Ile mój komp ciągnie kasy?

Witam,

Mam pytanie, ile kasy mój komp ciągnie np za godzinę w spoczynku, np przy pobieraniu, przy wyłączonym monitorze CRT lub przy normalnej pracy, internet, czasami gry, i ile miesięcznie.

Komp taki jak w podpisie

Pozdrawiam

Niestety, ale musisz udać się do wróżki.

nie podałeś żadnych parametrów, więc w jaki sposób ktoś może Ci odpowiedzieć?

Areh , masz w podpisie pod spodem dane komputera :slight_smile:

Nie wiadomo, ile za kWh ciągnie elektrownia :wink:

Załóżmy, że elektrownia za 1 kWh ciągnie 0,45 zł (tak to podobno średnio wygląda). Na pierwszy rzut oka (bez żadnego obliczania), twój komputer w spoczynku ciągnie jakieś 300 W. W takim wypadku za jedną godzinę takiej pracy w spoczynku zapłacisz około 0,16 zł.

Policz sobie, chodzisz chyba do szkoły… Pierw sprawdź na stronach producentów sprzętu lub na opakowaniach moc podawaną w Watach, zsumuj, później sprawdź na rachunkach za prąd cenę 1 kWh, 1kWh to 1000 Watt pobieranych ciągle w czasie 1h, podczas obciążenia komputera np. grając, zużycie wiadomo trochę wzrośnie, do dzieła :wink:

Sam komputer w spoczynku nie bierze więcej niż 150W, monitor CRT 70 - 100W.

Kiedyś mierzyłem pobór prądu przez kompa stacjonarnego- gdy nic na nim nie robiłem brał około 90watt , gdy dostał obciążenie max.wzrastało nawet pod 200 watt,wszystko zależy od konfiguracji kompa ,ale tak mniej więcej to wygląda :smiley:

Można oszacować górną granicę.

Twój zasilacz jest dość dobrej jakości i prawdopodobnie może pracować z 10% przeciążeniem. To da nam jakieś 440W.

Nie podałeś rozmiarów monitora, ale przeciętnie CRT 17’ będzie pobierał około 120W.

Tak więc cały komputer może maksymalnie pobierać około 560W.

Cena 1kWh waha się w zależności od dostawcy, ale oscyluje w okolicy 24 gr (taryfa G11).

Wynika z tego, że godzina pracy twojego komputera kosztuję cię maksymalnie 0,14 zł.

Chyba coś się pomyliłeś. co ma nominalna moc maksymalna zasilacza do mocy pobieranej przez komputer? Jeśli zainstaluje w komputerze zasilacz np. 800 Wat to komputer też tyle będzie pobierał?

Od czytania tych warszych szacowań co ile ciągnie to ręce opadają,kupcie sobie miernik a najlepiej miernik gniazdkowy oszacowujący pobór mocy dobowo,nawet sam po podaniu stawki ,pokazuje ile zapłacimy.

Chyba najbardziej rzeczywisty pobór prądu tego komputera podał bart25 , w obciążeniu wzrośnie może do około maks. 300 Wat.

300 W to mój zestaw prawie ciągnie razem z monitorem,oczywiście w strerie,monitor CRT i pobór 100W,nie sądze,17 calowy pobiera tak 60-70 W ,kwestia modelu.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wiesz co to znaczy górna granica ?

Nawet jeśli nie to wyraźnie napisałem:

Oznacza to, że niezależnie od tego jakie ma zainstalowane w komputerze urządzenia (a tego nie wiesz bo nie napisał), 5 wiatraków do chłodzenia czy oświetlenie diodowe, dopóki wszystko zasilane jest przez zasilacz pobierana moc nie będzie większa niż ta oszacowana.

Od czytania takich głupot to dopiero ręce opadają.

Po 1 miernik dokonuje pomiaru, a nie oszacowuje

Po 2 dobowy pobór mocy, to wskaże licznik, a nie miernik

Po 3 każesz gościowi kupić urządzenie za 40 zł żeby sobie odpowiedział na pytanie ?

Jeśli już to wystarczy odłączyć inne odbiory w domu, zapisać stan licznika, uruchomić komputer i po godzinie odczytać.

@cedar

Skoro komputer Ci pobiera 150W (jak twierdzi bart25) to kup sobie taki zasilacz i spróbuj go uruchomić.

Zaoszczędzę Ci kosztów i dam link do tego testu

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=testy … 0&strona=5

tam wyraźnie widać, że komputer testowy z tą kartą pod obciążeniem pobierał 210W. (karty GTX nawet po 300W)

Warto zauważyć, że był to jedynie test obciążeniowy samej grafiki, a i nie chce mi się wierzyć, że gra Crysis wykorzystuję 100% możliwości tej karty.

Wystarczy dodać do tego podświetlenie obudowy, dodatkowe wentylatory chłodzące (wymuszające obieg powietrza, chłodzące HDD, chłodzące RAM)…

Można mieć więcej jak 1 HDD, stacje cd/dvd/blueray

Oraz wszystkie urządzenia podłączone do USB…

Ba na rzeczywistą pobieraną moc będzie miała wpływ kondycja zasilacza wliczając w to jego stopień zakurzenia.

Ponieważ, zadający pytanie nie podał bardziej przybliżonych informacji, podałem mu maksymalny możliwy pobór mocy jego maszyny.

Jest to jedyna wartość tak naprawdę wyliczona, a nie wzięta z kosmosu jak wasze strzelanki.

Ty miałeś sobie go kupić,bo widze że nie miałeś takiego urządzenia w ręku,bo sypiesz ogromnymi wartościami ,jakby on tam miał X6 i te dwie karty w CF ,trzy dyski,przy mej wcześniejszej karcie HD 5870,po odpaleniu testu który stresował wszystkie podzespoły,zestaw razem z monitorem pobierał około 440 W.Więc zastanów się co napisaleś.

No tak, bo one bardzo dużo prądu pobierają :x sensu dodawać nie ma, bo pobierają tyle co nic.

Pisałeś też o monitorze a on nie jest zasilany z zasilacza komputera. Dopiero z monitorem pobór prądu wyszedł Ci 560 Wat a teraz piszesz coś innego

  1. licznik to tez rodzaj miernika (miernik pobranej energii elektrycznej)

  2. jesli już to dobowy pobór energii, moc jest pobierana w danej chwili, czyli jesteś w błędzie (są watomierze, które nie mierzą poboru energii w określonym przedziale czasu, tylko pokazują moc pobieraną przez urządzenie w danej chwili )

po godzinie to przy tak malej mocy wskazanie będzie bardzo niedokładne. Potrzebny minimum kilku/ kilkunastogodzinny pomiar - czym dłużej tym dokładniej.

W tym wątku nie chodzi o dobranie zasilacza do zestawu ale o pomiar zużycia energii elektrycznej i oszacowanie jej kosztu. Nigdzie nie napisałem, że zasilacz 150 W wystarczy do uruchomienia/pracy tego zestawu.

Pod obciążeniem, czyli “w spoczynku” całkowicie możliwy jest pobór około 150 W (tak jak napisałem wcześniej)

Czy Ty wiesz co piszesz? Jakość zasilacza i jego sprawność to tak, ale co ma kurz w zasilaczu do poboru prądu?

To jest maksymalnie kilka Wat, nie wpływa znacząco na ocenę poboru prądu całego zestawu. Na ten komputer nie daję więcej niż 10 Wat.

Jeden obciążony maksymalnie (zgodnie ze specyfikacją) port USB 2.0, to 2,5 Wata (5 V x 0,5 A)

Podsumowując Twoją wcześniejszą wypowiedź - 560 Wat to jest teoretyczna i maksymalna moc jaką może pobrać cały zestaw wyposażony w ten zasilacz 400 Wat (ale nie z tym wyposażeniem, które obecnie ma w środku) + monitor.

Jednak uważam, że to 560 Wat jest zdecydowanie za dużo.

Z mojej strony EOT.

Jakie ogromne wartości, które ?

Wartości podane w poście powyżej są wartościami z testów. Nie ja te testy przeprowadzałem.

komputer używany w testach to:

* Procesor: Intel Core E6700 @ 3.3 GHz @ redakcyjny

    * Płyta główna: Foxconn X38A @ redakcyjna

    * Pamięć operacyjna: GeiL 2x 1 GB DDR2-800 @ Reactor.pl

    * Zasilacz: Amacrox 550 W @ Reactor.pl

    * HDD: Samsung HD403LJ @ redakcyjny

    * Monitor: NEC 2470WVX @ NEC Poland

Zakładam ,że moc mierzona była bez monitora, bo to byłaby skrajna głupota… Więc nie jest to nic odbiegającego od realiów. Jeśli chodzi o monitor to moja pomyłka tylko taka, że nie 17’ tylko 19’. Akurat tak się składa, że mam taki monitor w drugim pokoju. Specyfikacja jest dostępna tutaj:http://www.vdhsoft.be/memo/13634.HTMJak byk 120W. 1 HDD to pobór mocy rzędu - 25W 1 stacja DVD - 30W Sama rozpiętość poboru mocy jeśli chodzi o procesory to od 20 do nawet 120W Tak więc są to wartości z jakimi trzeba się liczyć… pobór mocy przez urządzenia USB, rzadko kiedy przekracza 2; 2,5 W… ale jak mamy myszkę, klawiaturę, kamerkę internetową, często lampkę(ja mam nawet 2), jakieś bajery typu podgrzewacz do herbaty, wentylatorki… to uzbiera się tych watów… Nie chce mi się już szukać specyfikacji do tego wszystkiego bo i tak widać nawet w nie nie zaglądasz w moje linki lub nie czytasz ze zrozumieniem:

Autorzy testu wyraźnie zaznaczają:

"Obciążenie:, to zapętlony test w grze Crysis (maksymalna osiągnięta temp.).

A więc nie wiem o jakim stresowaniu wszystkich podzespołów mówisz. Nawet nie został odpalony benchmark testujący 100% możliwości karty,

a nie wydaje mi się żeby taki Crysis wyciskał siódme poty z procesora czy karty dźwiękowej, sieciowej itp.

Poza tym ostatni raz powtarzam, że moc 440W NIE JEST mocą pobieraną(i nigdzie tak nie powiedziałem), a MAKSYMALNĄ mocą, jaką może pobierać ten komputer.

Jeśli nie rozumiesz tego co to jest maksimum to zapraszam do liceum.

I tak komputer(jako urządzenie) śmiało może ciągnąc znacznie więcej niż 400W bo inaczej po co byłyby zasilacze 600W i wyżej… dla picu, albo może to zmowa producentów…

Obecnie to żaden wydatek kupić sobie GTX260 i wpiąć w SLIx2, albo x3…

I tak nie miałem takiego urządzenia w ręku (licznika energii), ale wyobraź sobie że testowałem takie urządzenia w tym licznik jaki zapewne masz w domciu.

Moja jednostka centralna, której specyfikacje można wyczytać w podpisie, pobiera w czasie normalnej pracy moc powyżej 360W. A skąd to wiem ?

Bo stary komputer był zabezpieczony UPS-em Thrust-a o maksymalnej mocy 360W. Nowy komputer nie jest w stanie podjąć na nim pracy po awarii zasilania.

I żeby nie było wątpliwości dodam, że monitor ma swój własny UPS.

Nie powiedziałeś ale napisałeś:

W tej konfiguracji, która jest podana w podpisie Twórcy tego wątku, to nie wiem jak byś się upierał takiego poboru mocy nie będzie.

Jak napisałem wcześniej - bardzo teoretycznie z tym zasilaczem + pobór przez monitor można pobrać moc 560 W (ale i tak przez krótki okres, praca zasilacza z mocą 10% powyżej nominalnej na pewno nie będzie trwała długo bo coś w nim “puści”)

Bezwzględny EOT.

http://www.journeysystems.com/?powercalc

http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

http://www.extreme.outervision.com/psuc … orlite.jsp