Ile ten sprzęt jest warty?

CPU: Intel i5-750 3,2 GHZ
GPU: Gigabyte GTX 660 WINDFORCE 2GB
RAM: 2X2 GB DDR3 1600Mhz
2X2 GB DDR3 1333Mhz
(8GB)
K.MUZYCZNA: Creative Sound Blaster X-FI Titanium PCIE
HDD: 2X2 500GB Seagate Sata
(1TB)
PŁ.GŁ.: Gigabyte P55-UD3
ZASILACZ: Silentium Vero L2 500W
OBUDOWA: Thermaltake
NAPĘD: LG

Pewnie nie więcej niż 200 zł.

Co ? xD Nie róbcie siary, przecież ta sama grafika jest warta stówkę

Właśnie patrzę na używaną kartę Asus Strix GTX 970 4GB za 220 zł na Allegro, a niektórzy używane GTX 660 2GB próbują sprzedać nawet za 299 zł. Te dwie karty to przepaść technologiczna, taki GTX 660 to karta ani specjalnie wydajna, a do retro też jej jeszcze daleko. To za ile ktoś coś wystawi, a za ile to sprzeda to dwie różne sprawy. Mam na sprzedaż kompy bazujące na minimum Core i5 - 4 oraz 6 generacji z dyskami SSD, które chodzą w cenie złomu… więc czego ty oczekujesz po tym Core i5 1 generacji? :slight_smile:

Więcej na tym zyskasz jak sprzedasz to na części…

1 polubienie

To gdzie mam sprzedać ten złom jak nikt tego nie chce. Na części na aukcjach allegro/olx, powiedzmy sobie szczerze to jest złom ale gierki na nim chodzą, ta grafika nie jest taka zła i procesor daje rade, w starsze gierki można pograć, 200 zł chyba wam się coś pomyliło

W starsze gierki to można pograć nawet na wiekowych laptopach. Możesz sprzedać ten zestaw za niedużą kwotę ale wydaje mi się, że nie będzie ona taka jak oczekujesz. Możesz też sprzedać osobno dyski, zasilacz… będzie to wymagać trochę więcej czasu i pracy ale wyjdziesz na tym lepiej. Części oczywiście na OLX/Allegro.

To powodzenia :slight_smile:

Pod koniec 2021 roku w drodze licytacji jakiś desperat kupił podobny setup za 500 zł, z kartą GTX 660 typu blower i małym dyskiem SSD. To było przeszło dwa lata temu, kiedy jeszcze był problem z dostępnością kart graficznych. Nawet dzisiaj taki nowy dysk SSD 128GB jest więcej warty niż twoje dwa używane 500GB dyski HDD. Sprzęt się starzeje i jego wartość spada, nic na to nie poradzisz. Lepiej pozbyć się tego jeżeli już nie korzystasz, nawet po cenie niższej niż oczekujesz, bo za pół roku wystawisz to do PSZOK. Ten sprzęt w kategorii retro jeszcze długo nie będzie, a jego wartość z dnia na dzień będzie mniejsza.

1 polubienie

To wycencie mi ten złom na części za ile mam to sprzedać, bo tego nie potrzebuje

Odrobinę samodzielności. Wchodzisz na OLX, sprawdzasz ile to co masz (albo podobne) kosztuje, wystawiasz po podobnej cenie (albo niższej o 10%). I tak z każdą rzeczą.

Jak będzie chętny to musisz być gotowy na negocjacje i zejść z ceny żeby ktoś od ciebie kupił.

  • CPU 9-10zł
  • Dyski po 24zł za 1 szt.
  • Mobo 100zł
  • GPU maks 100zł
  • Ram maks 50zł
  • Zasilacz 50-70zł
  • Obudowa może 50zł
  • Napęd LG może 5zł
  • Karta dzwiękowa PCIE 150-200zł

Mobo+cpu+ram na allegro jest za 150zł i tu nie wiadomo czy ktoś to kupi ( więcej jak 120zł nie jest wart) a są to te same „części” co w temacie.

9-10 zł procesor + napęd 5 zł xD

Myślisz ile może być warte twoje cpu i5 gen1? 50, 100, 200, 300zł?

Napęd DVD RW kupisz za 9zł na allegro.
Powiedz mi kto w 2024 roku ma napęd w PC?

Mój stary używa napęd. To sprzedam to na części, za 500 moge sprzedać cały zestaw, tego gruchota,W10 coś się wolno ładuje ale jak ktoś sobie da ssd, to będzie hulać jak marzenie, a jak nie to nie te gierki dzisiaj to jest jakaś padaka, stare hity są najlepsze xD

No dobrze, niech używa ile będzie chciał :wink:

Za cały zestaw wątpię żebyś dostał 500zł ale na części możliwe.

Po za tym.
Komputer wiekowy, staruszek. SSD dużo nie da ale i tak będzie o wiele lepiej jak na HDD. Do starszych gier i filmów będzie idealnie .

sb trzymają cenę

to są fajne dobre grajace karty, zintegrowany dźwięk nie ma startu.

600-700zł powinno się sprzedać o ile będzie dysk SSD jakiś. Prywatnie jakieś 23% taniej.

Ja myślę że 22% taniej się sprzeda

Już złom a jeszcze nie artefakt muzealny. To warto oddać za cztery zgrzewki browara… o ile ktoś zechce samodzielnie odebrać.

Wiem że złom 15 letni ale jak ktoś potrzebuje to dlaczego nie. Wystawiłem na części na OLX, nikt tego nie kupuje. Do internetu, filmów i retro gierek może ktoś to kupi, narazie nie ma chętnych