INFEKCJA Backdoor.Agent.AIR!

Miałem strasznego pecha i złapałem właśnie tą infekcje … :frowning: znalazł mi ją program Spyware Doctor …i niestety moja głupota nie zna granic :frowning: …mianowicie nie zauwazylem ze ten wirus zaatakowal moj folder , w którym znajduje sie mój antywirus NOD32 … no wiec ja wcisnąłem by ten program naprawił/usunął tę infekcje …po ponownym uruchomieniu komputera mojego noda już nie było wszystko było puste… dlatego też jako totalny desperat chyba z dwa razy użyłem przywracania systemu … naprawiło to problem tylko o tyle ,że mam noda tzn. pokazuje mi się konsola noda32 ale zaden program z niego nie dziala… do tego też zauważyłem że dłuzej mi się uruchamia windows… ponizej daje logi bardzo prosze o POMOC! !!

Logi są czyste.

Wynikami skanowania czy tego co wykrywa program SpywareDoctor radziłbym się nie przejmować, ponieważ jest to program wątpliwej reputacji i jedną z jego głównych wad jest wskazywanie dobrych rzeczy jako szkodliwe. Program radziłbym usunąć ( opis) i zastąpić go bardzo dobrym programem AVG Anti-Spyware.

Przejrzyj "ZBĘDNIKI " w autostarcie oraz Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

ok…a jeśli chodzi o noda32…bo mi nie działa …to mam go teraz całokowicie odinstalowac i usunąć to co zostanie w folderach…a następnie zainstalować jeszcze raz?? a jak wytlumaczyc to że mi sie wolniej uruchamia windows?? …nie wiem co mam robic… :? :frowning:

Tak, najpierw usuń NOD’a, a następnie zainstaluj go ponownie.

Sposób usunięcia NOD’a został podany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 172#882172

A co do wolnego uruchamiania systemu, przejrzyj temat "ZBĘDNIKI " w autostarcie oraz Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP i wykonaj chociaż kilka czynności, które zostały w nich opisane. Powinno to przyśpieszyć ładowanie i działanie systemu.

w dodaj/usuń programy w panelu sterowania jak chce odinstalowac noda32 to pojawia mi sie komunikat: “(114) Zbiór Setup.xml został uszkodzony lub usunięty” —> sory za moją upierdliwość ale co mam zrobić?? usunąć folder z z nodem czy pominąć ten krok i przejsc do nastepnego w http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 172#882172 ???

Zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=48927

staram się wykasować ten folder z nodem ,ale się nie da… cały czas wyskakuje komunikat że jest uzywany przez inną osobe lub program itp.

start==>uruchom==>msconfig==>zakładka usługi oraz uruchamianie=> odznaczasz wszystko co jest związane z nod’em

Następnie usuń folder i przeczyść rejestr programem jv16 PowerTools .

ok… już sobie jakoś poradziłem …przywrocilem system do momentu gdy wykasowal mi sie nod i juz niczego nie mialem …

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 23:23

zainstalowałem ponownie noda32 i wygląda na to ,że wszystko gra…ale mam kilka pytań…czy to znaczy że ja wcale nie mam na kompie tej infekcji ktora mi wyswietlil spyware doctor??

Złączono Posty : 02.02.2007 (Pią) 10:12

ok chyba …juz wszystko jasne i wszystko działa … mam juz tylko jedno pytanie (naprawde) :smiley: … bo przed tym incydentem jak klikałem prawym przyciskiem myszy na jakiś plik to pokazywało sie oczywiscie okienko z : właściwosci , otwórz itp. i była tam także opcja skanuj NOD-em32 … teraz tego juz nie mam…a ta funkcja bardzo mi sie przydaje …wiec…co mam zrobić by znów ją mieć??