Instalowanie windowsa 10 na czysto bez wcześniejszej aktualizacji

Witam, gdy wyszedł windows 10 ,zobaczyłem że jest możliwość pobrania obrazu iso i co za tym idzie (przynajmniej mi się tak wydawało) instalacji na czysto, jednak wyczytałem ,że są z tym problemy. Pytanie jest takie czy wkońcu się da czy nie? Bardzo mi nie pasuje wcześniejsza aktualizacja bo mój internet jest tak wspaniały że obraz sciągałem 13 godzin.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

może nagraj iso na płyte i uaktualnij z płyty

//zacznij używać polskich znaków //drobok

kokoxD, abyś mógł otrzymać bezpłatną licencję na używanie windowsa 10, obligatoryjnie musisz dokonać aktualizacji. Po dokonanej aktualizacji musisz zalogować się do konta MS, gdzie zostanie zapisana informacja o urządzeniu, na którym dokonałeś aktualizacji. Dzięki temu zachowasz licencję.

 

Co do dalszej instalacji na czysto polecam przeczytać to http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-windows-10-na-czysto-co-zrobi%C4%87-t511638/?p=3246322

Dziękuj za odpowiedź, wnioskując po tym co napisałeś czeka mnie kolejne 11 godzin sciągania.Nie ma innego wyjścia?

Nie, ściągniesz tylko raz plik iso, ładujesz na pendrive, i najpierw odpalasz z aktualnego sytemu (win7/win8.1) a jak się zainstaluje i aktywuje odpalasz z poziomu BIOSu / UEFI w celu wykonania czystej instalacji. Gdy poprosi o klucz klikasz pomiń. W razie problemu z aktywacją wpisz klucz dostępny na stronie microsoftu i spamuj w przycisk aktywuj.

Dziękuje za odpowiedź i za pomoc, zainstalowałem windows10 i od razu się sypnoł, więc i tak musiałem instalować na czysto ale juź hula.