IE: Używasz - przegrywasz

nif666 napisał "Nie tak dawno na SoftNews.pl pojawił się artykuł “Wszystko, tylko nie Internet Explorer!” opisujący kolejną dziurę w zabezpieczeniach produktów Microsoftu. Po dwóch tygodniach od oficjalnego ogłoszenia wykrycia tych “niedociągnięć” gigant z Redmont udostępnił Builetyny Bezpieczeństwa, które miały zablokować (nie usunąć !) wcześniej wspomniane dziury. W tym tygodniu w przeglądarce internetowej Internet Explorer wykryto kolejny błąd, który umożliwia bez problemu wyświetlenie zawartości lokalnego dysku.

Czytaj więcej…

Błąd ten może być wykorzystany przez hakerów do pobrania konkretnych plików użytkownika który odwiedza odpowiednio spreparowaną witrynę internetową. Niestety ostatnie poprawki nie naprawiały samej funkcji show(), która to stała się jądrem tego problemu. W sieci dostępna jest już trzecia wersja exploita HijackClick, wykorzystująca tę lukę.

Źródło i szczegóły http://www.securityfocus.com/archive/1/368652

mnie juz nie dziwi zze są dziury w IE i wkółko łatają :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Nic nowego…

Mnie też już to nie dziwi…

Najlepiej przerzucić się na inną przeglądarkę ;] :smiley:

Ci z Microsoftu to sie bardziej na szyciu znają niż na programowaniu :smiley:

no tak! macie rację, ale nie zastanawia was co chcą osiągnąć ludzie z MS wciskając nam (czy chcemy czy nie) taki syf!! czy oni naprawdę przed wypuszczeniem kolejnej wersji IE nie wiedzą że ich produkt jest jak sito!! przecież to jest jakaś komedia z tym łataniem które i tak nie pomaga!! dla mnie to jest tragedia i na ich miejscu poważnie bym się zastanowił co dalej!! :lol:

To do wszystkich malkontentów mam pytanie ?? Po co stosujecie produkty microsoftu ?? W innych produktach nikt dziur nie szuka (choć z pewnością i w nich również są). Zauwayżyłem dziwne zjawisko że w modzie jest po prostu dokopać Microsofotowi. I sprawa wygląda następująco kopiących jest kilka milionów a kopanych kilkutysięczna garstka programistów którym co krok ktoś podkłada świnię. Czemu nikt nie popatrzy na tą sprawę pod tym kątem ?? Skoro ktoś osiągnął jak by na to nie popatrzeć sukces na światową skalę to należy go zdołować taka niestety jest natura ludzka. Oczywiście nie pochwalam wszystkich posunięć Microsoftu ale to co się teraz dzieje śmiem nazwać psychozą maniakalną.

nie nie fiesta chodzi o coś zupełnie odwrotnego!! skoro takie “pionki” jak Firefox czy Opera są o niebo lepszymi produktami niż IE MicroSoftu to ja się pytam na czym polega ich sukces?? na totalnym monopolu rynku!!?? przecież trzeba być nie zmiernie nie doświadczonym żeby korzystać z czegoś tak niedopracowanego!! i trzeba być także (to do MS) niezmiernie lekceważącym aby coś takiego sprzedawać ludziom za tak wielkie pieniądze!! (patrz freeware firefox czu opera [reklamy]).

Ja tam się zgadzą z fiestą microsoft zrobił dużą kase i dlatego wszyscy chcielibyście mu dokopać :!: Ja również nie pochwalam tych dziur w IE, ale przecież błędy zdarzają sie najlepszym :!: :twisted:

A kto Ci pobiera jakiekolwiek opłaty za IE ?? Popatrz tutaj:

Za IE nie, ale koledze chodziło pewnie o całego Windowsa :o

no tak ale kupując jakiegokolwiek windowsa za duże pieniądze (prawie 500 to baardzo dużo) takowy produkt masz w pakiecie!! a nawet gdybym chciał dokopać MS to mnie na to nie stać :stuck_out_tongue:

Z treści postu wcale to nie wynika.

hmmm…

chodzi o sukces MicroSoftu który sprzedaje chłam za krocie!! monopolizuje rynek!! wielkie pieniądze wkładają tylko w konferencje i gadanie bzdetów!! zamiast stworzyć produkty adekwatne do pozycji jaką zajmują !!

to sie przerzuc na Linuxa i nie plac :stuck_out_tongue:

dobra!! tylko niech wszystko co jest pod windowsa działa też pod linuxem!! :P:P:P

Nigdy człowiekowi się nie dogodzi :wink: Jedno jest tu,lecz w drugim zaś tego niema :smiley:

albo rybki albo … ekhm :wink:

no coz na linucha istnieje odpowiedniki okienkowego oprogramowania no i czesc programow mozna emulowac :stuck_out_tongue:

Chodzi o to, że po prostu pw tej przeglądarce jest wiele błędów. I po prostu lepiej jej neiużywać, ze względów bezpieczeństwa. Ja nie sądzę, że MS to złodzieje itd.

Jednak, IE jest najpopularniejszą przeghlądarką ze względu dopłączania jej do każdego systemu Windows. I z racji tego włąśnie, hakerzy, programiści wyszukują w niej jak najwięcej dziur.

Inne produkty, niekoniecznie przegądarki internetowe, też mają dziury itd.

Mam nadzieję, że zrozumieliście mą wypowiedź.

ja miałem nadzieję że co niektórzy zrozumieją moją !!

oczywiście,że cię popieram FIGCfan . Niejaki fiesta napisał : ‘‘To do wszystkich malkontentów mam pytanie Po co stosujecie produkty microsoftu .W innych produktach nikt dziur nie szuka (choć z pewnością i w nich również są).’’ . Przestał byś może wypisywać bzdury ,że ''uczepiono się ‘’ jednego biednego microsoftu. Są przecież wyspecjalizowane firmy zajmujące się tym profesjonalnie, a słyszał może o odkrytych dziurach chociażby w Eudorze?, czy Operze??. Różnica jest taka ,że odkryte niedociągnięcia są łatane natychmiast i nikt w szczególnosci sam microsoft drogi fiesta nie radzi desperacko by się przesiadywać tymczasowo na inną przeglądarke ponieważ gigant z miliardowymi zyskami czuje się chwilowo bezradny. To są po prostu kpiny!. Fiesta , wiesz co byłoby sukcesem microsoftu?,no pomysl!. czy TPSA jest wlaśnie przykładem takiego sukcesu?, może nawet niektórzy ci uwierzą, sukcesem jest produkt naprawde dobry! !!