HTC HERO v Iphone 3GS króry i dlaczego

(mikber18) #1

Witajcie,

zastanawiałem się nad zmainą telefonu i padło na HTC Hero lub IPHONE 3GS teraz pytanie który wybrać bo telefony są dość podobne...

Proszę o wasze sugestje i pewne informacje dlaczego byście wybrali ten lub ten drugi telefon

Pozdrawiam i serdecznie dziekuję

(Szczepaniakpila) #2

Ale Hero ma lepszy aparat 5 mega...

Pozatym najlepiej porównać z tabelek po prawej stronie...

Iphone- http://pl.wikipedia.org/wiki/IPhone

HTC Hero- http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Hero

(dawidos) #3

Piksele to nie wszystko. HTC niezbyt wychodzą aparaty. Z tych dwóch iPhone - więcej aplikacji i gier, multitouch, trochę większy wyświetlacz. Obydwa mają ekrany pojemnościowe.

(Szczepaniakpila) #4

Lubisz dłubać w sofcie to HTC-znacza ilość dostępnych ROMów od oszczednosci baterii na lepszej jakosci zdjec i wydajnosci telefonów...W Iphonie masz jeden ustalony soft tutaj masz wiecej tego...

(Tomasz Zielony254) #5

Lepszy jeden ale bardzo dobry niż 10 ale do tyłka

Android jakoś nie powala

Mało gier i aplikacji. Potrafi czasami przyciąć

W AndroidMarket jest mało aplikacji (o grach nie mówiąc)

Na iP masz 180 tyś aplikacji w appstore + cydia i dodatkowe 8 tyś programów ;d

Ja bym wziął 3GS'a

(Szczepaniakpila) #6

Jeśli mam byc szczery to Android też mnie nie porusza. Wolałbym kupić cos na windows mobile z WM 6.5 lub urządzenie na które bede miał ROM z WM 6.5.

Każdy ROM jest inny na Iphona masz multum aplikacji i jesli masz już coś lepszego to niestety musisz płacić. Na Windows Mobile masz jak narazie chyba najwięcej darmowych i przydatnych aplikacji...Chyba na symbiana jest więcej..ale to już niższa klasa...

(klopas) #7

co? stać kogoś na iPhone 3GS za te 2000zł to będzie żałował te parę dolców na zdrapkę iTunes żeby sobie kupić aplikacje za dolara?

WM bez płatnych aplikacji to nie jest fajny system, po prostu w WM aplikacje są crackowane i ściągane z różnych źródeł i nie wszyscy wiedzą że jest coś podobnego z iPhone :stuck_out_tongue:

(Szczepaniakpila) #8

A nawigacja Automapa też jest?? Na WM w standardzie już masz program do Worda, Exela, Power Pointa. W Iphonie musisz za to zapłacić? masz multum emulatorów gier, NORMALNE NAWIGACJE np. AutoMapa.Te tysiące aplikacji to ja widziałem jakie są...Typu.Program do blokowania klawiatury, jakiś kompas...AppStore ma ponad 50000 aplikacji (z czego ponad 20000 to gry) patrząc na jakość aplikacji w iPhone AppStore to też się nie ma co chwalić.Apple przedstawia swój produkt jako cud świata który nie ma żadnych wad i jest najlepszy na świecie. Sposób w jaki go przedstawiają jest bardzo irytujące i to właśnie powoduje, że najeżdżam na iPhona. Gdyby Apple przedstawiał go jako telefon który faktycznie ma fajny interfejs z trochę ograniczonymi możliwościami - jak na razie itp to nie najeżdżałbym na niego, a wręcz przeciwnie. Ale jak taki Steve Jobs na prezentacji iPhone 3G zamiast powiedzieć ActiveSync mówi ActiveStink to wybacz, ale nie będę traktować takiego człowieka oraz jego firmę z szacunkiem.

Głowne wady Iphona:

Bluetooth w urządzeniu to raczej zabawka niż przydatna funkcja. Podłączymy za jego pomocą zestaw słuchawkowy, ale o wysyłaniu plików czy wizytówek z adresami możemy już zapomnieć.

Ekran urządzenia niezwykle szybko się brudzi.

