Problem z instalacją dirtectx po formacie - Windows 10

Witam. Jestem tu nowy i na komputerach nie znam się jakoś bardzo mocno. Mimo to postanowiłem już nie suszyć głowy znajomemu informatykowi i sam zrobiłem format komputera. Wszystko śmiga w miarę elegancko, ale przy włączaniu programu wyskoczył mi błąd 0x000007b. Po szybkim przeglądzie Google ustaliłem, że powinienem zainstalować najnowszą wersję directx. No to do dzieła: strona microsoftu, pobrać instalkę i zainstalować, ale właśnie przy instalacji napotkałem kolejny problem: sprawdź usługi kryptograficzne i nie można zaufać plikowi cabinet (piszę z pamięci, ale mam nadzieję, że grono ekspertów będzie wiedziało o czym mowa). To wchodzę w kolejny filmik: jak włączyć usługi kryptograficzne?. Włączam je w “Usługi” Windowsa. A pliki cabinet? Tu pomocny miał okazać się post z tego forum, mianowicie: LINK DO POSTA. Polecono w nim powpisywać w cmd (“wiersz polecenia”) następujące komendy:

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 dssenh.dll

regsvr32 rsaenh.dll

regsvr32 gpkcsp.dll

regsvr32 sccbase.dll

regsvr32 slbcsp.dll

regsvr32 cryptdlg.dll

Przy drugiej komendzie (wintrust) okazało się, że wyskakuje kolejny błąd. Tym razem: "moduł wintrust.dll został załadowany, ale wywołanie funkcji DllRegisterServer nie powiodło się i został zwrócony kod błędu 0x80070005. Potem polecono skasować folder C:\Windows\System32\Catroot2, który miał, cytuję “zrekonstruować foldery w nim zawarte”. Dalej się poddałem. Nie wiem co dalej robić. Opis problemu wydaje mi się, że jest dość obszerny. Jeśli ktoś wie co robić to proszę o pomoc. Format komputera (ponowny) raczej nie wchodzi w grę. Z góry dziękuję za pomoc.

No właśnie nie “…najnowszą wersję directx” tylko wersję 9.0c - zakładając, że używasz Windowsa 10. Jeśli masz taką wersję Windowsa to DX pobierz stąd:

A co to za program z jakimś animacjami na bibliotekach DirectX 9.0 lub starszych.

Dzięki za radę. Pobrałem, pojawia się taki błąd: “Extracting file failed. It is most likely caused by low memory (low disk space for swapping file) or corrupted Cabinet file.”. Miejsce na dysku jest, więc raczej ta druga opcja. Jak sobie z tym poradzić?

program do symulacji cnc

Spróbuj ustawić wirtualny plik wymiany może na rozmiar 2 GiB?

https://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja-windows/konfiguracja-ustawien-pamieci-wirtualnej-w-windows-7.html (Windows 10 ma podobnie, jak się zgubisz to próbuj ratować wyszukiwarką po wpisaniu czegoś przy otwartym menu).

Jaki program próbujesz uruchomić?

Najsampierw - sterownik do karty graficznej ze strony producenta, a nie ten windowsowy. Czasami jest tak, że podbijają obsługę DX np. z 9 na 10 czy 11. Tak miałem kiedyś z radeonem, nominalnie był DX11 a zrobili 12 w sterowniku i też coś mi wyskakiwało, dopóki nie zainstalowałem nowego sterownika.