HP OfficeJet Pro 6970 warto czy szukać dalej?

Stanąłem parę dni temu przed koniecznością zeskanowania dużej ilości dokumentów - na dodatek dwustronnie. Mój domowy kombajn Brothera doprowadził mnie do szewskiej pasji zrywając co chwila połączenie WIFI, co przy 10-stronnicowym dokumencie oznaczało zaczynanie od nowa. Miałem na szczęście możliwość pożyczenia sprzętu jak w tytule i za jego pomocą bez problemu skończyłem pracę - też po WIFI, które przy HP nie zerwało się ani razu.
W związku z tym mam pytanie - warto zakupić to HP? Czy polecicie jednak coś innego?
Chciałbym aby miało, tak jak to HP, dwustronny skaner, pracę po WIFI/Ethernet. Drukowania/kopiowania będzie raczej mało - około 15 kartek na miesiąc i to raczej nie fotki. Budżet ok.500PLN.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Nie prościej przełożyć tego brothera bliżej routera, lub podpiąć kablem?

Przynajmniej nie kosztuje to 500zł, co w przypadku 15 kartek miesięcznie wydaje się wręcz astronomiczną ceną.

Podaj model tego Brothera?

Do jednego z komputerów jest podpięty kablem - i tylko dzięki temu daje się go jeszcze na tym jednym używać. Router stoi 0.5m od kombajnu.
To jest DCP-J105.

Jaki to router? Firmware w kombajnie zaktualizowany do najnowszej wersji?

Tak, firmware najnowszy.
Router to Connect Box od UPC.

To wygląda na problem z routerem. Drukarka po WiFi nie dogaduje się z routerem.

Może - ale HP dogadywało się bez żadnych problemów przez kilka dni.
Dlatego moje pytanie cały czas aktualne…

Masz mozliwość pożyczenia od kogoś innego routera i sprawdzić na nim drukarkę? Bo trochę szkoda kupić drukarkę i okaże się, że HP tez sie nie dogada z wynalazkiem operatora i trzeba będzie router kupić, a będziesz miał dwie drukarki.

Też bym coś kombinował z tym Brotherem. Jedna z najtańszych drukarek w eksploatacji na wymienne tusze (taniej chyba wychodzi tylko przy drukarkach ze zbiorniczkami na dolewanie). Czasami widziałem że źle zainstalowana taka drukarka ma problem z drukowaniem i skanowaniem bezprzewodowym. Podaj z ustawień nazwę portu na jakim pracuje drukarka bezprzewodowa. Jeżeli nazwa zaczyna się na WSD… to tu może leżeć problem

Jaki Windows ma problem z tym u ciebie? Sterowniki do drukarki pobrałes ze strony Brothera najnowsze jakie sa z oprogramowaniem do sterownika?

Wydrukowałem sobie ustawienia drukarki ale pozycji ‘Nazwa portu’ to tutaj nie widzę - chyba że chodzi o węzeł - nazwa zaczyna się od BRW

Najnowsze sterowniki są ze strony Brothera, W81

BRW to nie port.

W raporcie konfiguracji drukarki nie ma czegoś takiego jak port.

Ja nie wiem mam Brother DCP - L2532DW i na Win 10 x64 najnowsza kompilacja finalna działą wszystko bez problemu, z TP-Link Archer C6 po WiFi działa bez problemu, a na moim mac mini tez działa, ale to co innego bo to AirPrint czyli w drukarce ma sterowniki do macOS i iOS.

Są takie sekcje:
Interface
Node type
Node Firmware ver.
MAC Adress
Node Name
Active services
Protocols
IP Settings
NetBIOS Name
WINS Address Config
Primary WINS Server
Secondary WINS Server
mDNS Service Name
WebServices Name
Comm.Mode
Name(SSID)
Authentication Mode
Encryption Mode
Wireless Link Status
Tx Power Code
Network Statistics

Cp [pdaje w “Interface” ?

WirelessLan on

Tp ja nie wiem. Nie pomogę.

Chodzi mi o port w komputerze jaki jest ustawiony. Ma się zaczynać właśnie BRW…
PANEL STEROWNIA -> URZĄDZENIE I DRUKARKI -> prawym przycisk na drukarce WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI ->PORTY