Instalacja systemu z płyty i pendrive'a przez bootowanie

Poraj w Win7(i chyba w Viście też) systemową partycją zawsze jest C:

nie ważne czy ta partycja jest 1 w kolejności na dysku czy ostatnia zawsze jest C:(musiało ci się pomylić z XP)

Poraj nie wiem po co karzesz mu robić takie wygibasy jak win7 automatycznie zainicjuje literę dysku(chyba że w poprzednim systemie jej nie było) bez konieczności formatowania partycji(o ile nie jest uszkodzona)

jak już napisałem

Trzymanie 1 partycji 1TB jest nie rozważne ponieważ 1 małe uszkodzenie(odetną prąd labo wyłączysz komputer w złym momencie) i masz po wszystkich danych

oraz trzymanie danych razem z systemem jest tym bardziej głupie ponieważ po uszkodzeniu systemu trzeba skasować partycje(są możliwości instalowania i odzyskania danych ale to strata czasu)

więc polecam zrobić nowe partycje np według kategorii system,gry,prywatne dane,zdjęcia,filmy ponieważ tak uszkodzi ci się 1 partycja razem z danymi na niej a reszta będzie działać

[http://www.vista.pl/porady/1064_easeus_ … l(poradnik](http://www.vista.pl/porady/1064_easeus_partion_master_tworzenie_oraz_zmiana_wielkosci_obecnych_partycji.html(poradnik) stary ale powinnien pasować do nowej wersji)

Oczywiście partycje systemową już masz jako cały dysk teraz tylko porozdzielaj dysk 1TB na więcej partycji.Gotowe.

Podłączyłem dysk i nie robiłem nic…po prostu wyskoczyło okienko, że sterowniki są instalowane i po krótkiej chwili, że zainstalowano pomyślnie. Wchodzę w “mój komputer” i normalnie mogę używać ten dysk. W przyszłości go sformatuję - na pewno. tutaj kilka pytań:

  1. Najpierw zrobić defragmentację dysku potem formatowanie?

  2. Mogę usunąć pliki żeby przyspieszyć defragmentację, ma coś na celu takie działanie w ogóle?

  3. Jakim programem najlepiej defragmentować i formatować dyski?

masz tutaj filmik

Jak zmienic rozmiar partycji

Ad1. Od razu defragmentację! Formatowanie spowoduje utratę danych!

Ad2. Nie ma sensu.

Ad3. Formatuje się narzędziem systemowym (utrata danych!), PPMyszy na ikonie dysku (partycji) - wszystkich poza C.

Defragmentuje się też narzędziem systemowym. Włącz terminarz (harmonogram) systemowego Defragmentatora, będziesz miał spokój z tą czynnością na przyszłość.

Defragmentowanie czyli usuwanie fragmentacji układa dane w odpowiedniej kolejności.

Formatowanie wymazywanie danych z dysku.

Szybkie formatowanie usuwanie znaczników położenia plików przez co nie widać plików, ale bardzo prosto je odzyskać.

Jeszcze nie podzieliłem dysku na partycje, najpierw chciałem sformatować, ale mam przeszkodę. Otóż Klikam w PPmyszy na dysku i wybieram formatuj , wyświetla się okno a tam coś takiego jak rozmiar jednostki alokacji, mam tu ustawione 4096. Zostawić?

dysk

bigleo66 napisał(a):250 GB na plycie podlacz do SATA 0, 1 TB do SATA 1, teraz 250 bedzie C a 1 TB jesli nie jest podzielony na partycje powinien byc D a nie E,F czy G.

250 GB podłączyłem do SATA 3_0, a 1 TB do SATA 3_1 wg rady. Niestety, dysk C to ciągle ten 1 TB, a dysk F (w moim przypadku) to 250 GB.

250GB bedzie C dopiero po zainstalowaniu nowego systemu (zrobieniu formata)

Tak, można zostawić i kliknij Rozpocznij. Warto też poznać inny sposób:

Wejść w okno Zarządzania dyskami , czyli PPMyszy na “Komputer” > Zarządzaj > W oknie Zarządzania komputerem, po lewej wybierz Zarządzanie dyskami. Otworzy się okno, w którym wybierz dysk, o który Ci chodzi i na jego obszarze (pod granatowym paskiem) kliknij PPMyszy i wybierz “Formatuj” z menu kontekstowego. Teraz nic nie zmieniaj, tylko naciśnij OK.

No tak zrobiłem. Odznaczyłem jedynie “szybkie formatowanie”.

