HTC Magic - co o nim myślicie?

(Jacob) #1

Cześć! Założyłem kiedyś tu podobny wątek, w którym dyskutowaliśmy na temat innego telefonu z systemem Android - HTC G1. Jednak dziś zaproponował mi smartfon tego samego producenta - HTC MAGIC.

Mam jednak kilka pytań:

W telefonie brakuje klawiatury QWERTY. Jest to dla Was wada czy zaleta?

Jak wygląda sprawa z internetem w tym telefonie. Czy przeglądanie internetu jest lepsze za pomocą tego telefonu czy G1? Na którym z telefonów lepiej działa WiFi.

Jak wygląda sprawa z aplikacjami? Czy do tego telefonu jest tyle samo aplikacji co do G1 czy w tym modelu mogę zainstalować jakieś inne?

Czy w tym telefonie jest MiniJack czy także muszę mieć słuchawmi na USB.

No i jeszcze takie jedno pytanie:

Chciałem kupić najpierw G1. Ale na forum odradziliście mi to. Zastanawiałem się nad Iphonem, ale gdy bylem za wszedłem na Allegro. Okazało się, że Iphone 3G z 16GB pamięci kosztuje 2000 PLN. Wróciłem do G1. Teraz stoję przed dylematem G1 czy MAGIC. Który telefon według Was bardziej warto wybrać?

(klopas) #2

to samo, te same systemy...

działa tak samo

android to android, to samo

gdzie?

http://www.allegro.pl/item751612479_app ... obacz.html

http://www.allegro.pl/item759488087_oka ... 16_gb.html

http://www.allegro.pl/item758383983_iph ... zecin.html

http://www.allegro.pl/item760623279_app ... kazja.html

do wyboru, nawet 1500zł nie przekracza... i nie gadaj że chcesz nowy bo kupno nowego to kompletna głupota :stuck_out_tongue:

(Jacob) #3

A ja jednak wolę nowy. I ma być bez Simlocka. Takie telefony tak mnie interesują są jedynie w cenie 2000 zł. A tyle za telefon nie dam. Po za tym twoja odpowiedź na moje pytania, mało mi mówi. Szczerze mówiąc nie uzasadniłeś - bo nadal nie napisałeś na którym telefonie lepiej przegląda się internet i który jest bardziej funkcyjny. I który jest bardziej użyteczny w obsłudze...

(klopas) #4

na oby tak samo żałośnie się przegląda net, z tą różnicą że G1 ma niewygodną QWERTY...

co do iPhone 3G:

http://www.allegro.pl/item756899775_now ... oznan.html

nówka, gwarancja i tak ci minie bo zrobisz JB a simlock zawsze będzie, ale i tak da się go bez problemu ominąć...

(Phobos64) #5

to samo, te same systemy...

(Jacob) #6

Ale ja nie chcę omijać. Ja chcę legalnie mieć ten bez simlocka. Po za tym on jest 8GB a mnie interesuje tylko 16GB albo 32GB.

Po za tym widzę, jedną rzecz - ludzie którzy mają Iphone nie potrafią zrozumieć tych którzy wolą wybrać inny telefon. Dlatego jeśli możesz nie namawiaj mnie do tego telefonu. Ja już z niego zrezygnowałem.

(klopas) #7

ciekawe jak... przecież iPhone nie da się kupić niebrandowanego...

32GB to tylko 3GS, a z resztą te HTC twoje nawet 8gb nie mają...

współczucia z użeraniem się z androidem albo jakimś WM, miałem WM, miałem iPhone i bawiłem się G1 i dlatego cały czas gadam o iPhone :wink: no ale cóż, mówi się trudno, jak następnym twoim telefonem będzie iPhone to będziesz sobie powtarzał "dlaczego go wcześniej nie kupiłem" :wink: wiem co mówię :wink:

(Jacob) #8

Nie, uwierz mi nie jestem w stanie wydać 2000 złotych za telefon. Wolę kupić dzisiaj jakiś HTC, który jest o wiele, wiele tańszy. Po za tym odchodzisz od tematu, bo napisałem Ci już, że IPHONE NIE CHCE. Dlatego nie namawiaj mnie, bo i tak tego nie osiągniesz.

Napiszcie który telefon jest lepszy HTC MAGIC czy HTC G1...

(system) #9

Według mnie zdecydowanie Magic.

Lepsze wykonanie, więcej ramu, aparat lepszy...

(Jacob) #10

A zainstaluję w tym Androida w wersji 2.0?

(system) #11

Gwarancji nie masz, lecz HTC dba o swoich klientów.

1.6 na 100 % będzie...

(Jacob) #12

W jaki sensie "dba' o klientów. To chyba bardziej od Google zależy...

Powiedz mi jak jest do końca z aplikacjami do tego telefonu - czy mogę instalować w nim np. Skype i rozmawiać przez internet?

Czy zainstaluję w tym Gadu-gadu, klienta poczty i jakieś gierki? W ogóle to czy istnieje jakiś inny sklep niż Android Market z którego mógłbym pobierać aplikacje/

(system) #13

Skype jest w wersji lite, tylko wiadomości można wysyłać do innego użytkownika skype. Aplikacja do Gadu-Gadu jest płatna, polecam multikomunikator Palringo. Klient poczty jest wbudowany, jakieś proste gierki można ściągnąć...

(Jacob) #14

Tym postem chciałeś mnie odwieść od zakupu tego telefonu...

Bo wynika z tego, że raczej na ten systemik nie ma fajnych aplikacji.

A przynajmniej obsługa Worda czy PowerPointa jest?

(system) #15

Domyślnie nie, możesz kupić pakiet z edycją i podglądem lub zadowolić się samym odtwarzaczem za darmo.

W HTC Hero domyślnie masz odtwarzanie plików Office'a, oprócz docx'a...

EDIT:

Jeżeli zależy Ci na aplikacjach biurowych, to bierz WM 6.5, jeżeli gry to iPhone...

(Jacob) #16

Zależy mi na wszystkich. Częściowo na aplikacjach biurowych, ale gry też byłby by fajne. Jestem coraz bardziej przekonany do Iphone, ale ciągle odciąga mnie od niego cena...

(system) #17

Jeżeli coś do wszystkiego, to jest do niczego.

Ja wybrałem Androida, gdyż najprężniej się rozwija...

(Jacob) #18

Choć nadal nawet do pięt Iphonowi nie sięga...

Choć też jestem zwolennikiem Androida bo po prostu nie lubię Apple. Za to popieram Google i dlatego tak podoba mi się ten G1/Magic.. ale coraz bardziej coś przekonuje mnie do Iphone...

(system) #19

Rób jak chcesz. Ja go nie wybrałem, gdyż:

• bez jailbreaka nie ma podstawowych funkcji - przeglądanie dokumentów, plików

• wiele aplikacji Apple blokuje, takich jak ustawienia WiFi wyświetlane obok zegarka w zasobniku systemowym

• brak Flasha (i raczej nie będzie)

• aplikacja do aparatu jest zupełnie słaba, a pewnie za te lepsze trzeba płacić

• iTunes :x

(Jacob) #20

Ma wiele funkcji, nawet bez jailbreaka. Po za tym zrobienie tego nie jest problemem i naprawdę czasem warto to zrobić. Flasha brak to duża wada - zgoda. No aplikacja do aparatu może i słaba ale i tak najlepsza ze wszystkich. Widziałem zdjęcia na Iphone i powiem szczerze - rewelacja.

I tak fajny telefonik, ale za drogi.

Powiedz mi czy zainstaluję w HTC zainstaluję Androida 2.0, wtedy zastanowię się nad zakupem tego smartfona...