INFEKCJA Backdoor.Agent.AIR!

(Miszel024) #1

Miałem strasznego pecha i złapałem właśnie tą infekcje ... :frowning: znalazł mi ją program Spyware Doctor ...i niestety moja głupota nie zna granic :frowning: ...mianowicie nie zauwazylem ze ten wirus zaatakowal moj folder , w którym znajduje sie mój antywirus NOD32 ... no wiec ja wcisnąłem by ten program naprawił/usunął tę infekcje ...po ponownym uruchomieniu komputera mojego noda już nie było wszystko było puste.... dlatego też jako totalny desperat chyba z dwa razy użyłem przywracania systemu ... naprawiło to problem tylko o tyle ,że mam noda tzn. pokazuje mi się konsola noda32 ale zaden program z niego nie dziala... do tego też zauważyłem że dłuzej mi się uruchamia windows..... ponizej daje logi bardzo prosze o POMOC! !!

(adam9870) #2

Logi są czyste.

Wynikami skanowania czy tego co wykrywa program SpywareDoctor radziłbym się nie przejmować, ponieważ jest to program wątpliwej reputacji i jedną z jego głównych wad jest wskazywanie dobrych rzeczy jako szkodliwe. Program radziłbym usunąć ( opis) i zastąpić go bardzo dobrym programem AVG Anti-Spyware.

Przejrzyj "ZBĘDNIKI " w autostarcie oraz Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

(Miszel024) #3

ok.....a jeśli chodzi o noda32....bo mi nie działa ....to mam go teraz całokowicie odinstalowac i usunąć to co zostanie w folderach...a następnie zainstalować jeszcze raz?? a jak wytlumaczyc to że mi sie wolniej uruchamia windows?? ....nie wiem co mam robic... :? :frowning:

(adam9870) #4

Tak, najpierw usuń NOD'a, a następnie zainstaluj go ponownie.

Sposób usunięcia NOD'a został podany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 172#882172

A co do wolnego uruchamiania systemu, przejrzyj temat "ZBĘDNIKI " w autostarcie oraz Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP i wykonaj chociaż kilka czynności, które zostały w nich opisane. Powinno to przyśpieszyć ładowanie i działanie systemu.

(Miszel024) #5

w dodaj/usuń programy w panelu sterowania jak chce odinstalowac noda32 to pojawia mi sie komunikat: "(114) Zbiór Setup.xml został uszkodzony lub usunięty" ---> sory za moją upierdliwość ale co mam zrobić?? usunąć folder z z nodem czy pominąć ten krok i przejsc do nastepnego w http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 172#882172 ????

(adam9870) #6

Zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=48927

(Miszel024) #7

staram się wykasować ten folder z nodem ,ale się nie da... cały czas wyskakuje komunikat że jest uzywany przez inną osobe lub program itp.

(Exjuno) #8

start==>uruchom==>msconfig==>zakładka usługi oraz uruchamianie=> odznaczasz wszystko co jest związane z nod'em

Następnie usuń folder i przeczyść rejestr programem jv16 PowerTools .

(Miszel024) #9

ok... już sobie jakoś poradziłem ....przywrocilem system do momentu gdy wykasowal mi sie nod i juz niczego nie mialem ....

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 23:23

zainstalowałem ponownie noda32 i wygląda na to ,że wszystko gra....ale mam kilka pytań...czy to znaczy że ja wcale nie mam na kompie tej infekcji ktora mi wyswietlil spyware doctor??

Złączono Posty : 02.02.2007 (Pią) 10:12

ok chyba ...juz wszystko jasne i wszystko działa ... mam juz tylko jedno pytanie (naprawde) :smiley: ... bo przed tym incydentem jak klikałem prawym przyciskiem myszy na jakiś plik to pokazywało sie oczywiscie okienko z : właściwosci , otwórz itp. i była tam także opcja skanuj NOD-em32 .... teraz tego juz nie mam...a ta funkcja bardzo mi sie przydaje ...wiec...co mam zrobić by znów ją mieć??