Instalacja Windows Seven - co się stanie z HP RECOVERY?

Witam serdecznie i przepraszam za odgrzanie tego kotleta,

odgrzewam ten temat, ponieważ pomimo wielu lektur, nie udało mi się do końca rozwiązać problemu Recovery managera z partycji HP_Recovery.

Instalowałem na swoim hp tx2500 (dokładnie tx2550) windowsa7, ponieważ Vista ciężko mnie denerwowała. Po czasie okazało się jednak, że i 7 nie do końca dobrze współgra, szczególnie z funkcjami tabletu. Mniejsza o to - postanowiłem powrócić do fabrycznej Visty. Partycja Recovery nigdy nie była przeze mnie formatowana, tak samo jak nigdy nie nagrywałem przy jej pomocy płyt z systemem. Mimo że Win7 wyświetla iż partycja jest zajęta, nijak nie mogłem uruchomić programu, ani z pozycji sytemu, aniż poprzez F11. Dopiero po wskazówkach z netu, aby w narędziach administracyjnych ustawić tę partycję jako aktywną, F11 zaczęło działać przy wczytywaniu.

Podjarany, że wszystko jest sie udało, wybrałem z recovery managera opcję przywracania systemu do ustawień fabrycznych, bez wcześniejszego tworzenia plików zapasowych. No i niby instalacja trwała kilkanaście minut. Komputer się zrestartował i kontynuował instalację poszczególnych funkcji czy podzespołów. W trakcie tej czynności znów się zrestartował, jednak gdy Vista zaczęła się wczytywać (stopniowo pojawiał się pulpit), pojawił się błąd i komputer przestał działać. Ten sam błąd pojawia się od teraz za każdym razem, gdy przy pomocy recovery managera (po f11), kończy odzyskiwać system i ma mnie już przywitać. Otrzymuję następujący komunikat: “The system registry contains invalid file paths. Installation cannot proceed. This system image was applide without guaranteeing thata drive-letter assignement would match across computers.”

Po kliknięciu ok komputer się rebootuje i historia zaczyna się od nowa. Czasami zamiast tego komunikatu otrzymuję info, że w trakcie instalacji nastąpił reboot lub nieoczekiwany błąd. Dodam, że po naciśnięciu f11 do wyboru wciąż mam 3 opcje - Win7 (chociaż nie działa bo dysk został sformatowany przez managera); wcześniejsza wersja oraz “ramdisk settings”, czyli recovery manager.

Czy macie jakiekolwiek pomysły na rozwiązanie tego problemu? Mam też pytanie alternatywne - czy mogę zainstalować Vistę pirackę, ale przy wykorzystaniu swojego oryginalnego klucza z naklejki? Czy w ten sposób system będzie działał jak oryginał?

Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.

Świeży kotlet smakuje lepiej :slight_smile:

Przeniesione stąd instalacja-windows-seven-sie-stanie-recovery-t351344.html

Powie ci tak że Firma HP wysyła za darmo płyty recowery do konkretnego modelu z Vistą trzeba tylko zadzwonić i powiedzieć że potrzeba takie coś sam dzwoniłem i dostałem dwie płytki :slight_smile: a co do nośniki to nie zrobiłeś płyt przy pierwszym uruchomieniu komputera ? Instalacja z innego nośnika może ale nie musi przyjąć klucza z nalepki bo ten z visty z recowery jest inny niż na naklejice wiem bo sprawdzałem u siebie ale próbować możesz .

Proponuje zrobić tak:

  1. Uruchom instalacje Windows 7

  2. Przystępujemy do drugiego kroku instalacji. Wybieramy język systemu, format oraz metodę wprowadzania informacji, a następnie przechodzimy Dalej. W następnym etapie klikamy Zainstaluj teraz. Aby kontynuować, należy przeczytać i zaakceptować umowę licencyjną Akceptuję postanowienia licencyjne. Ponownie wybieramy Dalej.

  3. Wskazujemy rodzaj instalacji - klikamy Niestandardowa (zaawansowane).

  4. W oknie Gdzie chcesz zainstalować system Windows klikamy łącze Opcje dysku (zaawansowane) i usuwamy Dysk 0 Partycja 1 (100MB) i Dysk 0 Partycja 2 (to co zainstalowałeś), po uśnięciu będzie to wyglądać tak Dysk 0 Nieprzydzielone miejsce. Zostaw nie naruszona partycję odzyskiwanie (Recovery–> HP_Recovery).

  5. W tym momencie wysuń płytę z systemem Windows 7 i wyłącz komputer za pomocą wyłącznika sieciowego (nie chcesz, aby kontynuować z partycji zostaną odtworzone).

  6. Uruchom komputer i trzymaj F11, aby rozpocząć proces odzyskiwania ponownie.

Teraz powinno z recovery ładnie przywrócić Windows Vista.