IdeaPad 5 Pro Ryzen 5 5600H vs i5-11300H

Zdecydowałem się na zakup Laptopa IdeaPad 5 Pro głównie do internetu, Worda i starszych gier w tym gta5, wiedzmina i moze remasterow gta.

No chyba ze jeszcze polecicie cos lepszego w tej cenie? Pytanie tylko która wybrać wersję? Pobieżnie przejrzałem benchmarki i wskazują na Ryzena dodatkowo w parze z 1TB na czym również mi zależy. Zależy mi też na klawiaturze numerycznej i w miarę dobrej jakości dźwięku do posłuchania radia.

Zwróć uwagę, że oba powyższe są bez systemu.

Tak, wiem, mam licencję na w7 kiedy jeszcze były naklejki.

7 na tym nie pójdzie. Swoją drogą w moim Legionie Pro dzisiaj padł jeden slot RAM, ot tak sam z siebie.
Ciekawe jak będzie z gwarancją w tym syfie. Kiedyś była tragedia, może coś poprawili ostatnio.

Ale raczej można aktywować w11 kluczem od windows 7?

Miałem Lenovo G770 od 2011 potem Lenovo Z70-80 od 2016 , sprawowały się świetnie. G770 po wymianie procesora, RAM, dysku na SSD jest praktycznie w idealnym stanie i działa ciągle do dziś. Z70 po 6 latach dopadło nierównomierne podświetlenie matrycy.

Akurat w moim przypadku nie było powodów do narzekań.

Zastanawiam się jeszcze nad MSI GF76 albo Acerem Nitro 5 z ekranami 17,3. Zastosowanie to głównie praca z edytorem tekstu na połowie i Cadem 2D, pdf albo www na drugiej połowie. 17,3 jest szersza o te 4cm co moze miec znaczenie, na poprzednim bardzo fajnie się pracowało.

Z tym, że ten Ideapad jest wykonany znacznie gorzej od tego G770. Sugeruję bardzo ostrożnie otwierać pokrywę, nie przeginać zbyt mocno, nie walić mocno w klawisze.

Poszukaj sobie dostępność części do tego modelu. :rofl:

Widziałem na żywo obydwa laptopy w elektromarkecie, mialem odwrotne wrazenie, Ideapad zrobil lepsze wrażenie, klawiatura, matryca się nie uginają, palmrest, pokrywa matrycy są aluminiowe.

Chodzi o wersję Pro Ideapada.

Nie są. Kawałek blaszki przyklejone do plastiku, który trzaska przy mocniejszym ruchu. Jak przyjdą takie do naprawy, a będzie to na bank, to ci zrobię zdjęcia i pokażę co się z tego robi.

Aż poszukałem recenzji:

Zastosowanie aluminium zapewnia wysoką jakość; plastik występuje tylko w obszarze ramki wyświetlacza i zawiasów. Fakt, że nie jest to aluminium obrabiane CNC jest jednak zauważalny w obszarze wyświetlacza. Podczas gdy jednostka bazowa jest bardzo odporna na skręcanie, ekran można nieco wykręcić. Z drugiej strony pokrywa dobrze reaguje na nacisk wywierany na plecy ekranu, gdyż nie ma zauważalnych efektów na wyświetlaczu. Klawiatura i podpórka pod dłonie nie dają się wcisnąć, a wykonanie Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH jest bez zarzutu (tłum: www.DeepL.com/Translator)

Mnie tam ryba, jakby co łatanie zawiasów w tym modelu odbywa się przez wiercenie otworów w klapie. Bierze się za to jakieś 400-500zł. Klapa bardzo trudna do kupienia, na Ali mają. Klawiatura spawana i jeszcze blaszka jest od dołu. Wymiana kilkaset zł, albo cały palmrest, tylko trzeba go najpierw dostać.

Łatam całe masy syfu, który miał być metalowy, dobrze zrobiony itd. Nowe Lenovo nie są dobrze zrobione.

BTW: Zgłosiłem mojego, którego testuję na gwarancję.
1
Też ma dobre recenzje. :joy:

Opis robił pracownik Lenovo. Przynajmniej gwarancja działa chyba poprawnie, zobaczymy w jakim stanie to będzie po wymianie płyty.