IE9 - okno znika po sekundzie

Witam. Zainstalowałem wczoraj IE9, jednak jak chcę odpalić przeglądarkę wyskakuje okienko IE i od razu znika… na IE8 w porządku. windows 7 professional sp1 x64

Dodane 17.03.2011 (Cz) 8:18

odświeżam

Dodane 22.03.2011 (Wt) 21:25

refresh

Dodane 31.03.2011 (Cz) 13:10

odświeżam… dodam, że przed chwilą zainstalowało mi IE9 z WU (mimo, ze instalowałem wcześniej ręcznie z instalatora), instalacja powiodła się i dalej mam tak jak miałem wcześniej… czemu?!

[Archeologia ze względu na http://www.dobreprogramy.pl/Zaczaruj-mo … arz_825828]

Podgląd zdarzeń > Dziennik systemu > Aplikacja > szukasz zdarzenia "Błąd/Crash/Appcrash/Aplication Hang/Aplication Error z IE9 w roli głównej > jak są to otwórz dwóklikiem > skopiuj i wklej do posta parę zapisów zdarzeń.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale przejdź do Start , potem Uruchom i wpisz

iexplore.exe -extoff

Wyłączy to w przeglądarce dodatki. Zobacz czy wgl. wtedy się uruchomi.

w dzienniku nie ma żadnych wpisów na temat IE9 z dziś (dzis instalowałem ponownie, bo wcześniej wróciłem do IE8)

co do wyłączonych dodatków jest to samo…

dodam, że w międzyczasie zrobiłem format i repartycjonowanie, ale system instalowałem z tej samej płyty i w tej samej wersji.

ps. czy to może mieć coś wspólnego z tym, że wywaliłęm windows media player z systemu?

edit Nawet po zainstalowaniu WMP jest to samo. Okno znika tak szybko, że nawet nie zdąży się dobrze odrysować

A w trybie awaryjnym próbowałeś uruchomić przeglądarkę i tam ją odinstalować i zainstalować?

Kurcze, nic mi nie przychodzi do głowy, sprawa jest dość dziwna.

Naprawdę dziwna sprawa. Może to na płycie jest cały problem. Ja raz miałem XP z uszkodzonym sterownikiem. Może na płycie uszkodzony jest IE. :slight_smile:

Dodane 19.07.2011 (Wt) 16:02

I dlatego pobierało z Windows Update. System go jakby nie do końca widział. Ale IE jest integralny z systemem i dlatego mogą dziać się takie rzeczy. Jakby jest IE ale go nie ma.

nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tą płytą… płyta instalacyjna jest z MSDN AA i tam był domyślnie tylko IE8, który dla ciekawostki działa normalnie u mnie na kompie

“ale system instalowałem z tej samej płyty” Właśnie o to mi chodzi. Tylko przy tej płycie robi takie cyrki. Coś musi być nie tak. Czy nie skojarzyło ci się że skoro zrobiłeś format a nadal występuje problem tylko winowajcą może być płyta. Bo co innego. :?: :!:

na innym kompie też instalowałem z mojej płyty, tylko wpisałem inny klucz i działa więc to chyba nie o to chodzi

To już nie mam pomysłu. Sprawa naprawdę dosyć dziwna.

Co się dzieje w trybie awaryjnym?

w trybie awaryjnym jest to samo

“tylko wpisałem inny klucz” Może to klucz jest winowajcą. Próbowałeś instalować Windowsa podając inny klucz? No piszesz że na innym kompie podałeś inny klucz do tej płytki. I działa. Może klucz którego użyłeś do instalacji na tym z problemem jest felerny. Spróbuj innym kluczem. :slight_smile:

spróbuj zresetować ustawienia programu Internet Explorer 9

http://translate.google.pl/translate?hl … rmd%3Divns

:slight_smile:

niestety zresetowanie ustawień nic nie dało… może jeszcze jakieś pomysły?

Dziwne w tym wszystkim jest to, że nie dostajesz żadnego komunikatu błędu i nie ma też żadnej informacji w dzienniku zdarzeń :expressionless:

http://answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie9-windows_7/internet-explorer-9-window-crashes-on-start-up/250b1a55-72ee-4a47-93c8-21ad160e0e77

Skoro próbowałeś już wyłączenia dodatków, resetu ustawień przeglądarki, to zgodnie z powyższym linkiem pozostało Ci wyłączyć akcelerację sprzętową (u mnie w opcjach to się nazywa przyspieszana grafika).

niestety i to nie dało rezultatu… :frowning: chyba zostawię to tak jak jest, bo już nie mam sił

Spróbuj po zaznaczeniu tego checkbox-a ponownie uruchomić komputer i zobacz, czy wtedy ruszy. Jeśli nie ruszy, to odpal to narzędzie http://support.microsoft.com/kb/318378 (guzik Run now) i zobacz, czy pomoże. Część czynności, które wykonuje ten programik już robiłeś, ale nie wszystkie.

I takie pytanie … te crash-e występują zarówno w przypadku 32- jak i 64-bitowej wersji IE?

niestety i to nic nie dało… a problemy są zarówno na x86 i x64

Ale jaja :slight_smile: Dobra próbujmy dalej …

Przejdź do Windows Update i zainstaluj wszelkie ważne i zalecane aktualizacje. Możesz też kliknąć Przywróć ukryte aktualizacje i zobacz co tam jest. Może przez przypadek oznaczyłeś którąś z aktualizacji jako ukrytą? Jak wszystko zaktualizujesz, to spróbuj uruchomić przeglądarkę.

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej do najnowszej wersji. I przy okazji, czy mógłbyś podać jaką posiadasz kartę graficzną? Widziałem, że niektórzy posiadacze kart graficznych nvidia mają podobny problem, co Ty (http://answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie9-windows_7/why-does-64-bit-internet-explorer-9-crashes/414abf65-3e4f-e011-8dfc-68b599b31bf5). Tyle, że u tych osób pojawiał się chociaż wpis w dzienniku zdarzeń i byli w stanie uruchomić 32-bitową wersję przeglądarki, no ale mniejsza o to. W każdym bądź razie

Tak więc jeśli posiadasz kartę nvidia, to zwróć uwagę jaką wersję sterowników instalujesz. Musi to być wersja >= 275.27 (nawet jeśli będzie to beta).