Ile to jest? -zadanie matematyczne

Wczoraj w tv było zadanie matematyczne, niby proste, ale sam padłem na nim.

Hasło zadania brzmiało: " dodaj wszystkie liczby na obrazku":

6 + 5 + (7 x 7) + (4 + 18) x 3 =

Dodam że już obstawiałem najróżniejsze rozwiązania i za cholerę nie mogłem trafić…nie wiem również jakim cudem wynik wynosi…

Cała zadanie trwało ponad godzinę, nikt nie podał trafnej odpowiedzi, a ja się zastanawiam skąd im wyszedł taki wynik?

Do wygrania na końcu było 6000,- i oczywiście nikt nie wygrał, a telefonów z propozycjami była masa.

Znam ich odpowiedź, ale może ktoś chce wpaść sam na to rozwiązanie i pogłówkować? zatem powodzenia :smiley:

Strzelam że wynik to 126

Przeliczyłem, mi również wyszło 126.

Wychodzi tyle co poprzednik napisał :lol:

Aż się zdziwiłem że takie łatwe zadanie nie obliczyło tyle osób

Mi też wyszło 126

Szkoda że tego nie oglądałem 6 tyś przydało by się

](*,) Wstydźcie się ludziska, wychodzi 50. Macie dodać liczby na obrazku a nie wykonać działanie ](*,)

Działanie wystarczy wpisać w Google i nacisnąć Enter. Wynik w jedną setną sekundy, bez liczenia :wink:

Ale dodanie widocznych na ekranie cyfr to już nie to samo i się nawet Google pomyli :slight_smile:

Nie wiem czy dobrze rozumuję, bo w tv na różne głupoty mogą wpaść ale autor napisał, że pytanie brzmiało:

“dodaj wszystkie liczby na obrazku” a nie “rozwiąż równanie”… ale to takie moje kombinowanie…

powyższe odpowiedzi są złe, przykro mi. Proszę moderatora, jak chce to mogę podać wynik, jaki podała panienka na polsacie, portal może na tym zarobić, jak się dobrze postara. A Wy kombinujcie dalej … ja też byłem blisko

Program był emitowany na żywo na polsacie dziś o 3 w nocy.

41?

50

nie 41 :slight_smile:

a propo’s dla mnie sam tytuł zadania był wystarczający, w tytule nie ma rozwiąż zadanie, ale dodaj liczby na obrazku !!

Kiedyś widziałem to zadanie w telewizji i prawda jest taka, że nie podałeś wszystkich danych, tak więc nikt tu nie wpadnie na prawidłową odpowiedź. W zadaniu które ja widziałem był profesorek wskazujący na tablicę, na której było to zadanie. Polecenie brzmiało: “dodaj wszystkie liczby z obrazka”. Gdybyś był spostrzegawczy to zauważyłbyś, że np. zagniecenia na koszuli profesorka tworzą cyfry 1 i 7. Tak więc nie mając obrazka nie jesteśmy w stanie wskazać poprawnej odpowiedzi.

75

No cóż, Polsat się machnął. 18 to jedna liczba. Wynik powinien być 50, jak już ktoś wspomniał.

Jeden powie, a potem wszyscy mądrzy małpują =D>

no faktycznie masz rację, tego nie wziąłem po uwagę, że tłem był cały obrazek koło tej babki, a ja, jak i każdy skupił się na równnaiu, no cóż, wynik brzmiał 961, nie został wytłumaczony, a szkoda.

:lol: