HTC Magic - co o nim myślicie?

Cześć! Założyłem kiedyś tu podobny wątek, w którym dyskutowaliśmy na temat innego telefonu z systemem Android - HTC G1. Jednak dziś zaproponował mi smartfon tego samego producenta - HTC MAGIC.

Mam jednak kilka pytań:

W telefonie brakuje klawiatury QWERTY. Jest to dla Was wada czy zaleta?

Jak wygląda sprawa z internetem w tym telefonie. Czy przeglądanie internetu jest lepsze za pomocą tego telefonu czy G1? Na którym z telefonów lepiej działa WiFi.

Jak wygląda sprawa z aplikacjami? Czy do tego telefonu jest tyle samo aplikacji co do G1 czy w tym modelu mogę zainstalować jakieś inne?

Czy w tym telefonie jest MiniJack czy także muszę mieć słuchawmi na USB.

No i jeszcze takie jedno pytanie:

Chciałem kupić najpierw G1. Ale na forum odradziliście mi to. Zastanawiałem się nad Iphonem, ale gdy bylem za wszedłem na Allegro. Okazało się, że Iphone 3G z 16GB pamięci kosztuje 2000 PLN. Wróciłem do G1. Teraz stoję przed dylematem G1 czy MAGIC. Który telefon według Was bardziej warto wybrać?

to samo, te same systemy…

działa tak samo

android to android, to samo

gdzie?

http://www.allegro.pl/item751612479_app … obacz.html

http://www.allegro.pl/item759488087_oka … 16_gb.html

http://www.allegro.pl/item758383983_iph … zecin.html

http://www.allegro.pl/item760623279_app … kazja.html

do wyboru, nawet 1500zł nie przekracza… i nie gadaj że chcesz nowy bo kupno nowego to kompletna głupota :stuck_out_tongue:

A ja jednak wolę nowy. I ma być bez Simlocka. Takie telefony tak mnie interesują są jedynie w cenie 2000 zł. A tyle za telefon nie dam. Po za tym twoja odpowiedź na moje pytania, mało mi mówi. Szczerze mówiąc nie uzasadniłeś - bo nadal nie napisałeś na którym telefonie lepiej przegląda się internet i który jest bardziej funkcyjny. I który jest bardziej użyteczny w obsłudze…

na oby tak samo żałośnie się przegląda net, z tą różnicą że G1 ma niewygodną QWERTY…

co do iPhone 3G:

http://www.allegro.pl/item756899775_now … oznan.html

nówka, gwarancja i tak ci minie bo zrobisz JB a simlock zawsze będzie, ale i tak da się go bez problemu ominąć…

to samo, te same systemy…

Ale ja nie chcę omijać. Ja chcę legalnie mieć ten bez simlocka. Po za tym on jest 8GB a mnie interesuje tylko 16GB albo 32GB.

Po za tym widzę, jedną rzecz - ludzie którzy mają Iphone nie potrafią zrozumieć tych którzy wolą wybrać inny telefon. Dlatego jeśli możesz nie namawiaj mnie do tego telefonu. Ja już z niego zrezygnowałem.

ciekawe jak… przecież iPhone nie da się kupić niebrandowanego…

32GB to tylko 3GS, a z resztą te HTC twoje nawet 8gb nie mają…

współczucia z użeraniem się z androidem albo jakimś WM, miałem WM, miałem iPhone i bawiłem się G1 i dlatego cały czas gadam o iPhone :wink: no ale cóż, mówi się trudno, jak następnym twoim telefonem będzie iPhone to będziesz sobie powtarzał “dlaczego go wcześniej nie kupiłem” :wink: wiem co mówię :wink:

Nie, uwierz mi nie jestem w stanie wydać 2000 złotych za telefon. Wolę kupić dzisiaj jakiś HTC, który jest o wiele, wiele tańszy. Po za tym odchodzisz od tematu, bo napisałem Ci już, że IPHONE NIE CHCE. Dlatego nie namawiaj mnie, bo i tak tego nie osiągniesz.

Napiszcie który telefon jest lepszy HTC MAGIC czy HTC G1…

Według mnie zdecydowanie Magic.

Lepsze wykonanie, więcej ramu, aparat lepszy…

A zainstaluję w tym Androida w wersji 2.0?

Gwarancji nie masz, lecz HTC dba o swoich klientów.

1.6 na 100 % będzie…

W jaki sensie "dba’ o klientów. To chyba bardziej od Google zależy…

Powiedz mi jak jest do końca z aplikacjami do tego telefonu - czy mogę instalować w nim np. Skype i rozmawiać przez internet?

Czy zainstaluję w tym Gadu-gadu, klienta poczty i jakieś gierki? W ogóle to czy istnieje jakiś inny sklep niż Android Market z którego mógłbym pobierać aplikacje/

Skype jest w wersji lite, tylko wiadomości można wysyłać do innego użytkownika skype. Aplikacja do Gadu-Gadu jest płatna, polecam multikomunikator Palringo. Klient poczty jest wbudowany, jakieś proste gierki można ściągnąć…

Tym postem chciałeś mnie odwieść od zakupu tego telefonu…

Bo wynika z tego, że raczej na ten systemik nie ma fajnych aplikacji.

A przynajmniej obsługa Worda czy PowerPointa jest?

Domyślnie nie, możesz kupić pakiet z edycją i podglądem lub zadowolić się samym odtwarzaczem za darmo.

W HTC Hero domyślnie masz odtwarzanie plików Office’a, oprócz docx’a…

EDIT:

Jeżeli zależy Ci na aplikacjach biurowych, to bierz WM 6.5, jeżeli gry to iPhone…

Zależy mi na wszystkich. Częściowo na aplikacjach biurowych, ale gry też byłby by fajne. Jestem coraz bardziej przekonany do Iphone, ale ciągle odciąga mnie od niego cena…

Jeżeli coś do wszystkiego, to jest do niczego.

Ja wybrałem Androida, gdyż najprężniej się rozwija…

Choć nadal nawet do pięt Iphonowi nie sięga…

Choć też jestem zwolennikiem Androida bo po prostu nie lubię Apple. Za to popieram Google i dlatego tak podoba mi się ten G1/Magic… ale coraz bardziej coś przekonuje mnie do Iphone…

Rób jak chcesz. Ja go nie wybrałem, gdyż:

  • bez jailbreaka nie ma podstawowych funkcji - przeglądanie dokumentów, plików

  • wiele aplikacji Apple blokuje, takich jak ustawienia WiFi wyświetlane obok zegarka w zasobniku systemowym

  • brak Flasha (i raczej nie będzie)

  • aplikacja do aparatu jest zupełnie słaba, a pewnie za te lepsze trzeba płacić

  • iTunes :x

Ma wiele funkcji, nawet bez jailbreaka. Po za tym zrobienie tego nie jest problemem i naprawdę czasem warto to zrobić. Flasha brak to duża wada - zgoda. No aplikacja do aparatu może i słaba ale i tak najlepsza ze wszystkich. Widziałem zdjęcia na Iphone i powiem szczerze - rewelacja.

I tak fajny telefonik, ale za drogi.

Powiedz mi czy zainstaluję w HTC zainstaluję Androida 2.0, wtedy zastanowię się nad zakupem tego smartfona…