Instalacja windows 2000 pro sp4 z pendrive

Cześć mam problem z instalacją windows 2000 na partycji obok windows 7 przez usb.
Uruchomiłem ponownie komputer z rozruchem przez usb i się włącza granatowy instalator, ładuje pliki po czym na kiloka sekund ekran staje się czarny z migającą kreską w lewym górnym rogu i wyrzuca blue screena z kodem 0x0000007e. Pobrałem ten sam windows z internetu zrobiłem wszystko tak samo. Wiem że mogę zainstalować WXP bo to w końcu praktycznie to samo lecz potrzebuje W2000. W czym może byćproblem :face_with_monocle:? I jak to naprawić ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Problem w tym, że pobrałeś Windowsa z internetu, czyli jesteś złodziejem :wink:

Szczerze powiem, że może być problem w instalacji w tej kolejności. Nie mówię tego na 100%, ale chyba najpierw 2000 a potem Windows 7, lub zabawa z MBR i bootloader.

Problem w tym że mam płytę z kluczem produktu której zrobiłem bootowalny usb. Czy jak pobiorę w7 ze strony ms mając klucz jestem złodziejem ? Raczej nie.

Uważaj z takimi oskarżeniami, bo pobieranie OS-a z Internetu wcale nie musi równać się piractwu.

dobra zrobi się kopie zapasową i lecim z tematem ;/

I nie mam stacji cd/dvd więc proszę mi tu nie ubliżać do złodzei

Samo pobranie jeszcze nie, ale już korzystanie z nielegalnego oprogramowania jak najbardziej tak.
Chyba że mówimy o pobieraniu przez torrenty, gdzie pobieranie = udostępnianie.

Na tym forum pomaga się piratom? Pytam Ciebie jako moderatora.

1 polubienie

Pobrałem tylko dla sprawdzenia ;V po co mi W2000 z internetu jak mam swojego ? Poza tym mam klucz :slight_smile:

Jeżeli bym nie miał klucza i bym go wzioł z internetu to bym się zgodził że jest to kradzież

Też mam w szufladzie trzy Windowsy 2000, w tym dwa nigdy nie używane, więc spokojnie mógłbym je zainstalować i używać. A jak ktoś nie ma napędu CD, a ma Internet… no naprawdę, nie przesadzajmy.
I koniec TEGO tematu.

1 polubienie

Używanie windowsa 2000 na współczesnym sprzęcie może być problematyczne ze względu na brak sterowników. Może warto zastanowić się nad instalacją na wirtualnej maszynie?

Wiem że jest problematyczne. programy które muszę uruchomić działają do windows 2000 na XP wzwyż nie działają nie chcą się nawet włączyć na vpc i vboxie to samo

RUFUSem spróbuj

Pieprzysz Pan głupoty jak potłuczony.

1 polubienie

Właśnie było robione rufusem :frowning:

To dziwne, że się posypało. Może masz niekompatybilny P.

Dobra robie kopie zapasową W7 i formatuje komputer. Najpierw trzeba było zainstalowaćW2000

Też możliwe mam nadzieje że nie

Pobawię się we wróżbitę: problemy zaczną się w momencie wyboru dysku.