Ile gigabajtów RAM-u trzeba aby dobrze pracowało się na win7

Ile gigabajtów RAM-u trzeba aby dobrze pracowało się na windows 7 ?? Czy 2 wystarczą ??

Zależy co chcesz robić na tym komputerze, ale 2 GB wystarczają do w miarę przyzwoitej pracy. Zależy też od tego jakie masz pozostałe podzespoły.

Według mnie do normalnej pracy 2 GB starczy (internet, muzyka, film, prace biurowe itp.). A jeśli chcesz dodatkowo grać w gry to jednak może być to trochę mało.

Wymagania minimalne według Micrososftu to 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego systemu.

2GB do standardowej pracy wystarczą…

Choć wiadomo na 4GB system będzie pracował jeszcze lepiej…

Geez. Ludzie, co Wy gadacie?

Jak na Viście 2GB jest z LUZEM do gier (na przykład Company of Heores, F.E.A.R. 2, COD:MW - nie mówię oczywiście o ultra high, ale medium/medium-high), to co dopiero w Windows 7…

2GB swobodnie wystarczy, myślę, że nawet 1GB, ale trochę mógłby zamulać przy większej ilości programów.

Wg mnie 3giga

Uzasadnienie: w tych czasach wszystko pożera ram 1giga na os reszta dla programów ^^

Podsumujmy

2 GB wystarczy do pracy z systemem Windows 7. Jakbyś widział jakiś dyskomfort podczas pracy poprzez zbyt mała liczbe RAMu zawsze mozesz dokupic kostke albo wykorzystać funkcje w Windows 7 - Windows ReadyBoost http://pl.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost

cpuq.png

Chrome z kilkoma zakładkami i wyjątkowo czysty autostart. Win7 x64. po uruchomieniu CoD MW2 na Ultra High potrafi mi ramu braknąć xD

osobiscie pracuje na 1 GB ram DDR3 1333, przy dysku seagate 7200.12 odczyt 130 mb i zero przymulen nic.

Mi 2 gb wystarcza nawet do gier , 32bity win

2 GB minimum ja mam niezłego lapka z 4 GB ram i sam windows 7 HP x64 z programami producenta pobiera 1.00-1.30 GB-mam pamięci 2 x 2 GB DDR III.

Jak dla ciebie weź 3 GB RAM DDR III Dual chanel(po 1 GB) i Ready Boost-kup pendriva minimum 1 GB

ja mam lapciaka z 4 GB i wszystko śmiga, do tego muszę przyznać że 7 w porównaniu do visty jest… bez porównania :smiley: i tak jak już ktoś wspominał, na 2 GB popracujesz, ale jak chcesz pograć czy porobić coś bardziej pamięciożernego, to 3-4 GB są zdecydowanie zalecane :]

No masz dziwnego Pieca bo u mnie Vista i 7 zachowują się identycznie tylko Vista ma jeden minus zjada więcej z HDD a tak śmiem twierdzić że Vista bardziej mi przypadła do gustu. Dodatkowo MS spartolił kilka rzeczy w 7.

A co do zapotrzebowania na Ram to:

1GB wystarczy do komfortowej pracy z Windows Classic/Aero Basic + wyłączone zbędne usługi + brak gier

1,5GB wystarczy do komfortowej pracy z Aero Glass + wyłączone zbędne usługi + bardzo proste gry

2GB wystarczy do komfortowej pracy z Aero Glass + wyłączone zbędne usługi + proste gry

4/6GB wystarczy do komfortowej pracy + normalne gry

U mnie Windows 7 x64 SP1 i Vista SP2 po optymalizacji tuż przed uruchomieniem gry zjadają 497MB z Ramu.

Nikt z Was do tej pory nie zapytał usera o grafikę, go jeżeli to integra na MOBO to niestety 2GB Ramu może okazać się za mało.

Wydajnościowo -musisz podać resztę sprzętu jaką posiadasz inna wydajność będzie na procesorze Intel petium 4 2.0 GHz,a inna na Core 2 Quad 4 X 3.0 GHz.

Jeśli integra to minimum 1.5 GB,zalecane 2 GB,Ja zalecam ci (jeśli integra) 3GB i zarezerwować 512 MB dla grafiki.Kup pamięci 3 X 1 GB DDR III LUB 1 x 2 GB + 1 X 1 GB DDR III.Najlepszą wydajność będziesz miał wybierając kości 3 X 1 GB DDR III w trybie DUAL-CHANEL.

Moim zdaniem 2GB spokojnie starczy do wygodnej pracy na 7. U mnie w sumie system pochłania 1GB więc zostaje jeszcze jeden GB do pracy. Jeśli chodzi o gry to wiadomo, że za mało jeśli chcemy ultra tekstur :-D.

no tak, fiesta ma rację, z taką grafiką to RAM może mało pomóc… A co do porównania 7ki i Visty, nie chodziło mi tyle o wydajność, co o przyjemność obsługi - z Vistą miałem do czynienia na kompie kumpla przez jakieś 15 minut, i starczyło - już nigdy więcej nie chciałem mieć z tym systemem nic wspólnego. A z XP Pro na 7 x64 Pro przeskoczyłem płynnie i bezboleśnie :slight_smile:

Mam 2GB RAM i zintengrowanego HD4200 i W7 działa wyśmienicie.

Co do postów wyżej to mam nVidia 9500 GT 512 Mb. Jeżeli chcecie resztę parametrów do są w podpisie.

Dodane 04.02.2011 (Pt) 19:14

W gry nie gram, zależy mi na internecie, muzyce, filmach, pracy w MS Office i tyle…