Brak obsługi Adobe Flash (Adobe zapowiedziało specjalnie dostosowany Flash, lecz jego wprowadzenie do App Store leży w gestii Apple)

Brak możliwości wymiany baterii we własnym zakresie,

Brak obsługi raportów doręczeń SMS

Uważam że w tak drogim produkcie jakim jest Iphone te wady nie powinny mieć miejsca... :?

Uważam również że Iphone w przeciwieństwie do HTC Hero nie powinno się nazywać smartphonem Od Smartphone oczekujemy możliwości zbliżonych do

komputerów. iPhone nie jest Smartphonem tylko bardzo dobrą, przenośną, przeglądarką internetową z funkcją telefonu, odtwarzaczem do video i obrazków i muzyki oraz genialnym messengerem z opcją instalacji tysięcy minibajerków, gierek i aplikacji, które nudzą się po 30 sekundach :o . Poza tym co to za Smartphone który jest w pełni uzależniony od komputera. To za pomocą PC/Mac go ładujemy, przegrywamy na niego pliki za pomocą tragicznego iTunes no i generalnie nim zarządzamy. Smartphone'y mają strukturę raczej otwartą (S60v, WM, UIQ) podczas gdy iPhone jest całkowicie zamknięty uzależniony od AppStore czyli od jedynego władcy- Apple. Nawet Nokia S40 ma strukturę bardzej otwartą od iPhone. Natomiast w kwestii tzw. hype'u i snobizmu nie ma sobie równych. Tutaj poprostu porównujesz dwa inne urządzenia.Świetny odtwarzacz do zdjec, video a`la MP4 oraz smartphona z prawdziwego zdarzenia potrzebnego do pracy w celu zastąpienia komputera a raczej netbooka. Ale i tak wybrałbym coś na WIndows Mobile.... :smiley: :expressionless:

(sla17) #9

Jak inni, także szukałbym czegoś z WM 6.5, z tych dwóch - iPhone. Bardziej mnie zachwyca - może dlatego, iż zawsze chciałem posiadać jakiś sprzęcik od Apple :wink:

Może pomoże - Test HTC Hero oraz Test telefonu iPhone.

Pamiętaj - test traktuj z przymrużeniem oka, ten z iPhonem jest z 2007 roku i się dużo zmieniło.

(Tomasz Zielony254) #10

@pila19

Mi się ekran w iPhone nie brudzi. Myję ręce

Mam doręczenia SMS (wystarczy zainstnalowac jeden program za free)

Po JB system jest otwarty, można wgrywać motywy itp

Nie trzeba używać komputera do ściągania muzyki i aplikacji. Można to robić z poziomu telefonu w standardzie (bez JB)

Gierki z WM chowają się przy tych z iPhone. iP to przenośna konsola, najlepszy telefon do grania na świecie na chwilę obecną

Jest automapa, navigon, tomtom, xGPS. Wszystko w AppStore

iBluetooth- i jest działający bluetooth. Jeżeli chcesz wysyłać wizytówki/obrazki to w AppStore jest za darmo program do tego

Zastanów się zanim napiszesz coś jeszcze znaFco xd

Masz pojęcie o iPhone na poziomie minusowym.

(klopas) #11

w cydii masz emulatory, ja miałem emulator NES-a :stuck_out_tongue:

irytujące jest to że ktoś zawsze wylatuje z tekstem że iPhone jest kijowy i zawsze nie ma racji... irytujące jest to że muszę pisać to samo o iPhone...

kup iPhone, pobaw się nim tak z 2-3 miesiące oczywiście z JB i wtedy się przerzuć na jakiś WM... wątpię żebyś to zrobił...

a co jest takiego super w activestink? :stuck_out_tongue: ja bym zjechał całą ekipę M$ bo ździercy każą płacić za swoje systemy ceny które nie są warte tego systemu... w chwili obecnej nie kupiłbym już nigdy dobrowolnie windowsa...

mam 3310 i przerzucałem przed chwilą węgiel i mi się ubrudziła... dziwne...

argument słaby...

po co? i jest wymiana we własnym zakresie, zwłaszcza w 3G i 3GS bo rozebranie ich to pikuś, 2G naprawdę ciężko rozebrać i trzeba odlutować baterię ale 2G nie produkują trochę czasu...

ja uważam że w drogim mercedesie powinien być w standardzie MTX Jackhammer i jakoś go nie ma :stuck_out_tongue:

jakby był idealny to by zmienianie w nim czegoś było bez sensu więc bez przesady...

normalnie flash jest tak potrzebny... masz aplikację YouTube w standardzie, no i jak będą wycofywać flasha to w końcu zniknie i bardzo dobrze... jeszcze w windowsie ujdzie choć i tak ciągnie te 90% procka ale na linuxie? wiesza się i żre cały procek :roll:

miałeś? to się nie wypowiadaj bo akurat gry niektóre mają dłuższy gameplay niż niektóre na PC... i graficznie też są wypasione, z tego co wiem to jakaś gra ma 500 czy 600mb ale średnio to mają po 100-200mb... a na WM nie ma dobrych gier, ew. pełen bugów emulator PSX który chodzi tylko na mocnych sprzętach a komfortu nie ma w ogóle... ale co mi po tym jak na iPhone też jest emulator PSX z tego co kojarzę?

iTunes to akurat zaleta, zwłaszcza dla userów Mac OS X... i ja go ładowałem normalną ładowarką a nie kompem :expressionless:

fanboy! :smiley:

(Szczepaniakpila) #12

Wystarczy wejść na appstore i zresztą zobaczyć te aplikacje i samemu się stwierdzi że te gierki po 5 minutach DOROSŁEMU CZŁOWIEKOWI! !!

(klopas) #13

(Szczepaniakpila) #14

Co ty człowieku piszesz....K750 i K800 różnią sie o to znacznie...Nie tylko obudową...Sam przeszedłem z k750 na k800

(sla17) #15

Jak dla mnie SE to tandeta.

Te wszystkie K, C, D, W - a i tak wszystko to to samo tylko w innej obudowie i z lepszym/gorszym (niepotrzebne skreślić) aparatem.

Dlaczego SE C902, skoro jest taki drogi nie ma WiFi? Czy są jakieś wielkie różnice pomiędzy np. C510 a C902 poza innym aparatem i innymi "bajerkami".?

@http://nt.interia.pl/news/nudne-aplikacje-dla-iphonea,1264839/4558e73d457a4e140a77e292d7993dae?source=rss. - interia, i wszystko wiadomo...

(Szczepaniakpila) #16

Mój ostatni SE to też K800...Odkąd zmienili tą galerie multimediów na takie jak w w910 to zrezygnowałem z ich telefonów...teraz często się wieszają, i mają powolny soft ale K800 to jeden z ostatnich dobrych SE...

(klopas) #17

człowieku, naucz się CZYTAĆ (przeliterować?)

W 800 i K 750 to jest to samo... tylko obudową się różnią...

(Szczepaniakpila) #18

Widać że nigdy tych telefonów nie miałeś w ręce bo różnią się wersją walkmana- odtwarzacza do muzyki wersja w K750 1.0 a wersja w W800 2.0....A to dosyć duże zmiany bo wersja 2.0 ma zupełnie inny wygląd jak 1.0...Żebyś mial odtwarzacz taki jak w w800 musisz zmienić soft w k750@w800. Telefony oparte są na tych samych układach ale softem różnią się..I nie pouczaj mnie bo tyle co ja kiedyś się serwisowałem SE to głowa boli.... :wink: Jedynie K750/D750 to te same IDENTYCZNE telefony różniące się tylko obudową

(Myregistryaccount) #19

Przecież Klopasowi o to chodzi, że oba te telefony są identyczne jeżeli chodzi o hardware. Wyraźnie napisał to w poście na poprzedniej stronie.

A co do wyboru Hero vs 3GS, to nie ma nawet co porównywać, bo jedyna zaleta tego HTC to tylko Android OS. Osobiście stając przed takim wyborem od razu brałbym 3GS. Dylemat miałbym dopiero przy Nexus One albo mającym dopiero wyjść HTC Bravo.

(Szczepaniakpila) #20

A przepraszam to rzeczywiście nie przeczytałem dokładnie-Zwracam Honor =D> :piwo:

Oczywiście hardwarowo nie różnią się. Różnica polega na softach..