Instalacja windows 7 nie udaje się.. PILNE

Witam, od wczoraj mam następujący problem: laptop wyłączył się z nieznanego mi powodu i nie mogę uruchomić systemu, uruchamianie jakby zapętla się, nie działa żadna naprawa systemu, ani z dysku, ani ta która jest dostępna po błędzie systemu przy uruchamianiu windows. Nie mogę także zainstalować czystego systemu, a próbuję zainstalować windows 7, instalacja staje po wyborze języków na napisie “instalator rozpoczyna prace”, płyta chyba nawet słychać ze staje i wydaje mi się ze przestaje ją czytać, i dodam od razu uprzedzając że nie jest to wina płyty na pewno, na innym kompie działa normalnie. Jak sie z tym uporać ? Dodam że zależy mi na zachowaniu plików jesli sie da ale nie jest to konieczność. Laptop ACER 5732 ZG.

Spróbuj wykorzystać jakąś dystrybucję live cd Linuksa… Pobierasz ze strony np. Ubuntu obraz płyty odpowiedni do procesora, nagrywasz na płytę i próbujesz potem na swoim laptopie uruchomić, tak jakby to była płyta instalacyjna Windowsa. Jeśli dysk nie padł, to Linuks pozwoli ci skopiować dane/ skreślić ten powód z listy potencjalnych usterek. :slight_smile:

Być może brzmi skomplikowanie, ale wydaje mi się najłatwiejszym rozwiązaniem, które może wskazać, co nie działa- np. komp nie odczyta tej płyty, mimo, że była dobrze nagrana.

ok postaram, się spróbować tego :slight_smile: na razie poczytałem troche o uruchamianiu CMD windowsa z płyty instalacyjnej i uruchomiłem Diskpart skrótem shift + f10 plus wpisanie komendy, troche to trwało, ale pokazał się dysk, jego stan prezentuje się tak że jest tyko 11 mb wolnego miejsca, a wczesniej było wiele wiecej wiec chyba najlepiej bedzie go jakoś sformatować myślę… możliwe ze jakiś wirus coś popieprzył… Jaki zrobić kolejny krok z tego miejsca ?

Miałem taki efekt w win XP wirus zaatakowal mbr sektor startowy dysku twardego na 99% to wirus

mot…fucker, zaraz go wybiele :slight_smile: jakiego polecenia uzyć do sformatowania diskpartem dysku C ? format ntfc quick ? szukam po necie ale…

A i dodam iż jest 5 partycji, ale nie wiem która jest systemowa… (nie mój laptop). Partycje: dwie podstawowe, dwie logicznie i jedna rozszerzona.

nie wiem czy moge prosic o email to bym ci wyslal skan ksiazki naprawianie MBR !

Jasne ze mozesz :slight_smile: blacksnake417@interia.pl

dzięki :slight_smile:

http://traxter-online.net/naprawa-i-kon … u-windows/

Myślę też ,że dobrym sposobem byłoby gdybyś przeskanował dysk jakimś bootowalnym antywirusem.

W pierwszej kolejności trzeba odinfekować Windowsa, dopiero MBR. W przeciwnym razie wirus ponownie się skopiuje.

spróbuję z kasperskym, dzieki panowie !

Gdy wciśniesz shift + f10 i będziesz miał ekran konsoli, to wpisz w konsoli notepad i kliknij Enter. Następnie otworzy się Notatnik. W Notatniku wybierz Plik - Otwórz - z lewej strony możesz wybrać komputer. Widzisz - możesz poruszać się po dyskach, przerzucać dane między partycjami. Gdy włożysz pendrive, to on też powinien być widoczny. Szczegóły w demonstracji Środowisko WinPE 2.0: http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html, a gdyby bardzo Cię zainteresowało to patrz: klonowanie-partycji-systemem-windows-nowy-dysk-usb-t492038.html#p3098434 (chodzi o link do najnowszej wersji WAIK i linki do pozbieranych informacji).

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (na samym dole)

Generalnie: list partition, select partition, format fs=ntfs z opcjonalnym parametrem quick

Przykład w praktyce, przy czym zwróć uwagę na wszystkie cyferki itp.

96c9e2a6111807e4m.jpg

(gdy klikniesz w grafikę, to zostanie ona otwarta w pełnym rozmiarze)

Mój pewien poradnik, gdzie wykorzystuje się diskparta: http://www.sendspace.pl/file/de2669b172 … e-obrazu-1

Infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Pozdrawiam!

Poszło! Jedyną chyba rzeczą jakiej nie blokował ten wir to właśnie diskpart, nie chodziły mi bootowalne antywirusy lub nic nie wykrywały, sformatowałem Diskpartem metoda z Twojego postu Adam, dzięki wielkie, jutro wgram win 7, zobaczymy jak to bedzie wyglądać dalej, tym czasem dobrej nocy wszystkim.

Dodane 24.06.2012 (N) 9:54

Witam, wgrałem windows 7, wszystko działa, zachowane wszystkie pliki na innych partycjach oprócz partycji z systemem naturalnie, także myśle wszystko zakończone pozytywnie :slight_smile: Pozdrawiam i dzięki wielkie wszystkim za odzew, temat do zamknięcia.

Jak coś, wklej komplet logów (OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 + GMER otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p2400589), żeby upewnić się co do tego, że nie ma infekcji. Następnie kliknij w znak wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo. Pozdrawiam!

Laptopa już niestety oddałem właścicielce, robiłem skany Esetem Smart Security 5 z najnowszą bazą danych, i jakimiś dwoma anty rootkitami i to wszystkich dysków, wynik negatywny wiec powinno być w porządku tak sądze. Temat zgłoszony do przeniesienia:) Pozdrawiam.