Właśnie się zakończyło z komunikatem: “formatowanie nie zakończyło się pomyślnie” z tytułem “menadżer dysków wirtualnych”. Dysk jest pokazany w mój komputer, ale jak chcę wejść to wiadomo - komunikacik, że trzeba sformatować…format robiłem powyższą metodą.

spróbuj jeszcze raz tak 2 razy jeszcze a jak się nie uda to znaczy że masz bad sectory na nim

@bigleo66

Dysk C: to zawsze partycja uruchomionego systemu tak jest od wersji NT6.0 i tak pozostanie nie ważne czy to NT 6.1 czy 6.2 systemowa partycja aktywnego systemu będzie miała literkę C:

(NT6.0-Vista,Server 2008;NT6.1-Win7,Server 2008 R2;NT6.2 Win8,Serwer 2012)

Witaj

pawcio1212 mam pytanko czy nie lepiej jakby zrobił format tym

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Tym razem próbowałem zrobić to w prosty sposób: mój komputer --> PPMyszy na dysku --> formatuj. Na koniec: formatowanie nie zostało ukończone czy coś w ten deseń. Wcześniej nie doprecyzowałem jak wyglądało to 1. formatowanie. Otóż bez problemu… na 1. rzut oka, bo cały proces przeszedł bez błędów (za każdym razem). Dopiero jak doszło do końca, pasek uzyskał jakby 100%i zamiast komunikatu, że wszystko jest cacy mam kiszkę…

HD tune zdjęcia z zakladek healt i errorscan(normalne nie szybkie skanowanie)

@Atronics

Gparted ma super szybkie formatowanie nawet nie usuwa MFT tylko zmienia jego lokalizacje i wielkość.(tak mi się wydaje bo jak on formatuje partycje NTFS w 5 sekund)

może zrobić szybkie formatowanie ale wtedy uszkodzenie zostanie a tutaj chodzi o to żeby je usunać.

Najdokładniejsze możliwe skanowanie:

http://photoupload.pl/Y4T

http://photoupload.pl/Y4U

http://photoupload.pl/Y48

http://photoupload.pl/Y4B

Sformatuj dziada tak jak byś instalował system…Już to robiłeś,wiesz co i jak…Później anulujesz instalacje i masz dysk sformatowany.

Jimix podejrzewam, ze na formatowanym dysku masz katalogi ze starego Windowsa i dlatego nie mozesz go sformatowac z pod Windowsa.

Wiec jesli Ci to nie przeszkadza zrob instalke od nowa, ale najpierw zabierz wazne dane :

  1. podlacz 250 GB jako pierwszy

  2. 1 TB jako drugi i sprawdz w BIOS czy tak wyswietla: 250 pierwszy 1 TB drugi

  3. wlacz instalke, gdy dojdziesz do dyskow

  4. usun wszystke partycje,

  5. pokazuje ci tylko dyski

  6. zrob nowe partycje takie jakie potrzebujesz chyba gora 4 razem z systemowa, 1 TB podzjel na 2 lub 3 jak Ci pasuje i sformatuj wszystkie po koleji, trwa to - chwile

7.jesli 250 nie podzieliles na partycje to zaznacz ja i pusc instalke dalej, jesli podzieliles to zaznacz pierwsza z 250 GB zrobiona przez ciebie, nie ta co ma iles MB

  1. po instalacji 2 partycje- C,D + DVD E, 3 partycje C,D,E + DVD F…

Masz czysty system i dyski, o to ci chodzilo

Dodane 20.09.2012 (Cz) 3:25

pawcio1212 twoim zdaniem nie wazna jest kolejnosc dyskow podlaczajac do plyty? a co oznacz dysk C nie musisz mi tlumaczyc.

Jak się nudzisz to sam sobie instaluj i nie doradzaj ludziom takich bzdur.

Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam.co za bezsens.

Co robić? Stary system miałem na 1TB, to fakt.

Jesli ktos zmienia dysk systemowy to co najlepiej zrobic cwaniaczku?

@bigleo66

przestań gadać głupoty

co ma podłączenie dysku do literek które można samemu zmienić -.-

partycja z systemem zawsze ma literę C: więc nie da się tego zmienić od tak(przerobić płytę windowsa)

podłączanie dysku odpowiednio pod płytę ma pomóc biosowi wybrać skąd ma bootować dla systemu to nie ma żądnej różycy

np ja mam 1 partycję X oraz Y(muszą być pod koniec bo są ciągle zmieniane)

autor pisał że ma dane a ty mu każesz je sformatować -.- fajna pomoc

ja nigdy nie formatowałem innych partycji niż systemowa pod instalatorem bo nie było po co

@gomez13

fajnie tylko instalator robi tylko szybkie formatowanie a kolega chce pełne

i to nie naprawi badsectora

@Jimix

widzisz tam czerwony kwadracik

to znaczy że tam jest uszkodzony sektor i windows nie może go sformatować dlatego wywala błąd.

może to

wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html