Instalowanie win 10 przez pendrive

Witam mam asusa x53s i probuje jakos w biosie pokombimowac ale za bardzo sie nie znam i takie cos mi wyskakuje i sie resetuje laptop co jakies 2 minuty…

Prawdopodobnie [F8] albo [DEL] wywołuje boot menu. Wciskaj te klawisze po włączeniu laptopa aż się pojawi i wybierz pendrive.
Jeśli tak robisz i nie działa to sprawdź w instrukcji do laptopa który klawisz wywołuje boot menu, oraz czy poprawnie przygotowałeś pendrive z systemem.

1 polubienie

Zasada jest prosta : jeżeli bootujesz system w trybie UEFI a dysk ma schemat partycjonowania GPT to pendrive MUSI BYĆ sformatowany w FAT32 (nie NTFS), inaczej go nie zobaczy. Użyj do tego celu programu Rufus - 2 pozycja “Scemat partycjonowania i typ systemu docelowego”.

Ja to juz nie wiem zaden klawisz nie dziala oprocz f2 czyli bios a na biosie mam ustawienia takie :

Ty chyba chcesz żebyśmy dostali skoliozy…

1 polubienie

Dobra sprobuje tego rafatusa uzyc ale nie wiem vzy sobie poradze :smile:

Wytlumavzysz jak uzyc tego rufusa jak ma sie juz system na pendrive? :wink:

Rufus służy do zapisania obrazu systemu w formacie ISO na pendrive. Jest po polsku i bardzo prosty. Wskazujesz typ partycjonowania i lokalizację pliku ISO. Następnie bootujesz komputer i F12 (najczęściej) - instalacja Win10.

No ale ja to robie na dwoch laptopach wiec nic sie nie bedzie dzialo z tym laptopem co jest windows itp?

Ja czasami naprawdę mam wrazenie, że co poniektórzy ludzie chyba mają od urodzenia część móżgu wyłączoną od myślenia. PRzeciez na to jak zbootowac system z BIOS-u wie mój 15 letni chrzesniak, który jak dziewczyna włącza i gra w LoL-a tylko i naprawde kompletnie go komputery nie fascynują jak mnie, a tu problem i jakieś Rufusy nie wiem po co i do czego. Zwalił się system trzeba go zainstalowac, a od tego jest Recovery w laptopach dla laików.

Jeżeli ktos uzna, że obrazam tu autora tematu czy kogokolwiek to stwierdzę, że jak wam rodzice zwracają uwage nie dłub w nosie to zabijacie od razu.

Pytanie było - instalacja Windows 10 poprzez pendrive więc odpowiedziałem.

Tyle, ze ja mam 11 lat xd ale mniejsza o to… Po prostu zadaje pytania a to chyba nie jest powod zebys mnie obrazal? :slight_smile:

1 polubienie

Po pierwszym poście autora po czym wnioskujesz, że nie ma pendrive-a bootującego zrobionego?

Wszystko fajnie ale ja dalej nie wiem co mam zrobic ktos mi pisal ze powinno wszystko chodzic a teraz ze jakiegos rafusa mam uzyc…

Rufusem tworzy się z obrazu ISO bootowalny pendrive, wybierasz obraz i tworzysz.
Tak jak podpowiada to Mark7

Zmień język na polski (ikonka w prawym górnym rogu) , nastepnie “Utwórz bootowalny dysk” - ikonka napędu i wskaż położenie obrazu ISO a nastepnie 2 pozycja “Typ partycjonowania” - wybierz ostatnia pozycję “Schemat partycjonowania GPT dla UEFI” no i Start.

P.S. pendrive nie jest za mały?

boot
Windows 10 identycznie jak Windows 8

najwyzej ogarne sobie innego ale jak wskazac te polozenie iso? Co to dokladnie jest?

Gdzie znajduje się plik z obrazem systemu - ma rozszerzenie ISO ? Pendrive może być za mały.

Nic kompletnie nie rozumiem… Gdzie to wgl szukac? Co to jest wgl tee ISO…