Ile czasu idzie przelew i kiedy dostane przesyłkę z allegro?

Siemka. zamówiłem dzisiaj tel na allegro. Gościu nie wysyła za pobraniem więc dzisiaj poszedłem na pocztę i wpłaciłem pieniądze na jego konto. i teraz mam pytanie. kiedy dojdą do niego te pieniądze.i kiedy dojdzie do mnie telefon. Gościu wysyła priorytetem (9,50zł) Dodam że odległość od niego do mnie to około 20km.

to nie lepiej odebrac osobiście ??

jakieś jutro powinni zaksięgować przelew to pojutrze może będzie

Tak hmmm jeżeli wpłacałeś w tym samym banu to jakiś 1-2 dni i powinno dojść jeśli nie to od 3-5 dni. A wysyłka, to zależy jaki to ci wysłał ale sądzę że powinna dojść w najwięcej kilka dni skoro masz od niego 20 km :shock:

Przez poczte 2-3 dni robocze. Przez bank nawet w tym samym dniu.

Przelew 2-5 dni - zależnie od banku i miejsca wpłaty.

Priorytet - 2 dni robocze.

Kiedy sprzedajacy sprawdzi wpłatęi wyśle - trudno wyczuć

Możesz wysłać maila z informacją o wysłaniu pieniędzy

Wpłacałem na poczcie. a allegrowicz ma konto w mBanku

przez poczte nawet do tygodnia czasu

nie warto,mogles dac komus kase,takiej osobie co ma konto i kolo dostalby kase za max 2dni

zgrzeszyłeś, ja tylko raz wpłaciłem pieniądze na poczcie bo szły 12 dni :!: ma konto internetowe, wiec jak tylko dostanie kasę to wyśle… z banku jak rano zrobię przelew (okolo 8.00) to w mbanku były już o 17 tego samego dnia :slight_smile:

Mówi się trudno, będę musiał poczekać…

Powiedzmy że pieniądze dojdą w środe gdy on zobaczy że pieniądze są i wyśle tego samego dnia to w piątek powinno być lecz jeśli nie bedzie mu sie chciało wysyłac;p wyśle np. w czwartek to paczka powinna dojść w pon.

przeslij sprzedającemu skan potwierdzenia przelewu, powinien wysłać szybciej :]

to nie był by głupi pomysł.

całkiem mądry, ja tak robie, gdy chcę przesyłkę otrzymać szybciej :wink: prawie każdy sprzedawca powinien się na to zgodzić

Ja raz tak robilem jak Piotrekplay mówi . Zadzialalo :slight_smile:

grunt to dogadać się ze sprzedawcą, zapytać czy jest taka możliwość przy potwierdzaniu zakupu :slight_smile:

Ponieważ Poczta świadczy także usługi bankowe (Bank Pocztowy) wymagalność przelewu powinna trwać około 2-3 dni. Myśle, że nie mniej niż data waluty spot.

zawsze wpłacam przez pocztę, bo nie mam konta a nie będę zawracać rodzicom głowy o pierdoły… poczta zawsze dostarczała kasę max 3 dni… a to kiedy sprzedawca wysyła to już od niego zależy. niektórzy wysyłają od razu po dojściu kasy, inni ze 2 razy na tydzień tylko

ok dzięki wszystkim za odpowiedzi.

przecież aby zrobić przelew w banku nie trzeba mieć konta :roll: a w banku często jeszcze tego samego dnia przelew dochodzi… no cóż jak kto woli :stuck_out_tongue: