Ile miejsca zajmuje surowy XP?


(Gonzo Chlewicki) #1

Witam!

Chciałem doinstalować do Windows 7, Windows XP. Zakładałem już na ten temat watek http://forum.dobreprogramy.pl/jak-doinstalowac-drugi-system-win-t375943.html- zakładam drugi, ponieważ tam nie otrzymałem odpowiedzi. Chciałem zapytać ile miejsca może zajmować surowy Windows XP, wraz z kompletem sterowników, tj. karty graficznej, dźwiękowej, płyty głównej, myszki itp. Oczywiście nie mam zamiaru instalować żadnych programów typu gadu gadu i winamp, ponieważ już mam je zainstalowane z poziomu obecnego systemu. Sam system i sterowniki :slight_smile: Ponadto chciałem się zapytać gdzie w XP jest konsola odzyskiwania systemu? Z góry dzięki za odpowiedź. :smiley:


(Cedar) #2

To nie znaczy, że nie musisz ich zainstalować na nowym systemie. Możesz np. dla Firefoxa ustawić aby folder profilu był wspólny ale programy muszą być zainstalowane dla każdego systemu niezależnie. Nie dotyczy to wersji portable danych programów (jeśli taka wersja istnieje) To jest podobnie jak ze sterownikami, o których pisałem ci w tamtym wątku.


(Pablo79) #3

U mnie na starym nie działającym już komputerze kiedyś Windows XP zaraz po instalacji zajmował około 2-2,4 GB


(slawex1983) #4

WindowsXP tuż po instalacji zajmuje mniej więcej 1.5 GB. Z tego można zwolnić ok 400-500 MB kasując zawartość folderu system32\dllcache, w którym to znajdują się zapasowe pliki instalatora.


(Gonzo Chlewicki) #5

W takim razie partycja 10 Gb wystarczy mi na drugi system ze wszystkimi sterownikami oraz gdzie znajduje się konsola odzyskiwania systemu?

Tak wiem, ale po prostu zamierzam używać XP tylko do kilku czynności, a głównym systemem na którym będą właśnie wszystkie komunikatory, pakiety biurowe itp. będzie Windows 7.


(Cedar) #6

10 Gb nie wystarczy, ale 10 GB bez problemu :wink:


(system) #7

6 GB wystarczy na xp.


(Gonzo Chlewicki) #8

To miałem na myśli :wink:

Ale nadal nie wiem co z tą konsolą odzyskiwania i który system po doinstalowaniu się włączy XP czy 7?


(Cedar) #9

Google daje pełno odpowiedzi (w większości trafne): http://www.google.pl/search?q=konsola+o ... =firefox-a


(Pablo79) #10

Może być trochę przymało


(slawex1983) #11

3 GB w zupełności wystarczy na sam system i niech nikt nie pisze, że mało bo to bzdura.


(Dritone) #12

Hmm, a po co Ci ten XP? Bo jeśli nie do gier ani podobnych zadań "specjalnych", to może lepiej rozważyć instalację na maszynie wirtualnej??

-- Dodane 18.01.2010 (Pn) 20:29 --

Nie bądź taki pewny :wink: Jeśli dojdzie do tego plik stronicowania i hibernacji, to zrobi się na pewno ciasno...


(Gonzo Chlewicki) #13

Chodzi mi głównie o to, że niektóre programy nie działają pod Windows 7 a są mi potrzebne (niektóre do księgowości firmy, ale także niektóre gry) dlatego uznałem, że najprościej jest doinstalować drugi system a poza tym dodałem już nową partycje więc nie będę już próbował innych rozwiązań. Ale dzięki za wszystkie rady chyba już sobie poradzę :slight_smile:


(Dritone) #14

Skorzystaj więc z Trybu XP :wink: Tutaj jakiś gościu napisał co nieco na ten temat >> http://windows7.pcworld.pl/news/351078- ... ows.7.html :wink: