Informacje o SP1 dla Visty

(system) #1

Słyszeliście może co nowego będzie w SP1? Co poprawi itp :slight_smile:

(Poczta Live) #2

zajrzyj na osbeta.org tam jest sporo newsów i informacji o SP1

(wacek) #3

SP1 będzie miał w sobie wszystkie poprawki które wyszły i nic więcej.

Ma on też (teoretycznie) "przyspieszyć" pracę systemu i poprawić jego niezawodność

(system) #4

Dzięki :slight_smile:

(Nowy10) #5

(olo320i) #6

posiadam od jakiegoś czasu sp1 i o to co jest lepiej:

system startuje o połowe szybciej

w ogóle cały system chodzi sprawnie i szybko, przed zainstalowaniem sp1 vista działała dość fajnie choć było kilka rzeczy które mnie wkurzały a teraz jest oki.. mozna wybrać sobie partycje którą chcesz defragmentować i jest wiele jeszcze innych udogodnień których nie było bez sp1.. minusem jest napis nad zegarkiem po prawej na pulpicie którego sie nie da usunąć pani z microsoftu mówi ze to dlatego ze to wersja beta i ze planowo ok kwietnia zniknie sam jak sp1 zostanie udostepniona dla wszystkich użytkowników, nastepny minus to to ze znikła funkcja update systemu jest ona ale nic nie oferuje a przed zainstalowaniem było wiele bajerów takich jak dodatkowe paczki jezykowe czy dreamscene, ponoć po kwietniu tez wróci to do normy.. ogólnie ocena moja jest pozytywna i dobrze ze microsoft idzie w tym kierunku ze ulepsza swoje produkty co sprawia ze działają lepiej po to zebyśmy my użytkownicy mieli wiecej frajdy.. czasem trzeba na to tylko czasu to jest to samo co z XP na początku nikt go nie chciał a teraz wiekszość nie chce go zamieniać na nic innego ale to tylko kwestia czasu...POZDRAWIAM

(Wujek 15) #7

No więc do posiadaczy SP 1. Ile Wam się ten dodatek instalował ? Znaczy poprawka ? :slight_smile: Mnie się instalował ostro od 1 po południu to około 22:30 ... to jest aż nie możliwe. Poleciałem trybem automatycznym a nie manualnym z osobna każda poprawka i tyle to trwało.. a czy coś.. dało na funkcjonalności.. to się okaże ..

(olo320i) #8

WSZtm odnosze takie wrażenie ze nie zainstalowałeś sobie sp 1 do visty tylko hotfix a róznica jest taka ze mój servis pack 1 do visty orginalny instalował sie automatycznie jak aktualizacja i całkowity czas wszystkiego wraz z konfigurowaniem systemu i licznymi restartami ok trzema trwał 90 minut.. a hotfix który prawdopodobnie sobie zainstalowałeś to zbiór 100 aktualizacji które ponoć miały być użyte przez MS do utworzenia sp1 ale tak naprawde nie wiadomo czy tak rzeczywiście było czy jest i te 100 aktualizacji to jest to Twoje tyle godzin co piszesz zamiast 90 minut.. mozesz to sprawdzić łatwo kliknij START>PANEL STEROWANIA>SYSTEM i tu w informacjach o komputerze musi być zapis ze jest zainstalowany Service Pack 1, v.275 a jak tego zapisu nie ma to niestety zainstalowałeś sobie HOTFIX-a podróbke sp1 microshitu hehe..

pozdro

(Kambab87) #9

gdzie można znaleść sp1??

(K Ryba) #10

(system) #11

Czy sp1 poprawia złe działanie stereo mixa (what u hear) ??

Czyli czy można w końcu nagrywać ?? (w tle muzyki słychać np Ciebie) ..... Najprościej napisałem

(wacek) #12

nie ma jeszcze oficjalnego stabilnego wydania SP1

To o czym mówią olo320i i WSZtm to wersja beta czyli wersja testowa

(Wujek 15) #13

Hm fakt.. tamto było tylko update.. Mam teraz SP 1 bete.. i nie mogę jej zainstalować ze względu na to że moja Vista jest po PL ;| a SP obsługuje Angielską, francuską ,xx,xx wersje Visty ;/

[xx-inny język]

(sCooBy^) #14

Poszukaj multilanga - ja mam właśnie taki - ale z connect. Warzy ok. 1,1GB

0c30987b6a9759d9m.jpg78f20fef6b860382m.jpgd6237826e3c8bd61m.jpg

ps. Napisu "Wersja ewaluacyjna i blebleble" w rogu ekranu nie widać jak jest włączona byle jaka tapetka DreamScene

(Miet55) #15

Przede wszystkim do zainstalowania SP1 trzeba mieć niezły zapas (ok. 6GB) na partycji ststemowej. TEMP aż puchnie przy instalacji :slight_smile:

(Kambab87) #16

Dokładnie 9 GB :o

(Miet55) #17

Nie chcę polemizować ale 6.5 GB, starczyło mi tak na styk. Pierwsze podejście zakończyło się niepowodzeniem, za drugim razem po zwolnieniu miejsca, poszło.

(Kambab87) #18

Spoko. Mi Vista x64 wykrzyczała że wymagane miejsce to 9 GB :slight_smile:

(Maciek132) #19

Okej mam pytanko.

Z kąd pobrać ten SP1

Czy da się zainstalować na home premium

(Revanmj) #20

nie da się go pobrać jeśli nie jest się beta testerem, teraz nie można już dołączyć do beta testerów uprzedzając kolejne pytanie