Ile wart jest ten sprzęt?

(angry) #1

Ile to jest warte? Ma z 10 lat albo i więcej  :?

Wymieniam to co prawdopodobnie się tam znaduje

• płyta główna

• karta graficzna

(Odyniec_Stary) #2

Wartość złomu, lub sentymentalna.

(angry) #3

Ale ktoś chce to kupić.

(JNJN) #4

To bierz ile daje najwięcej.

(Odyniec_Stary) #5

To nie jest warte nic, ponieważ ten sprzęt nie nadaje się do korzystania w 2015 roku. Co najwyżej kalkulator na tym uruchomisz.

Jeżeli rzeczywiście ktoś chce kupić, to powiedzmy 10 zł lub pójdźcie sobie na piwo.

(scripter1) #6

Ten sprzęt jest zbyt stary do jakichś sensownych zastosowań (nawet na router to będzie za słabe) ale jeszcze zbyt nowy żeby miał jakąś faktyczną wartość muzealną.

Procesor na Slot1 (Celeron; Pentium 2 lub Pentium 3), bliżej nieokreślona grafika na AGP, jakaś prastara dźwiękówka na PCI i jakieś 2 archaiczne karty rozszerzeń na ISA oraz napęd dyskietek i CD - samodzielnie są kompletnie bez wartości.

Jedynie obudowa może dać się jeszcze wykorzystać jako baza dla współczesnego komputera w stylu retro jeśli jakoś jeszcze wygląda.

Zasilacz też ma wartość groszową/zerową choć ironicznie jest zapewne lepiej wykonany niż wszystkie obecnie sprzedawane tanie zasilacze z czarnej listy.

Jak chcesz się tego pozbyć to tylko w całości i jeśli ktoś daje za to jakąkolwiek kasę to bierz choćby nawet było to mniej niż dycha.

(angry) #7

Osoba chętna twierdzi, że świetnie się by dla niej nadał.

(Veers) #8

To podaruj w prezencie, i odchacz sobie dobry uczynek.

(Odyniec_Stary) #9

Do odkrywania Windows 98? :wink:

(angry) #10

Nie do odkrywania Windows 10

PS. wcześniej działał tam Windows XP

(Odyniec_Stary) #11

Na 96 MB RAM to musiał być demon szybkości :slight_smile:

(Azi) #12

Tak pól żartem, pół serio - jak masz więcej takich klientów, to służę podobnymi jednostkami (ze 3 stoja na strychu, w suchym i ciepło - może kiedyś uda mi się je odpalić - z czystego sentymentu) :slight_smile: Wierzę, że to działało na XP ale bez żadnego service packa i na np. IE6. Nic na tym nie obsłużysz, nawet świeża instalacja to będzie katorga ze sterownikami. Chyba, że ktoś to chce w warsztacie zamontować jako odtwarzacz muzyki czy coś podobnego - 5 minut odpalania sprzętu, później nie dotykać do końca playlisty :slight_smile:

(angry) #13

Czy bez procesora sprzedaż będzie dużo trudniejsza?

(nie śmiać się  :?)

(Odyniec_Stary) #14

Będzie mniejszy zysk w skupie złomu. 

(angry) #15

Człowieku nie śmiej się. Tamten klient się wycofał a inny jest w stanie dać 25 za procesor.

(paladyn300) #16

Jestem ciekaw jaki idio… y znaczy mądry klient chciałby coś takiego kupić i po co to mu?

(angry) #17

Widać, że zna się.

(Odyniec_Stary) #18

Ja dam 30 zł i nie musisz mi go wysyłać. 

(angry) #19

To dawaj kasę.

Jak mu do czegoś potrzebne i już się pyta którejś osoby z rzędu o ten procesor i rozpoznaje po jakichś symbolach ile ma MHz to jego sprawa czego poszukuje.

(system) #20

Stary trzymaj to jeszcze 10 lat i dla kolekcjonera sprzeaj.

Może wartosc wzrośnie o jakies 5x.