Ile ten sprzęt jest warty?

Być może Realtek jest lepiej zestrojony do zastosowań, w których go wykorzystujesz albo gra bardziej w sposób jaki sprawia ci przyjemnosc. Ewentualnie miałeś coś właczone/nie włączone w panelu Realtek/Asusa. Teraz karty mają ogromne panele z ustwieniami. Czasami też karta np ustawiona jest na wyjście 5.1 a ty wepniesz słuchawki, też będzie kiepsko. Asusa nigdy nie miałem, więc nie wiem jak gra.

To jak z ciuchami, każdemu się coś innego podoba. Fakt, wątek audiofilski nadaje się do wydzielenia do osobnego tematu :slight_smile:

Miałem tego Asusa, nie pamiętam jaki to był model ale dzwięk był kiepski do dupy xd i to sprzedałem, byłem w skupie komputerów. Nikt tego nie chce nawet za złotówkę. Zostawie to sobie na stare gierki

ASUS Xonar DG to jest tragedia normalnie, nie kupujcie tej karty

Opinie ma kiepskie Barely passing gość pisze ze gra gorzej od Realtek a Sound Blaster Platinum X-fi gra lepiej od Xonara, no ale Asus to karty dźwiękowe trochę przy okazji robi. Nie bez powodu używana wystawiona jest za nie więcej niz 50zl i pewnie nikt nie kupuje. To taka karta moze i dobra jak na plycie nie bylo zadnej albo byla kompletna padaka.