jest raczej impreza integracyjna dla ludzi WP.

Dla przypomnienia, agenda jednego z poprzednich HotZlotów:

28 sierpnia
12:00-14:00 - Rejestracja, zakwaterowanie
14:00-15:00 - Obiad
15:30-16:00 - Oficjalne rozpoczęcie Zlotu
16:00-16:30 - Czego na pewno nie wiesz o Operze? Krystian Kolondra, Sebastian Baberowski (Opera)
16:30-17:00 - Przerwa kawowa
17:00-17:30 - Windows 7 – I’m PC, You’re PC – We’re PC’s Patryk Góralowski, Marcin Klimowski (Microsoft)
17:30-18:00 - Powiększenie, Historia wstążki: Epilog Mariusz Jarzębowski (Microsoft)
18:00-19:00 - Prezentacje sprzętu serwerowego Fujitsu i rozwiązań wirtualizacyjnych Citrix
19:00-20:00 - Kolacja
20:00-01:00 - Otwarte rozgrywki w Open Arena i nieoficjalna impreza integracyjna w Night Clubie

29 sierpnia
08:00-10:00 - Śniadanie
10:30-11:00 - Cztery pory roku Dominik Dałek
11:00-11:30 - Technologie procesorowe przyszłości Jarosław Hurnik (Intel)
11:30-12:00 - Przerwa kawowa
12:00-12:30 - Mobilność według Fujitsu Adam Dyszkiewicz (Fujitsu)
12:30-13:00 - Pogromcy mitów - Czy tradycyjny desktop ma jakąś przyszłość? Przemysław Zębik, Rafał Goszyk (Citrix)
13:30-14:30 - Obiad
15:00-15:30 - Pod maską serwerów Fujitsu Maciej Tomkiewicz (Fujitsu)
oraz
Call of Juarez od kuchni Paweł Rohleder (Techland)
15:30-16:00 - Optymalna wirtualizacja z Citrix XenServer ORAZ Przemysław Zębik (Citrix)
oraz
Budowanie nowoczesnych aplikacji RIA Piotr Walczyszyn (Adobe)
16:00-16:30 - Przerwa kawowa
16:30-17:00 - Od zera do serwera cz. 1 Tomek Bryja, Wojtek Kowasz
oraz
Foto Metamorfozy Paweł Zakrzewski (ACSUG)
17:00-17:30 - Od zera do serwera cz. 2 Tomek Bryja, Wojtek Kowasz
oraz
Piórkiem po siódemce Grzegorz Piotrowski (Wacom)
17:30-19:00 - Finał rozgrywek w Open Arena i wręczenie nagród, czas wolny
19:00-02:00 - Część integracyjna na świeżym powietrzu (grill, piwo)

30 sierpnia
08:00-10:30 - Śniadanie
12:00-13:00 - Sesje lightning talks
13:00-13:30 - Przerwa kawowa
13:30-14:30 - Sesje lightning talks
15:00-17:00 - Czas wolny
17:00 - Integracji ciąg dalszy :wink:

31 sierpnia
08:00-10:30 - Śniadanie
11:00 - Ostateczne zakończenie Zlotu

No tu jest mocno kijowo z repertuarem.
Być może w wp.pl przycięli nieco funduszu na taką imprezę, ale nie ma co ukrywać że jest ona robiona bardziej dla WP i członków redakcji, aniżeli dla samego DP. Ja zaryzykowałem i się zapisałem.
Mam świadomość że śmietanki wybitnych kolegów i koleżanek z bloga i forum raczej nie spotkam, choć także mocno przeraża mnie myśl o lokalizacji miejsca koleżeńskiego spotkania na kilkanaście godzin raptem.

Wiem jednak na 100% że jak nie znajdę wygodnego środka transportu, to dołożę organizacyjną cegiełkę 50 zł na rzecz szampańskiej zabawy członków WP, a ja ew. skorzystam z dnia wolnego od pracy w zaciszu domowym, bo kupować bilet w jedną stronę + użerać się z iście debilnym dojazdem z Warszawy, to nie tylko strata czasu co nerwów.

Ja nawet miałem już dogadane wolne w pracy na poprzedni termin, bo dostałem e-mailowe zapewnienie, że to termin na 100%, ale i tak zmienili…
Ten nowy w ogóle mi nie pasuje. Tak więc 80/20 że to będzie pierwszy HotZlot, na który nie pojadę.

Podejrzewam, że niewiele stracisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja dostałem informację o zmianie terminu, ale zaproszenia nie widzę haha :grin:

Ja też nie widzę…

Po prostu cyrk i tyle :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po prostu impreza WP i tyle. :wink:
Owszem, jak bym chciał, to też tam był był, ale na dziś nie widzę sensu.

Nie jest tak straszna dezinformacja ze strony… ., jak kilkuosobowa frekwencja i entuzjazm, a w zasadzie jego brak. O dziwo mnie to nie dziwi, już wcześniej pisałem. Ten portal / Vortal kończy bieg. Smutek.

Rozwiązanie jest jedno: @Krogulec musiałby odkupić DP od WP. Potem przywrócić dawne zwyczaje itd. Portal Dobreprogramy.pl to był wtedy (przed WP-zacją) lepszym portalem. No i przede wsztstkim te zloty :smiley:, programy na żywo, kanał na YT - no normalnie Niebo a Ziemia. Teraz? mamy newsy, blog, forum no i tyle…

Hmmm
widocznie beton-zlot jest jedynym ratunkiem by się spotkać w dawnym gronie.

Jakie znów niusy. Niskiej jakości notatki (usłane błędami) z krzykliwymi tytułami :slight_smile:

Może Ci nie podpadły, ale mi pasują.

Czyli między innymi dzięki Tobie tworzą taki chłam? ;D