Huawei B525 bez brandu operatora

Czy Huawei B525, kupiony w X-Kom, a nie od operatora ma bridge mode (tryb mostu) czy nie? Google w tej kwesti nie ma pojęcia żadnego. Miałem od Play i T-Mobile i wtedy nie miał trybu mostu.

Na firmowym software nie ma możliwości ale na modzie owszem-trochę trzeba się pobawić ale nie ma innej opcji by mieć bridge:http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=50771&hilit=B525

Tak zaawansowany nie jestem. Znajomy pytał, a on jeszcze mniej ode mnie obczajony :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:

Brand nie ma tu znaczenia. Jeśli w routerze od Play nie ma trybu mostu, to i w tym nie będzie. Poza tym miał byś to w opisie specyfikacji.

Jest taki routerek Zyxel LTE4506 i zobacz czy na stronie Zyxela piszą, że ma bridge mode, albo w opisie w jakimkolwiek sklepie? Miałem od kolegi do testó∑ i wiem, że ma tryb mostu, ale na stronie producenta nie ma o tym słowa w specyfikacji. Więc nie pisz, że to podają w specyfikacji bo nie. Gdyby tak było bym nie pytał.

Ułatwię ci sprawdzenie:

W instrukcji masz o “Bridge Mode”. Ułatwię ci sprawdzenie - strona 66/67:
ftp://ftp.zyxel.com/LTE4506-M606/user_guide/LTE4506-M606_V1.0.pdf .

To daj instrukcję dokładnie do tego modelu Huawei z X-Kom:

Tylko sprawdź w tej instrukcji czy pisze o bridge mode. Tylko nie daj instrukcji do modelu od T-Mobile lub Play.

Pamiętaj, że operatorzy brandują soft w tych routerach dodając własne logo chociażby, a ten w X-Kom jest bezpośrednio od Huawei.

No nie tak do końca, ‘brandowany’ soft często wyrzuca takie ‘niewygodne’ funkcje z firmware. Słynie z tego np. UPC.

Nie mówię, że nie, ale nie spotkałm się z tym jeszcze. Poza logo i domyślnym hasłem nie zauważyłem różnicy.

Urzekła mnie twoja historia.

Znadź mi w Google wiarygodne zrzuty ekranu z Huawei B525 właśnie takiego jak sprzedaje X-Kom, głównie z opcji w ustawieniach na stronie konfiguracyjnej i opisu. Cięzko cokolwiek wiarygodnego an ten temat znaleźć.

Jakbyś nie zauwazył to na tym Bez kabli on to robi an routerze od T-Mobile czyli routerze z brandowanym softem pod T-Mobile, a nie routerze z softem od Huawei-a. Jak nie wiesz wszystkiego to nie kozakuj bo mnie to irytuje strasznie. Mozesz się znać na sprzecie sieciowym, ale może akurat tak obcykanej sprawy z routerami z wbudowanym modemem LTE nie masz.

Pamiętaj tez, że taki Huawei B525s-23A mimo wyglądu jak router i 4 portów Lan to przez samego Huaweia nazywane to jest modem LTE i dlatego opcja bridge w takim urzadzeniu jest super bo jak nie wystarcza ci wi-fi z niego to kupujesz router z lepszym wi-fi, robisz most i masz modem LTE z niego za nie duże pieniądze jak za LTE.

Mowisz do mnie czy koło mnie?

Nie wywołuj zbędnej awantury. Dyskutuj, a jak masz problem to Melise pij :slight_smile:

Hm, wyjaśnij jakie są korzyści ustawiania bridge na routerze? Bo szczerze mówiąc przy dostępie mobilnym router w żaden sposób nie spowalnia transmisji. Wąskim gardłem jest zawsze LTE, bez znaczenia czy mówimy o prędkości transmisji, ilości pakietów, czy możliwych połączeń.

Ja jestem spokojny, nie wiem co Ty z tą melisą masz :wink: generalnie na tę chwilę skończyłem dyskusję :wink:

Ile razy w życiu spotkałes sie nie zaleznie czy internet mobilny czy typu neostrada czy nawet światłowód, że po wifi własnie router ograniczał, chodźby prosty przykład masz wifi 5Ghz, pisze na pudełku do 876Mb/s w AC, odpalasz i masz maks 300Mb/s połaczenia z routerem, a rzeczywiście wiadomo mniej. co z tego, że producent napisał wiecej jak winą właśnie może być oprogramowanie tego routera. Wspomniany w postach wyżej Zyxel mimo wyglądy tez jest routerem z LTE tylko ma jeden port LAN, a nie 4 i funkcja Bridge mode jest dodana bo jak ktos potrzebuje to niech ma, a przeciez to jest funkcja oprogramowania, a nie sprzetu.

Tak samo jak np. swego czasu w routerach z ADSL dawali opcje bridge i tez był to router. Nie pamiętam modelu, ale nawet jakiś router od TPSA miał bridge mode.

Bo nie masz dowodu na swoją teorie więc nie mas zo czym rozmawiac. Nie dałes linku do instrukcji, nie miałes w reku pewnie tego routera z brandowanym firmwarem jak i bez.

Która karta sieci WiFi wyciągnie Ci więcej niż 300Mb/s, nie wspominając że karty jak wyciągną 100Mb/s to będzie dobrze.

Poza tym po co kupować taki szajs za 600 PLN, skoro chcesz podpiąć pod router z “lepszym” wifi.

Kolega ma światłowód od Orange ten najszybszy bodajże 600Mbps i dzwoni do mnie masz Asusa super wpadnij zobaczymy ile pójdzie po 5Ghz wifi ja mam karte wifi asusa, która obsługuje w 5Ghz do1300Mb. OK, router pod pache i jade. Podpinamy, wyłaczam LTE ustawiam na WAN RJ-45, jest internet. Wchodzimy na jakąś stronę z plikiem ponad 6GB i odziwo różnica miedzy kablem była moze 50-80Mb/s, a połaczenie z routerem miał równo 1.3Gb w windowsie po wifi. Był to windows 7.