Huawei B525 bez brandu operatora

To znajdź mi modem LTE cat.6 z portem ethernet 1szt i czy będzie tańszy.

Niezły z ciebie bajkopisarz. Na kablu przy FE wyciagasz 80Mb/s przy GbE nie ma opcji, aby wyciągnąć mniej, niż 800Mb/s.

Udowodnij mi swoją teorie. Weź najszybsza kartę wifi 5Ghz i router z obsługa tez najszybszego 5Ghz AC i podepnij do światłowodu i pokaż, że faktycznie więcej jak 300Mb/s nie ma szans.

To ty udowodnij swoje bajki. Nigdy nie wyciagniesz rowno 1.3Gb/s na wifi.

Gdzie ja napisałem, że wyciągnołem 1.3Gb/s na wifi?? Napisałem, że karta wifi i router tyle obsługują. Czytaj ze zrozumieniem, a nie to co chcesz przeczytać!!

Przy AC 1Gb/s na p2p wyciagniesz w porywach 600-800 Mb/s.

To przeczytaj co ja wcześniej napisałem, a nie podskakujesz!!

Bridge to nie jest opcja “wyłączenia WLAN” tylko sprowadzenie urządzenia do roli L2.
Nie ma to nic wspólnego z WiFi, a włączenie tej opcji nie przyspieszy w żaden sposób LTE.

1 polubienie

Albo ja nie potrafię czytać, albo ty nie potrafisz pisać. Zdecyduj się.

Bridge mode ustawia router w tryb modemu czyli wyłącza funkcje routingu jak wifi, dhcp itd.

Ja nie napisałem, że przyspieszy LTE nigdzie. Ja napisałem, ze jakw danym routerze wifi w jakikolwiek sposób spowalnia internet, a w innym działa lepiej to mozna je połączyć, a z routera, w którym jest modem jakiś zrobić modem przez bridge mode.

Nie przesadzajmy, wiele nie trzeba by przebić tą prędkość.
Unifi AC Lite + Galaxy S8, pierwszy lepszy test:

image

Rozumiesz połączenie z routerem?? Czyli pokazywał predkośc 1.3Gb/s po uzyskaniu połączenia po wifi z routerem, a nie tyle ciągnął z internetu. Fachowcy, z którymi cięzko sie dogadac prostym językiem bo rozumieją tylko fachowe słownictwo.

No i to mi się podoba. Jak pisałem wyżej, na dobrym radiu p2p wyciągnąłem max 800, ale to sprzety operatorskie.

Gubisz się w zeznaniach. Pisałeś 1.3Gb/s, tyle nie wyciagniesz, gdy karta max tyle wyciaga, bo masz jeszcze straty w eterze.

To, że system tyle pokazał fachowco od siedmiu boleści, nic nie znaczy, tyle karta wynegocjowala, tyle, to wszystko.

Więc w końcu rozumiecie po co tryb bridge??

WiFi to nie jest funkcja routingu i z powodzeniem może działać przy uruchomionym bridge.
Nie musisz włączać bridge’a by wyłączyć WiFi na routerze, z którego to nie chcesz korzystać.
Tak jak pisałem, podwójny NAT nie jest problemem przy LTE.

1 polubienie

Biorąc pod uwagę, że w T-Mobile jestem za NAT-em operatora to mając u siebie dwa NAT-y w sumie jestem za trzema NAT-ami. Po co? To inaczej zapytam mam Huawei B525 i jak wyłącze na nim NAT jeśli sie da to podłączając do niego inny router przez kabel na tym innym routerze internet będzie działał.

Miałem od kolegi Zyxel LTE 4506 i po włączeniu Bridge mode wygasały opcje wifi, ustawienia DHCP czy też ustawienia dodatkowe NAT w urzadzeniu. Miałęm tylko dostep do ustawień modemu w nim. Czyli podłączając do niego inny router miałem z niego bezpośredni dostep do internetu i zamiast byc za trzema NAT-ami, byłem za dwoma.

Gdybyś choć trochę miał pojęcia o sieciach, to byś wiedział jak ominąć podwójny NAT. Za hujwiejem stawiasz kolejny router, na hujwieju dodajesz trasę do sieci za drugim routerem i drugi router nie musi NATowac pakietow. Gdybyś miał choć podstawowe pojęcie o routerach, wiedzialbys, ze NAT działa po routingu, czyli router dostaje pakiet, sprawdza tablice routingu, jeśli ma trasę do sieci, nie robi NAT. NAT robi, gdy pakiet wychodzi trasą domyślną.

Kiedyś coś takiego zrobiłem mając neostradę. Na routerze z ADSL wyłączyłem NAT i podłączyłem jakiegoś najtańszego TP-Linka i ten TP-Link mimo, że u siebie miał NAT nie widział internetu, żadna strona WWW nie wychodziła, a nawet żaden ping.