HotZlot 2021 - wątek ogólny

To jest clou. Takie społeczności mają tak wysoki próg wejścia dla nowych, że umierają we własnym sosie.

A to jest prawda. Spróbuj na forum KMF zarejestrować się jako nowy użytkownik to zobaczysz jak zostaniesz potraktowany. Nowi są tam traktowani z dużym dystansem i nieufnością.

Jeszcze jedno. Tutaj, na tym forum, nie ma korporacyjnego drylu. Problemem jest to, że część społeczności zachowuje się irracjonalnie. Próbują wywierać, za pomocą wpisów na forum, presję na korpo. A kiedy się to nie udaje, to kolejni członkowie społeczności strzelają focha, zgłaszają odlot i odlatują. Czasem czuję się jak na lotnisku :wink:

1 polubienie

Polecam reddita :slight_smile:

Załóżmy, że masz ulubioną knajpkę, do której od czasu do czasu chadzasz na rosół, na drugie schabowy z zestawem obowiązkowym. Przez wiele lat był to lokal przyjazny, gdzie był spokój, miła obsługa, mogłeś dobrze zjeść i nie miałeś zastrzeżeń do klienteli.

Zauważasz, że od pewnego czasu zdarza się, że ktoś nasra obok twojego stolika, drugi zwyzywa cię od ch****, trzeci krzyczy ci przez ramię „mielone lepsze” i „jedzących schabowe powinno się tępić” i tak za każdym razem.

Interweniujesz u właścicieli lokalu, żeby wyprosili chamskich klientów czy strzelasz focha, zgłaszasz odlot i odlatujesz (nie chodzisz tam nigdy więcej) czy też tkwisz w tym syfie i zachwalasz, że trzeba się przyzwyczaić do zmian? Co jest bardziej racjonalne?

Znaczy mój ulubiony pub* został wykupiony przez McDonaldsa? I wszystkie inne puby w okolicy też :slight_smile: Dlatego mam zostać abstynentem? :wink: Weź :slight_smile:

*) Speluno na Grochowie :wink:

Nie znasz dnia ani godziny :scream:

Z drugiej strony komplikujące temat. Bez parafrazowania.

Forum Hostuje DP
Jeżeli Ci się coś nie podoba możesz do nich napisać, zignorować lub usunąć konto

To są tylko możliwości a nie sugestia. Każdy wie, że bez użytkowników nie ma forum. Wiec jeżeli coś nie będzie się podobało znacznej większości pewnie to zmienia lub dodadzą funkcje jak np ukrywanie komentarzy niezalogowanych

akurat jeżeli chodzi o forum DP to korop na szczęście nie weszła w nie tak mocno bo @Marcin_Bartnicki (Ostatnio widziano 6 lip) jeszcze z urlopu półrocznego nie wrócił po którym obiecał, że się odezwie . Może lepiej niech się jednak nie odzywa i już nie wraca na forum. :rofl:
Zresztą jeżeli chodzi o zloty to zawsze przecież można zorganizować zlot ludzi z forum DP zupełnie odcinając się do WP. Nie byłoby to wcale takie trudne.

Hmm, ale to jest jakieś nieporozumienie. Korpo do forum się przecież nie wtrąca. O tym, jakie treści są na forum, decyduje w zasadzie tylko i wyłącznie społeczność forum. W tym ujęciu forum jest od korpo oddzielone (i to miałem na myśli, pisząc wcześniej, że tutaj, na tym forum, nie ma korporacyjnego drylu).

W drugą stronę to jednak nie działa i jakiejś części członków społeczności, wydaje się, że skoro są aktywnymi członkami społeczności forum to mogą wydawać korporacji wytyczne do tego jak korpo ma prowadzić portal (i to miałem na myśli, pisząc o odlocie niektórych członków społeczności).

1 polubienie

No i już wszystko jasne … aplauz :clap:

UWAGA PETARDA
„Całość można będzie zobaczyć na stronach głównych WP i DP … już 25 listopada, w godzinach od 13:30 do 15:30.”

Czyli HotZlot a raczej 3 prelekcje będą trwały łącznie 2 godziny.

2 polubienia

Doskonale widzą, że frekwencja byłaby żadna a wręcz żałośnie niska (nie licząc korposzczurów z wp) więc pandemia to tylko wymówka by wszystko odkręcić i ogłosić sukces, że zlot się jednak odbył no ale wiecie musiał być zdalnie bo pandemia. Czysto PRowa zagrywka.

1 polubienie

W czwartek? W godzinach pracy? heh :wink:

Fajnie, będę uczestniczył.
Pozdr

Ci co będą uczestniczyć w tym „wyjątkowym wydarzeniu” online otrzymają rangę „Hotzlotowicz”? :laughing:

1 polubienie

A jednak trzeba będzie brać wolne na te dwie godziny.
Nowoczesny downsizing nie tylko w salonach :joy:

Dziwne godziny :frowning: Będę musiał odpalić sobie Game Mode (Windows 10/11) - Windows Key + Alt + R i nagrywa się ekran :wink:

Skoro będzie online to pewnie na YT / Facebooku będzie kopia

Ja nawet nie dostałem zaproszenia (na wersję offline) i wszedłem tutaj, gdy oficjalna wiadomość trafiła na stronę główną. Nie liczyłem,że wydarzenie dojdzie do skutku, ale z PRowej strony faktycznie lepiej, by się odbyło (lepiej oczywiście dla WP). Kiedyś faktycznie te imprezy były nastawione na user’ów, którzy chcieli ten portal rozwijać. Dużo energii w jego tworzenie włożyła redakcja (stara redakcja), nie wspominając o osobach, których zaangażowanie było nieocenione - @Pangrys Hotzlot to była elitarna impreza, jechali na nią wybrańcy, ale elitarność zastąpiła nicość. O agendzie HZ w wersji online raczej się nie wypowiem. Dlaczego ktoś nazwał 2h imprezę online w środku dnia HotZlotem, tego nie wiem. Rozumiem też @wielkipiec Przez te lata zmieniła się sylwetka przeciętnego użytkownika, który odwiedzał portal, ale myślę, że to „miejsce” szło ratować dla tej grupy, która portal, jakby nie patrzeć, tworzyła i dla osób, które chciałyby czytać artykuły wysokich lotów. Gdyby nie blogerzy, osoby, które angażowały się w forum, to „miejsce” by nie istniało. Społeczność, która odwróciła się plecami, już nie wróci, i jakiekolwiek próby reanimacji nie przywrócą tego tworu do życia.

chyba dwie rangi ? letnia i zimowa

Kiedyś Redaktorzy z DP występowali w mainstreamowych mediach, dzisiaj tam jest SpidersWeb, który ma teraz lepszą renomę niż DP. A kiedyś, wielokrotnie media opierały swoje felietony o artykuły z DP …

Takie czasy …