Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej

Podczas próby instalacji Windowsa 7 x64

 

http://forum.dobreprogramy.pl/b%C5%82%C4%85d-instalator-nie-m%C3%B3g%C5%82-utworzy%C4%87-nowej-partycji-t367498/

A jakaś sensowna opcja bez usuwania wszystkiego?

Ostatnio też to miałem i pomogła zmiana dysku instalacyjnego.

 

Spróbowałem z pendrive’a i to samo.

Coś dziwnie wygląda.

Partycja 2 - 20 GB, wolne 0,

Partycja 3 - 100 GB, wolne 0,

Partycja 4 - 62,5 GB, wolne 62,5.

Przecież powinno to iść od 1.

Moja propozycja - usuwasz wszystkie partycje które są niepotrzebne, utworzyć na nowo partycję systemową, z reszty miejsca normalną partycję na np. dane i spróbuj zainstalować system.

Jak nie masz pewności jak to zrobić, to zrób tak:

  1. Instalatorem usuń partycje 2-4,

  2. Z miejsca nie przydzielonego utworz partycję 100 GB pod system,

  3. Resztę sobie zostaw, po instalacji systemu zainstaluj Easeus Partition Master, utwórz w programie z miejsca jakie zostało nie przydzielone partycję i ją sformatuj.

Koniec.

Powinno działać. Sam z podobną sytuacją walczyłem na starym komputerze.

W okienku nie zmieściły się po prostu wszystkie na początku jest jeszcze jedna 16GB.

 

Właśnie jedyną tak niepotrzebną partycją jest ta nr. 4 która miała być przeznaczona na Windowsa 7. Ewentualnie mogę usunąć 1 i 2 ale wolę tego unikać bo na ponowną konfigurację wszystkiego stracę przynajmniej dzień.

 

Domyślam się że to pomoże, ale szukam rozwiązań mniej destrukcyjnych, już prędzej zrezygnuje z instalacji Windowsa 7. No i nie potrzebuję aż 100GB na ten system. :wink:

A co masz takiego na tych partycjach, że niechcesz/niemożesz ich usunąć?

Co do partycji, dlaczego chcesz instalować system na partycji akurat czwartej a nie pierwszej? Co to za sposób? Zawsze powinno się instalować system a póżniej dopiero wszelakie dane na dysk wrzucać. Przynajmniej tak mnie uczono, stąd dziwi mnie to co wyprawiasz :wink:

  1. Swap

  2. Debian /

  3. Debian /home/

Windows nie jest dla mnie podstawowym systemem operacyjnym, chcę go zainstalować tylko po to żeby sobie pograć w CS:GO i GTA IV.

No to nie pograsz! W takim układzie partycji i systemów to wykluczone aby zainstalować jeszcze Windows’a 7.

Windows nie działa na partycja logicznych? [*]

Będzie lipa panie.

Winda może być na logicznej, ale bootloader ma być na podstawowej, do której 7 nie ma dostępu bo jest w nieznanym dla niego formacie.

A da się jakoś zmusić Windowsa żeby zrezygnował przy instalacji z własnego bootloadera, przecież i tak go będę nadpisywał grubem. L

Nie słyszałem o takiej metodzie instalacji.

/home/ przyniosę do partycji logicznych, partycje Windowsa utworze na podstawowej. Pomoże?

Tak, /home może być na logicznej partycji.

To że może być to wiem, ale czy Windows przestanie mieć foszki?

Jeśli dostanie partycje podstawową do swojej dyspozycji to spokojnie powinien się wgrać.

Pomysł: Zainstalować Windowsa na maszynie wirtualnej później przenieść to na partycje logiczną. Wiem że można zrobić z partycji obraz do Virtualboxa, a w druga stronę?