Instalacja Ubuntu - blokada Windows XP

Może masz wyłączone bootowanie z USB w BIOSie? Do BIOSu możesz się w ogóle dostać?

Pozdrawiam!

spoko - Ubuntu startuje z USB i chce sie instalowac, ale windowsa za cholere nie moge odpalic.

Spróbuj jak pisałem wyżej programu TestDisk ale skoro Ubuntu się uruchamia i masz pod nim dostęp do neta to wklej wynik polecenia sudo fdisk -l.

Pozdrawiam!

ech szkoda slow - troche zaluje XP bo chcialem 2 systemy ale sformatowalem c: i jest teraz tylko UBUNTU - moze to i lepiej - trzeba sie uczyc nowego OS. Mam tylko pytanie - jesli skombinuje sobie kiedys XP na usb - jesli takie cos istnieje w ogole - to czy bede mogl przy instalacji swoj nr starej licencji podac i bedzie smigalo jako TRUE XP?

Tak, można tak zrobić. Musisz mieć tylko identyczną wersję systemu, jeśli masz HE OEM to musi być HE OEM (service packi nie mają w tym wypadku znaczenia). Jeśli twój XP był preaktywowany to prawdopodobnie może wystąpić problem z aktywacją on-line, wtedy będziesz musiał wykonać aktywację telefoniczną. Musisz się jeszcze upewnić czy “czysty” XP będzie działał, ponieważ czasami producent może dostarczać dedykowane wersje Windowsa z np. już przypisanym kluczem i aktywowany i inne mogą się nie aktywować, bo np. klucz z laptopa będzie w jakiejś bazie kluczy specjalnych albo coś w tym stylu, dlatego takich rzeczy musisz się upewnić.

Niestety Microsoft i nie tylko utrudniają jak się da życie legalnym użytkownikom w czasie gdy piraci, używający scrackowanych systemów i programów się śmieją z tych zabezpieczeń i ludzkiej męczarni jaką jest aktywacja no ale nic się na to niestety nie poradzi :slight_smile:

Pozdrawiam!

ale ale, zadaje sobie tylko jedno pytanie - dlaczego recovery z usb dla XP nie chodzilo, a Ubuntu bez zadnych problemow polecialo jak strzala?

Nie mam pojęcia. A recovery jest na tym samym pendrajwie co Ubuntu?

Pozdrawiam!

nie na innym - ale tak jak mowilem byl za pomoca samsung recovery 4 zrobiony.

Tam była opcja robienia recovery na pendrajwie? Czy robiłeś recovery do iso i wrzuciłeś na pendrajwa?

Pozdrawiam!

byla opcja na USB

flacznik , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

sorki ale nie mam polskiej klawiatury… jak tylko zainstaluje obiecuje poprawe stylu - z gory dzieki za wyrozumialosc

Tak jak napisałem wcześniej - w Samsungach na RecoveryDVD znajdują się TYLKO crapware, antywirus i sterowniki… Nie mogło żadnym prawem wystartować.

To co bys mi teraz poradzil - pisac do Samsunga opomoc, wyslac kompa do nich zeby wina zgrali znowu?

Po co, korzystaj z nowego systemu i nie przejmuj się tym komercyjnym Windowsem.

spoko - tylko ze bede musial na kilku programach pod Win-a napisanych pracowac… Nie mam wiec wyboru - i wole teraz go dac do naprawy niz za 2-3 miechy… Ciekaw jestem tylko ile mi za to policza jak im kompa do przeinstalowania wysle…?

Tego to ja nie wiem, w dużej mierzy zależy od serwisu. Zawsze możesz użyć Wine albo na VirtualBox postawić Windowsa Mini.

Jak to po co? W końcu zapłacił za licencję to kiedyś może będzie chciał skorzystać z Windowsa. Jak pisałem wcześniej, przy pomocy programu TestDisk możesz próbować odzyskać stary układ partycji. Kiedyś ktoś tutaj już miał taki przypadek jak Ty i odratował cały dysk wraz z Windowsem i partycją recovery. Ja ostatnio namieszałem sobie nieostrożnie dzieląc dysk pod FreeBSD i mnie też uratował TestDisk.

Pozdrawiam!

U mnie nie dzial, mam jesnak CD z Winem XP, szukam tylko dobrego programu zeby go zrzucic na USB i odpalic przy srarcie… Do tej pory probowalem Winsetup 0.2.2 ale nie dziala :frowning: macie cos wy na oku zeby to sgrac na pendrivea?

Przejrzyj sobie ten temat instalacja-windows-pendrive-t260106.html :wink:

Pozdrawiam!