Informacje o SP1 dla Visty

Słyszeliście może co nowego będzie w SP1? Co poprawi itp :slight_smile:

zajrzyj na osbeta.org tam jest sporo newsów i informacji o SP1

SP1 będzie miał w sobie wszystkie poprawki które wyszły i nic więcej.

Ma on też (teoretycznie) “przyspieszyć” pracę systemu i poprawić jego niezawodność

Dzięki :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7481

posiadam od jakiegoś czasu sp1 i o to co jest lepiej:

system startuje o połowe szybciej

w ogóle cały system chodzi sprawnie i szybko, przed zainstalowaniem sp1 vista działała dość fajnie choć było kilka rzeczy które mnie wkurzały a teraz jest oki… mozna wybrać sobie partycje którą chcesz defragmentować i jest wiele jeszcze innych udogodnień których nie było bez sp1… minusem jest napis nad zegarkiem po prawej na pulpicie którego sie nie da usunąć pani z microsoftu mówi ze to dlatego ze to wersja beta i ze planowo ok kwietnia zniknie sam jak sp1 zostanie udostepniona dla wszystkich użytkowników, nastepny minus to to ze znikła funkcja update systemu jest ona ale nic nie oferuje a przed zainstalowaniem było wiele bajerów takich jak dodatkowe paczki jezykowe czy dreamscene, ponoć po kwietniu tez wróci to do normy… ogólnie ocena moja jest pozytywna i dobrze ze microsoft idzie w tym kierunku ze ulepsza swoje produkty co sprawia ze działają lepiej po to zebyśmy my użytkownicy mieli wiecej frajdy… czasem trzeba na to tylko czasu to jest to samo co z XP na początku nikt go nie chciał a teraz wiekszość nie chce go zamieniać na nic innego ale to tylko kwestia czasu…POZDRAWIAM

No więc do posiadaczy SP 1. Ile Wam się ten dodatek instalował ? Znaczy poprawka ? :slight_smile: Mnie się instalował ostro od 1 po południu to około 22:30 … to jest aż nie możliwe. Poleciałem trybem automatycznym a nie manualnym z osobna każda poprawka i tyle to trwało… a czy coś… dało na funkcjonalności… to się okaże …

WSZtm odnosze takie wrażenie ze nie zainstalowałeś sobie sp 1 do visty tylko hotfix a róznica jest taka ze mój servis pack 1 do visty orginalny instalował sie automatycznie jak aktualizacja i całkowity czas wszystkiego wraz z konfigurowaniem systemu i licznymi restartami ok trzema trwał 90 minut… a hotfix który prawdopodobnie sobie zainstalowałeś to zbiór 100 aktualizacji które ponoć miały być użyte przez MS do utworzenia sp1 ale tak naprawde nie wiadomo czy tak rzeczywiście było czy jest i te 100 aktualizacji to jest to Twoje tyle godzin co piszesz zamiast 90 minut… mozesz to sprawdzić łatwo kliknij START>PANEL STEROWANIA>SYSTEM i tu w informacjach o komputerze musi być zapis ze jest zainstalowany Service Pack 1, v.275 a jak tego zapisu nie ma to niestety zainstalowałeś sobie HOTFIX-a podróbke sp1 microshitu hehe…

pozdro

gdzie można znaleść sp1??

Czy sp1 poprawia złe działanie stereo mixa (what u hear) ??

Czyli czy można w końcu nagrywać ?? (w tle muzyki słychać np Ciebie) … Najprościej napisałem

nie ma jeszcze oficjalnego stabilnego wydania SP1

To o czym mówią olo320i i WSZtm to wersja beta czyli wersja testowa

Hm fakt… tamto było tylko update… Mam teraz SP 1 bete… i nie mogę jej zainstalować ze względu na to że moja Vista jest po PL ;| a SP obsługuje Angielską, francuską ,xx,xx wersje Visty ;/

[xx-inny język]

Poszukaj multilanga - ja mam właśnie taki - ale z connect. Warzy ok. 1,1GB

0c30987b6a9759d9m.jpg 78f20fef6b860382m.jpg d6237826e3c8bd61m.jpg

ps. Napisu “Wersja ewaluacyjna i blebleble” w rogu ekranu nie widać jak jest włączona byle jaka tapetka DreamScene

Przede wszystkim do zainstalowania SP1 trzeba mieć niezły zapas (ok. 6GB) na partycji ststemowej. TEMP aż puchnie przy instalacji :slight_smile:

Dokładnie 9 GB :o

Nie chcę polemizować ale 6.5 GB, starczyło mi tak na styk. Pierwsze podejście zakończyło się niepowodzeniem, za drugim razem po zwolnieniu miejsca, poszło.

Spoko. Mi Vista x64 wykrzyczała że wymagane miejsce to 9 GB :slight_smile:

Okej mam pytanko.

Z kąd pobrać ten SP1

Czy da się zainstalować na home premium

nie da się go pobrać jeśli nie jest się beta testerem, teraz nie można już dołączyć do beta testerów uprzedzając kolejne pytanie