Instalacja windows 2000 pro sp4 z pendrive

(czasem.mysl89) #1

Cześć mam problem z instalacją windows 2000 na partycji obok windows 7 przez usb.
Uruchomiłem ponownie komputer z rozruchem przez usb i się włącza granatowy instalator, ładuje pliki po czym na kiloka sekund ekran staje się czarny z migającą kreską w lewym górnym rogu i wyrzuca blue screena z kodem 0x0000007e. Pobrałem ten sam windows z internetu zrobiłem wszystko tak samo. Wiem że mogę zainstalować WXP bo to w końcu praktycznie to samo lecz potrzebuje W2000. W czym może byćproblem :face_with_monocle:? I jak to naprawić ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

(Odyniec_Stary) #2

Problem w tym, że pobrałeś Windowsa z internetu, czyli jesteś złodziejem :wink:

(Radek68) #3

Szczerze powiem, że może być problem w instalacji w tej kolejności. Nie mówię tego na 100%, ale chyba najpierw 2000 a potem Windows 7, lub zabawa z MBR i bootloader.

(czasem.mysl89) #4

Problem w tym że mam płytę z kluczem produktu której zrobiłem bootowalny usb. Czy jak pobiorę w7 ze strony ms mając klucz jestem złodziejem ? Raczej nie.

(Radek68) #5

Uważaj z takimi oskarżeniami, bo pobieranie OS-a z Internetu wcale nie musi równać się piractwu.

(czasem.mysl89) #6

dobra zrobi się kopie zapasową i lecim z tematem ;/

(czasem.mysl89) #7

I nie mam stacji cd/dvd więc proszę mi tu nie ubliżać do złodzei

(Odyniec_Stary) #8

Samo pobranie jeszcze nie, ale już korzystanie z nielegalnego oprogramowania jak najbardziej tak.
Chyba że mówimy o pobieraniu przez torrenty, gdzie pobieranie = udostępnianie.

Na tym forum pomaga się piratom? Pytam Ciebie jako moderatora.

(czasem.mysl89) #9

Pobrałem tylko dla sprawdzenia ;V po co mi W2000 z internetu jak mam swojego ? Poza tym mam klucz :slight_smile:

(czasem.mysl89) #10

Jeżeli bym nie miał klucza i bym go wzioł z internetu to bym się zgodził że jest to kradzież

(Radek68) #11

Też mam w szufladzie trzy Windowsy 2000, w tym dwa nigdy nie używane, więc spokojnie mógłbym je zainstalować i używać. A jak ktoś nie ma napędu CD, a ma Internet… no naprawdę, nie przesadzajmy.
I koniec TEGO tematu.

(freshmeat) #12

Używanie windowsa 2000 na współczesnym sprzęcie może być problematyczne ze względu na brak sterowników. Może warto zastanowić się nad instalacją na wirtualnej maszynie?

(czasem.mysl89) #13

Wiem że jest problematyczne. programy które muszę uruchomić działają do windows 2000 na XP wzwyż nie działają nie chcą się nawet włączyć na vpc i vboxie to samo

(karol1k95) #14

RUFUSem spróbuj

(karol1k95) #15

Pieprzysz Pan głupoty jak potłuczony.

(czasem.mysl89) #16

Właśnie było robione rufusem :frowning:

(karol1k95) #17

To dziwne, że się posypało. Może masz niekompatybilny P.

(czasem.mysl89) #18

Dobra robie kopie zapasową W7 i formatuje komputer. Najpierw trzeba było zainstalowaćW2000

(czasem.mysl89) #19

Też możliwe mam nadzieje że nie

(freshmeat) #20

Pobawię się we wróżbitę: problemy zaczną się w momencie wyboru dysku.