Instalacja Ubuntu 15.10 obok Windows 10

W takim razie ja nie pomogę. Nie mam teraz dostępu do linuxa a wine dawno nie używałem. Poczekaj może ktoś inny się zgłosi.

@sajmon17099: Proponuję doinstalować PlayOnLinux, bo ułatwia zarządzanie programami. Znajdziesz tam też twoje ustawienia. Jeżeli jednak wolisz działać bezpośrednio z Wine, to uruchom:

winecfg

Swoją drogą, u siebie nie widzę skrótów do Wine. Ciekawe kiedy zniknęły… W ogóle były? :stuck_out_tongue:

Co do Wine, to od jego konfiguracji jest program winecfg, jak nie masz skrótu to po prostu odpal z terminala.

Nie mówiłem że chcę uruchomić windowsowego Skype na Ubuntu, bo się nie da, więc korzystam ze Skype głównie na Windows. Na Windows, bo Skype na Linux jest niedopracowany, np. emotikony są inne oraz gdy uruchamiam Skype na Linux to ciągle jest dźwięk odbieranych wiadomości (próbuje chyba powiadomić mnie o wszystkich wiadomościach odebranych przez Skype). Często Skype się przez to wiesza.

Co do winecfg - mogę zrobić sam skrót? Jeżeli tak to jak?

Ogólnosystemowe skróty znajdziesz w /usr/share/applications/. Podejrzyj sobie zawartość dowolnego skrótu, to będziesz wiedział jak utworzyć własny.

Dzięki, spróbuję.