Ile to jest? -zadanie matematyczne

(lieft) #1

Wczoraj w tv było zadanie matematyczne, niby proste, ale sam padłem na nim.

Hasło zadania brzmiało: " dodaj wszystkie liczby na obrazku":

6 + 5 + (7 x 7) + (4 + 18) x 3 =

Dodam że już obstawiałem najróżniejsze rozwiązania i za cholerę nie mogłem trafić....nie wiem również jakim cudem wynik wynosi....

Cała zadanie trwało ponad godzinę, nikt nie podał trafnej odpowiedzi, a ja się zastanawiam skąd im wyszedł taki wynik?

Do wygrania na końcu było 6000,- i oczywiście nikt nie wygrał, a telefonów z propozycjami była masa.

Znam ich odpowiedź, ale może ktoś chce wpaść sam na to rozwiązanie i pogłówkować? zatem powodzenia :smiley:

(Adriazix) #2

Strzelam że wynik to 126

(lukasz_n) #3

Przeliczyłem, mi również wyszło 126.

(system) #4

Wychodzi tyle co poprzednik napisał :lol:

(Adriazix) #5

Aż się zdziwiłem że takie łatwe zadanie nie obliczyło tyle osób

(Mateusz6400) #6

Mi też wyszło 126

(Adriazix) #7

Szkoda że tego nie oglądałem 6 tyś przydało by się

(Drobok) #8

](*,) Wstydźcie się ludziska, wychodzi 50. Macie dodać liczby na obrazku a nie wykonać działanie ](*,)

(Ostatni Mohikanin) #9

Działanie wystarczy wpisać w Google i nacisnąć Enter. Wynik w jedną setną sekundy, bez liczenia :wink:

Ale dodanie widocznych na ekranie cyfr to już nie to samo i się nawet Google pomyli :slight_smile:

(Panogon) #10

Nie wiem czy dobrze rozumuję, bo w tv na różne głupoty mogą wpaść ale autor napisał, że pytanie brzmiało:

"dodaj wszystkie liczby na obrazku" a nie "rozwiąż równanie"... ale to takie moje kombinowanie...

(lieft) #11

powyższe odpowiedzi są złe, przykro mi. Proszę moderatora, jak chce to mogę podać wynik, jaki podała panienka na polsacie, portal może na tym zarobić, jak się dobrze postara. A Wy kombinujcie dalej ...... ja też byłem blisko

Program był emitowany na żywo na polsacie dziś o 3 w nocy.

(system) #12

41?

(Adriazix) #13

50

(lieft) #14

nie 41 :slight_smile:

a propo's dla mnie sam tytuł zadania był wystarczający, w tytule nie ma rozwiąż zadanie, ale dodaj liczby na obrazku !!

(kamil_w) #15

Kiedyś widziałem to zadanie w telewizji i prawda jest taka, że nie podałeś wszystkich danych, tak więc nikt tu nie wpadnie na prawidłową odpowiedź. W zadaniu które ja widziałem był profesorek wskazujący na tablicę, na której było to zadanie. Polecenie brzmiało: "dodaj wszystkie liczby z obrazka". Gdybyś był spostrzegawczy to zauważyłbyś, że np. zagniecenia na koszuli profesorka tworzą cyfry 1 i 7. Tak więc nie mając obrazka nie jesteśmy w stanie wskazać poprawnej odpowiedzi.

(Pawel F) #16

75

(Darkvifon) #17

No cóż, Polsat się machnął. 18 to jedna liczba. Wynik powinien być 50, jak już ktoś wspomniał.

(Drobok) #18

Jeden powie, a potem wszyscy mądrzy małpują =D>

(lieft) #19

no faktycznie masz rację, tego nie wziąłem po uwagę, że tłem był cały obrazek koło tej babki, a ja, jak i każdy skupił się na równnaiu, no cóż, wynik brzmiał 961, nie został wytłumaczony, a szkoda.

(system) #20

:lol: