Instalacja directx - "Nie można zaufać plikowi cabinet [...]

Witam

Otóż, nie mogę zainstalować oprogramowania, a fakt, iż jestem kobietą, która jakioś specjalnie nie jest zagłębiona w prace komputera, niejako ogranicza mi pole popisu :smiley:

Po wypakowaniu plików, chciałam rozpocząc instalację… Jednak wyskakuje mi taki komunikat:

“Nie można zaufać plikowi cabinet wymaganemu do instalacji […]”

http://img201.imageshack.us/img201/4351/73697009.jpg

EluCh , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Spróbuj tak:

Start=> Uruchom => i wpisz : services.msc - kliknij OK

Znajdż w otwatrtym oknie na liście Usługi Kryptograficzne => kliknij na nich prawym przyciskiem myszy=> Właściwości=> Typ startowy ustaw na AUTOMATYCZNIE =>Zastosuj =>OK . Zrestartuj komputer.Spróbuj instalacji DirectX.

ybu

cały czas mam takie ustawienia :wink:

To system Windows XP ? Jaki serwick Pack ? (1,2,3?)

Uzupełnij wszystkie łaty(uaktualnienia do SP z Windows Update.Ponownie ściągnij DirectX i spróbuj jego instalacji.Sprawdź czy dysk nie ma błędów .

  1. Start=>Uruchom => W polu Otwórz wpisz komendę cmd => kliknij OK

  2. W otwartym oknie w wierszu polecenia wpisz(wklej) następujące wartości, naciskając po każdej z nich ENTER

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 dssenh.dll

regsvr32 rsaenh.dll

regsvr32 gpkcsp.dll

regsvr32 sccbase.dll

regsvr32 slbcsp.dll

regsvr32 cryptdlg.dll

Windows XP, Service Pack 2, Wersja 2002

Hm, a z jakiego źródła pochodzi ten DirectX? Może spróbuj zainstalować wersje redist lub web installer.

(Dziwnie okno powiadomienia… Pierwszy raz widzę coś takiego, tym bardziej bez polskich znaków :? )

ybu

Zrobiłąm, to, o czym mówiłeś. Wszytskie funkcję się powiodły :wink:

george32801

Właśnie z wersją redist, mam takie problemy, później jeszcez próbowałam z innego źrodła ściągać, ale to samo… ;|

Spróbuje web installer

  • i dalej nie idzie instalacja?

Możesz jeszcze spróbować usunąć folder:

C:\Windows\System32\Catroot2

Po skasowaniu foldery w nim zawarte powinny się zrekonstruować.

Próbuj ponownie instalacji DirectX.

Instalacja directx web installer dobiegła pomyślnego końca, ale mimo ponownego uruchomienia komptera, nie osiągnełam zamierzonego celu… :expressionless: Mam tutaj na myśli uruchomienie gry, podczas włączania jej wyskakuje komunikat :

http://img838.imageshack.us/img838/5392/23413558.jpg

A jaka to aplikacja? Być może ona wymaga karty graficznej OBSŁUGUJĄCEJ SPRZĘTOWO DirectX’a 9 a nie tylko zainstalowanych jego bibliotek.

Sprawdź jaką posiadasz kartę graficzną. :wink: (Użyj Everest Home Edition)

Pozdrawiam.

Witam mam podobny problem ale z windowsem home edition …podczas instalacji directx 9 wyskakuje blad "nie mozna zaufac plikowi cabinet wymaganemu dla instalacji sprawdz czy uslugi kryptograficzne sa wlaczone i CZY CERTIFIKAT PLIKU CABINET JEST PRAWIDLOWY " wpisywalem komedy do “uruchom”, uslugi kryptograficzne tez patrzyłem … i niewiem co mam zrobic?? pomuzcie prosze :stuck_out_tongue: :slight_smile: