IE9 - okno znika po sekundzie


(Czajo) #1

Witam. Zainstalowałem wczoraj IE9, jednak jak chcę odpalić przeglądarkę wyskakuje okienko IE i od razu znika... na IE8 w porządku. windows 7 professional sp1 x64

-- Dodane 17.03.2011 (Cz) 8:18 --

odświeżam

-- Dodane 22.03.2011 (Wt) 21:25 --

refresh

-- Dodane 31.03.2011 (Cz) 13:10 --

odświeżam... dodam, że przed chwilą zainstalowało mi IE9 z WU (mimo, ze instalowałem wcześniej ręcznie z instalatora), instalacja powiodła się i dalej mam tak jak miałem wcześniej... czemu?!


(Łukash) #2

[Archeologia ze względu na http://www.dobreprogramy.pl/Zaczaruj-mo … arz_825828]

Podgląd zdarzeń > Dziennik systemu > Aplikacja > szukasz zdarzenia "Błąd/Crash/Appcrash/Aplication Hang/Aplication Error z IE9 w roli głównej > jak są to otwórz dwóklikiem > skopiuj i wklej do posta parę zapisów zdarzeń.


(eyeti) #3

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale przejdź do Start , potem Uruchom i wpisz

iexplore.exe -extoff

Wyłączy to w przeglądarce dodatki. Zobacz czy wgl. wtedy się uruchomi.


(Czajo) #4

w dzienniku nie ma żadnych wpisów na temat IE9 z dziś (dzis instalowałem ponownie, bo wcześniej wróciłem do IE8)

co do wyłączonych dodatków jest to samo…

dodam, że w międzyczasie zrobiłem format i repartycjonowanie, ale system instalowałem z tej samej płyty i w tej samej wersji.

ps. czy to może mieć coś wspólnego z tym, że wywaliłęm windows media player z systemu?

edit Nawet po zainstalowaniu WMP jest to samo. Okno znika tak szybko, że nawet nie zdąży się dobrze odrysować


(eyeti) #5

A w trybie awaryjnym próbowałeś uruchomić przeglądarkę i tam ją odinstalować i zainstalować?

Kurcze, nic mi nie przychodzi do głowy, sprawa jest dość dziwna.


(takiktoś) #6

Naprawdę dziwna sprawa. Może to na płycie jest cały problem. Ja raz miałem XP z uszkodzonym sterownikiem. Może na płycie uszkodzony jest IE. :slight_smile:

Dodane 19.07.2011 (Wt) 16:02

I dlatego pobierało z Windows Update. System go jakby nie do końca widział. Ale IE jest integralny z systemem i dlatego mogą dziać się takie rzeczy. Jakby jest IE ale go nie ma.


(Czajo) #7

nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tą płytą… płyta instalacyjna jest z MSDN AA i tam był domyślnie tylko IE8, który dla ciekawostki działa normalnie u mnie na kompie


(takiktoś) #8

“ale system instalowałem z tej samej płyty” Właśnie o to mi chodzi. Tylko przy tej płycie robi takie cyrki. Coś musi być nie tak. Czy nie skojarzyło ci się że skoro zrobiłeś format a nadal występuje problem tylko winowajcą może być płyta. Bo co innego. :?: :!:


(Czajo) #9

na innym kompie też instalowałem z mojej płyty, tylko wpisałem inny klucz i działa więc to chyba nie o to chodzi


(takiktoś) #10

To już nie mam pomysłu. Sprawa naprawdę dosyć dziwna.


(Łukash) #11

Co się dzieje w trybie awaryjnym?


(Czajo) #12

w trybie awaryjnym jest to samo


(takiktoś) #13

“tylko wpisałem inny klucz” Może to klucz jest winowajcą. Próbowałeś instalować Windowsa podając inny klucz? No piszesz że na innym kompie podałeś inny klucz do tej płytki. I działa. Może klucz którego użyłeś do instalacji na tym z problemem jest felerny. Spróbuj innym kluczem. :slight_smile:


(Leon$) #14

spróbuj zresetować ustawienia programu Internet Explorer 9

http://translate.google.pl/translate?hl … rmd%3Divns

:slight_smile:


(Czajo) #15

niestety zresetowanie ustawień nic nie dało… może jeszcze jakieś pomysły?


(Tomek Matz) #16

Dziwne w tym wszystkim jest to, że nie dostajesz żadnego komunikatu błędu i nie ma też żadnej informacji w dzienniku zdarzeń :expressionless:

http://answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie9-windows_7/internet-explorer-9-window-crashes-on-start-up/250b1a55-72ee-4a47-93c8-21ad160e0e77

Skoro próbowałeś już wyłączenia dodatków, resetu ustawień przeglądarki, to zgodnie z powyższym linkiem pozostało Ci wyłączyć akcelerację sprzętową (u mnie w opcjach to się nazywa przyspieszana grafika).


(Czajo) #17

niestety i to nie dało rezultatu… :frowning: chyba zostawię to tak jak jest, bo już nie mam sił


(Tomek Matz) #18

Spróbuj po zaznaczeniu tego checkbox-a ponownie uruchomić komputer i zobacz, czy wtedy ruszy. Jeśli nie ruszy, to odpal to narzędzie http://support.microsoft.com/kb/318378 (guzik Run now) i zobacz, czy pomoże. Część czynności, które wykonuje ten programik już robiłeś, ale nie wszystkie.

I takie pytanie … te crash-e występują zarówno w przypadku 32- jak i 64-bitowej wersji IE?


(Czajo) #19

niestety i to nic nie dało… a problemy są zarówno na x86 i x64


(Tomek Matz) #20

Ale jaja :slight_smile: Dobra próbujmy dalej …

Przejdź do Windows Update i zainstaluj wszelkie ważne i zalecane aktualizacje. Możesz też kliknąć Przywróć ukryte aktualizacje i zobacz co tam jest. Może przez przypadek oznaczyłeś którąś z aktualizacji jako ukrytą? Jak wszystko zaktualizujesz, to spróbuj uruchomić przeglądarkę.

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej do najnowszej wersji. I przy okazji, czy mógłbyś podać jaką posiadasz kartę graficzną? Widziałem, że niektórzy posiadacze kart graficznych nvidia mają podobny problem, co Ty (http://answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie9-windows_7/why-does-64-bit-internet-explorer-9-crashes/414abf65-3e4f-e011-8dfc-68b599b31bf5). Tyle, że u tych osób pojawiał się chociaż wpis w dzienniku zdarzeń i byli w stanie uruchomić 32-bitową wersję przeglądarki, no ale mniejsza o to. W każdym bądź razie

Tak więc jeśli posiadasz kartę nvidia, to zwróć uwagę jaką wersję sterowników instalujesz. Musi to być wersja >= 275.27 (nawet jeśli będzie to beta).