Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej

(Marcineez) #1

Podczas próby instalacji Windowsa 7 x64

(Artur520) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/b%C5%82%C4%85d-instalator-nie-m%C3%B3g%C5%82-utworzy%C4%87-nowej-partycji-t367498/

(Marcineez) #3

A jakaś sensowna opcja bez usuwania wszystkiego?

(Piesek64) #4

Ostatnio też to miałem i pomogła zmiana dysku instalacyjnego.

(Marcineez) #5

Spróbowałem z pendrive’a i to samo.

(_tommy_) #6

Coś dziwnie wygląda.

Partycja 2 - 20 GB, wolne 0,

Partycja 3 - 100 GB, wolne 0,

Partycja 4 - 62,5 GB, wolne 62,5.

Przecież powinno to iść od 1.

Moja propozycja - usuwasz wszystkie partycje które są niepotrzebne, utworzyć na nowo partycję systemową, z reszty miejsca normalną partycję na np. dane i spróbuj zainstalować system.

Jak nie masz pewności jak to zrobić, to zrób tak:

1. Instalatorem usuń partycje 2-4,

2. Z miejsca nie przydzielonego utworz partycję 100 GB pod system,

3. Resztę sobie zostaw, po instalacji systemu zainstaluj Easeus Partition Master, utwórz w programie z miejsca jakie zostało nie przydzielone partycję i ją sformatuj.

Koniec.

Powinno działać. Sam z podobną sytuacją walczyłem na starym komputerze.

(Marcineez) #7

W okienku nie zmieściły się po prostu wszystkie na początku jest jeszcze jedna 16GB.

Właśnie jedyną tak niepotrzebną partycją jest ta nr. 4 która miała być przeznaczona na Windowsa 7. Ewentualnie mogę usunąć 1 i 2 ale wolę tego unikać bo na ponowną konfigurację wszystkiego stracę przynajmniej dzień.

Domyślam się że to pomoże, ale szukam rozwiązań mniej destrukcyjnych, już prędzej zrezygnuje z instalacji Windowsa 7. No i nie potrzebuję aż 100GB na ten system. :wink:

(_tommy_) #8

A co masz takiego na tych partycjach, że niechcesz/niemożesz ich usunąć?

Co do partycji, dlaczego chcesz instalować system na partycji akurat czwartej a nie pierwszej? Co to za sposób? Zawsze powinno się instalować system a póżniej dopiero wszelakie dane na dysk wrzucać. Przynajmniej tak mnie uczono, stąd dziwi mnie to co wyprawiasz :wink:

(Marcineez) #9
  1. Swap

2. Debian /

3. Debian /home/

Windows nie jest dla mnie podstawowym systemem operacyjnym, chcę go zainstalować tylko po to żeby sobie pograć w CS:GO i GTA IV.

(system) #10

No to nie pograsz! W takim układzie partycji i systemów to wykluczone aby zainstalować jeszcze Windows’a 7.

(Marcineez) #11

Windows nie działa na partycja logicznych? [*]

(Longhorn2009) #12

Będzie lipa panie.

Winda może być na logicznej, ale bootloader ma być na podstawowej, do której 7 nie ma dostępu bo jest w nieznanym dla niego formacie.

(Marcineez) #13

A da się jakoś zmusić Windowsa żeby zrezygnował przy instalacji z własnego bootloadera, przecież i tak go będę nadpisywał grubem. L

(Longhorn2009) #14

Nie słyszałem o takiej metodzie instalacji.

(Marcineez) #15

/home/ przyniosę do partycji logicznych, partycje Windowsa utworze na podstawowej. Pomoże?

(Longhorn2009) #16

Tak, /home może być na logicznej partycji.

(Marcineez) #17

To że może być to wiem, ale czy Windows przestanie mieć foszki?

(Longhorn2009) #18

Jeśli dostanie partycje podstawową do swojej dyspozycji to spokojnie powinien się wgrać.

(Marcineez) #19

Pomysł: Zainstalować Windowsa na maszynie wirtualnej później przenieść to na partycje logiczną. Wiem że można zrobić z partycji obraz do Virtualboxa, a w druga stronę?