Informatyka w szkole

U mnie jest tak że mamy infe w 1 i 2 klasie (gim off course) ale mamy 2h co 2 tydzień tagże klasa jest podzielona na 2

i np w tym tygodniu ja mam infe :confused: a w następnym 2 połowa klasy… Technike mamy od 2 klasy do 3 klasy :confused: tylko że jest tak że jak niemam infy to mam 3 godziny jak mam infe mam 5 godzin ale dlamnie to jedno i to samo jest :smiley: heh a jaki u was jest system w budzie zainstalowany bo u nas w tym roku jest Linux :slight_smile: i dobrze :smiley: chyba Mandriva o ile pamiętam 10.1 albo 10…

win :lol: 98

asterisk: odwaga odwagą… ale pytany na każdej lekcji to ty nie chciał byś być…

u mnie jest w jdnej pracowni 98, a w drugiej XP, ładuje się ponad z 15 min z serwera :smiley:

Ja też :smiley:

W podstawówce miałem infe od 5 klasy, uczyliśmy się wtedy tworzyć foldery, kopiować pliki itp.

W szóstej miałem starego Worksa (edytor tekstu, arkusz kalklacyjny, bazy danych).

U Mnie w gimnazjum jest informatyka od 2 klasy. Słyszałem że w drugiej klasie zamują się DOS-em i tworzeniem stron.

W trzeciej klasie słyszałem że programowanie w LOGO KOMENISZ oraz Works…

Z gimnazjum to nic nie wyniesiecie z infy (już przez to przeszedłem). W LO to ja mam 2h infy tygodniowo i raczej niczego sie nowego narazie nie dowiedziałem (poznałęm jeden nowy skrót klawiaturowy - ale też już zapomniałem jaki :stuck_out_tongue: ). Może będzie lepiej w przyszlości… Trzeba pogłebiać wiedzę samemu i zaginać nauczycieli na kolejny lekcjach infy :twisted: (no ja pisalem zawsze na sprawdzianie przez to dwa pytania więcej a i tak miałem maxa :), a wybitny z infy to ja nie jestem :slight_smile: - taki sobie średniak )

To może ja się wypowiem:

Ja i mic22 jesteśmy z jednej wsi (chodziliśmy do klasy do podst.) :stuck_out_tongue_winking_eye: Ja wiem dokładnie jak to u nas jest. W pierwszym półroczu infy nie mamy wcale ale za to mamy francuski chyba 2 razy w tygodniu. W drugim półroczu zamiast jednej lekcji franca będzie lekcja informatyki. Co do infy w gimnazum - jest na bardzo słabym poziomie a czasami się zdarza że w szkołach uczniowie są mądrzejsi od nauczycieli. I być może u nas tak jest ;]. Pozdrawiam!

narzekacie na infe w gimnazjum… jazda zaczyna się w liceum…pójdzcie na mat-inf…

będzie Wam się infa z uszu wylewać…

u mnie zaczęło się niewinnie… teraz jest “TROCHE” gorzej…

Dix: Tak masz racje… skończyłem z 2 z informatyki za wyśmianie nauczycielki na lekcji

W moim gimnazjum infa jest w I i III klasie po 1 h. W drugiej (jestem tam) mamy ją raz na dwa tygodnie przeplataną z techniką. Głównie w Publisherze i Excelu pracujemy.

Dzięki za konkretną wypowiedź.

no, no pod nickiem ze swiom imieniem i nazwiskem to tak lepiej nie pisz ani nie mów bo skończysz z

:twisted: :P:P :twisted:

wiesz u mnie w szkole mam informatyke ale sa pkzywdzeni ci co by chciali cos robic(czegos wiecej sie nauczyc) a nie bawic sie w pincie czy tam w exselu

Zgadzam się z tobą w pełni.

U mnie w 6 klasie podstawówki jest tak samo!

A chodzi ktoś do LO o profilu mat-inf? Możecie napisać jak tam jest?bo mam zamiar wybrać się właśnie do Liceum o tym profilu.

Skoro nawet nie znasz prawidłowych nazw owych aplikacji, to jak dla mnie dalsza dyskusja z Tobą na ten temat jest pozbawiona najmniejszego sensu :PPP

Ja chodzę do liceum o profilu mat-inf jeżeli Cię to Błażej interesuje… klasa I… powiem tak… jeżeli nie masz ŻADNYCH podstaw w informatyce ( o matematyce i fizyce nie wspomne !!

ja mialem od 4 do 6 kalsy paint’a word’a strony we ‘front pejdżu’, zakladanie kont pocztowych itp. Podstawowym elementem naszych zajęć było kolorowanie kolorowanek w paint’cie:p Przeważnie mialem z tego 6!:stuck_out_tongue:

PS. ale do tej pory nie umię pojąć jak mozna oceniać zalewanie “kluełkiem z farbą” poszczególnych elementów obrazka :stuck_out_tongue: Chyba, że chodziło o dobór kolorów:P :twisted:

//edit

Dam wam linka do szkolnej strony z podstawówki.(nie jet to rekalma bo nie ma czego rekalmować :P, ale tak do wklądu na poziom) http://spod12.scholaris.pl/ to mówi chyba samo za siebie. :lol:

a u mnie to byl paint, exsel, word i html - to jest infa, powinniśmy sie uczyć programować itp. a nie malowanie icon itp.

Ja chodze do LO o profilu mat.-inf. i narazie same proste rzeczy robimy… może zmieni sie to już niedługo… ;]

moich dwuch kumpli chodzi tez do szkoly o tym profilu ale sa w innych miejscowosciach i maja innych nauczycieli i jeden mowi ze jest ciazko a drygi ze lekko to chyba zalezy jaki material nazuca nauczuciel i czyumial wyjasnic material itp.