Intel 945GM Express max. 224MB

Witam,

Dostałem dzisiaj w prezencie na osiemnastkę (9.I) laptopa firmy Toshiba. Procesor: Celeron M 1,7 GHz , natomiast pamięć RAM: 1024 MB. Chciałbym dowiedzieć się jakie gry można “pocisnąć” na tej że karcie graficznej (tak jak w temacie), mogę mieć nadzieję, że uruchomię NFS Carbon lub NFS Pro Street ? Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję.

O tych grach co napisałeś to chyba możesz zapomnieć. Nawet jak miałbyś 2GB pamięci i system przydzieliłby grafice te 224MB to i tak to mało pomoże. Poprostu słaba grafika.

Niby minimalne wymaganie NFS Pro Street to 128 MB…może pójdzie…

Próbować można ale nie rób sobie nadzieji. :frowning:

Napisz mi jeszcze, jak bardzo różni się karta zintegrowana z pojemnością ustawioną w Bios’ie o 128 MB od karty graficznej niezintegrowanej o takiej samej pojemności…

Zintegrowane układy są wolniejsze i mniej wydajne w porównaniu do zewnętrznych.

Ale i tak skuszę się uruchomić te NFS. Grałem na innym laptopie z tą samą kartą graficzną w CS 1.6 na pełnych detalach i ładnie wszystko chodziło, ale co będę porównywał CS do NFS. Jutro spróbuję uruchomić NFS Carbon’a…

To dla Ciecie wydajność karty = ilość pamięci?

Grafy intela nie są kompatybilne z częścią gier, jak coś odpalisz to wydajność będzie niska, większość efektów jest emulowane przez proca.

Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family

Game compatibility list on Windows* XP

http://www.intel.com/support/graphics/i … 021400.htm

O tych to zapomnieć możesz. W NFS Most Wanted jest pokaz slajdów na minimalnych ustawieniach i minimalnej rozdzielczości.

W NFS Undergroud 2 płynnie będzie chodzić na co najwyżej średnich detalach.

Apeluję do użytkowników laptopów z tym modelem karty o wymienienie w jakie gry pogrywają…Mam na myśli z tych lepszych, proszę nie podawać ICY Tower czy Saper itp. :stuck_out_tongue: thx

Hej !!

Posiadam lapa Acer’a Aspire 3693 - mamy więc konfiguracyjnie bardzo podobny sprzęt (Celeron M 430 1,73GHz, 1024MB RAM DDR2 533MHz) łącznie ze zintegrowaną kartą graficzną (Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family). I cóż, niestety zgadzam się ze Skiff’em. Need For Speed Underground 2 chodzi płynnie na średnich detalach, przy lepszych ustawieniach zaczynają się schody… Myślę więc, że jest to max… A co do innych gierek to Max Payne 2 chodzi również bardzo płynnie na dość sporych - ale nie największych - wymaganiach.

:arrow: karta zewnętrzna (czyli niezintegrowana) posiada własny procesor, który wykonuje operacje graficzne, natomiast karta zintegrowana to tak jakby tylko pośrednik, który wykonuje tylko część operacji graficznych, a całą resztę kieruje do procesora komputera,

:arrow: pamięć na kartach zewnętrznych jest zdecydowanie szybsza od modułów pamięciowych RAM komputera,

:arrow: zintegrowane karty graficzne zwykle nie posiadają zaawansowanych funkcji graficznych. Nie obsługują na przykład Pixel Shader powyżej wersji 2.0. Posiadają tylko software’ową obsługę Vertex Shader 3.0 oraz Transform Lighting - niektóre gry nie są przystosowane do takich rozwiązań, wymagają wsparcia hardware’owego przez co gra się nie odpala. No i na dobicie karty te są kompatybilne tylko z niskimi wersjami Open GL - zwykle 1.4.

Na oficjalnej stronie Intela można znaleźć dokładną specyfikację układów zintegrowanych Intel® Graphics Media Accelerator 950

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Ja miałem tą kartę przez jakiś czas :stuck_out_tongue:

Carbon odpalił, ale tylko na Viście, i działał tylko przez parę minut a FPS - 4-8, całkowite 0 detali

CS Source - Odpalił nawet na Xp i działał cały czas niestety - FPS 8-10

Cs 1.6 no tu nawet na wysokiej rozdzielczości i 32bit osiąga nawet do 75FPS

W GTA SA też się da pograć ale na 16bit.

Niekiedy gry wykrywały PS 1.4 niekiedy 1.1 a niekiedy woqule, a o PV zapomnij.

Trzeba opierniczyć Intel’a za nie dbanie o troskę użytkowników, którzy chcą nieraz w coś porządnego pograć :stuck_out_tongue:

A jak ma się Radeon X200 w komputerze stacjonarnym do tej mojej karty graficznej w laptopie? Bo na tym Radeon’ie Carbon działa dobrze. Karta ma 128 Mb przydzielanej pamięci z Ramu…

Hey !!

A jaką masz płytę główną - podaj mogel i producenta… Jeśli nie wiesz, jak to zrobić zainstaluj Everest’a i dane znajdziesz w zakładce motherboard.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Zależy czego…

Hej !!

No właśnie chodzi o płytę główne blaszaka, by móc porównać z kartą lapa… :stuck_out_tongue:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Jeżeli ktoś posiada laptopa Toshiba Satellite A135-S7404 to niech da znać, bo poszukuję sterowników pod system Windows XP.

Chyba zostałem skazany na Vistę. Mój laptop został zaprojektowany dla amerykańskiego rynku. W ramach sprzedaży został przywieziony z USA do WB, następnie Wujo kupił w sklepie go, a jego znajomy przyjechał do Polski i podrzucił go mi. Sterowniki pod system Windows XP raczej nie istnieją (w 99%) pozostaje czekać i mieć nadzieję, że napiszą je. Zostałem skazany na Vistę…

Jak chcą w coś pograć, to niech kupią lapka z zewnętrzną grafą…niestety, ale laptopy od początku istnienia były przeznaczone do mniej wymagających prac niż granie więc wiadomo, żaden hit na tym nie pójdzie, ale starsze gry powinny dzialac OK, szczególnie 2D :wink: