Intel C2D vs AMD Athlon vs Phenom

Siemka. Zakładałem niedawno temat, a nawet dwa, ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrej pomocy. Mam teraz dylemat, nie mam dużo kasy, a chciałbym sobie kupić jakiegoś procka i płytę główną. Jak na razie tylko płytę i właśnie nie wiem czy lepiej zdecydować się kupić płytę pod Intela czy AMD ? to jest moje pierwsze pytanie, a drugie to takie : Jakbym już zdecydował się na AMD to jaki procesor wybrać ? (Czym się różni Athlon od Phenoma ?) i czy AMD jest o dużo gorsze od Intela ?. Powracając do płyty, to dużo słyszałem o tym że bardziej opłacalne było by kupno płyty pod AMD3, bo jest nowsze, a LGA 775 podobno już jest przestarzałe. Co o tym myślicie ?

Bo te Twoje tematy nie bardzo można zrozumieć. Skoro nie możesz się określić nawet z budżetem, to co mamy doradzić? Po za tym sens kupowania płyty, żeby leżała i czekała aż za jakiś czas kupisz procesor, jest bez sensu. Po co płacić dwa razy za przesyłkę?

W przypadku AMD będziesz musiał również wymienić pamięci na DDR3. Podaj kwotę którą planujesz wydać na modernizację to dostaniesz odpowiedź czy zostać przy s.775, czy może warto już przejść na AM3.

Zależy od budżetu ile możesz teraz dać na płytę i ile przewidujesz na proca.

Taki na jakiego masz fundusz. Phenom od Athlona różni się gł pamięcią L3.

Pod AMD jest wybór płyt i tanie są zwykle lepiej wyposażone niż tanie płyty pod Intela. LGA 775 powoli wychodzi z produkcji, teraz bym nie kupował platformy na tym sockecie (ze starszych jeszcze sens ma kupno płyty na 1156 + Pentium G), ale i AM3 zaraz zostanie zastąpione przez AM3+.

Podaj fundusz bo tak możemy sobie pisać do końca roku.

Budżet na płytę to jakieś 150 zł, a procesor to jakieś 200zł w górę.

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/897442 (jak masz DDR2 to w tym modelu można by ich użyć i ma zint grafę)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=27000 (zint grafika)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=29902 (bez grafiki)

Grafikę masz na PCI-E?

Proc w tych okolicach Athlon II mod. 240-250

RAM DDR3 najtańszy obecnie to Goodram 1333 CL9 2GB 70 zł.

Tak grafikę mam na PCI-E. Ramy bym włożył moje stare DDR2 jak na razie. Z tym prockiem co podałeś i z kartą graficzną Nvidia Geforce 9600GT 512 mógłbym już pograć w jakieś nowsze tytuły gier ?

Może i pograsz ale nie licz na wysokie detale bo ta karta nie jest jakoś super wydajna :stuck_out_tongue:

O kartę mi za bardzo nie chodzi, tylko bardziej o procesor, czy on sprosta wymaganiom. Dotychczas grałem na Pentium IV 3.2 ghz i nawet gta 4 na nim przeszedłem, tylko że na low. Chciałbym chociaż , aby na medium płynnie chodziło. Za jakiś czas wezmę się za kartę :slight_smile:

A Nfs Hot Pursuit 3 by chodził płynnie ?, bo na razie na tym Pentium IV tnie mi się. Była by jakaś poprawa ?

to co mam w podpisie i śmigasz w co chcesz,hot pursit 2010 rozdzielczość 1280x1024 na ful 45-60fps,to samo się tyczy dirt 2,czy tez medal of honor lub call of duty modern warfare 2 i black ops. mafia 2 na full oprucz APEX tak samo lux. i to wszystko za małą kasę. czywiści proc podkręcony i grafika tak samo,na standardowych ustawienich oczywiście mniej klatek i to już różnica nawet 20fps w niektóeych przypadkach.

Ja mam zamiar kupić ATHLONA 250 (jest on o dużo lepszy ?), a bez kręcenia dało by radę pograć ? w te gry co wymieniłeś (ja w mafie 2, medal of honor 2010, dirta 2 i call of duty grałem na Pentium IV na full detalach, wiem dziwne, ale prawdziwe. Może wrzucę filmik na YouTube). Tylko ten Nfs Hot Pursuit 3 mi się tnie, a w gta 4 gram na low, a chciałbym to zmienić. Kręcić to ja za bardzo nie umiem.

PS: Wiem że odchodzę od tematu, ale mam dwa Windowsy : Xp 32 bit i Seven 64 bit. Którą lepiej zainstalować do takiego sprzętu ?. Chodzi mi o wydajność w grach.

lepiej zainwestować w phenoma II jeżeli już a najlepiej x3 i płyte z możliwością odblokowania ukrytego rdzenia. ajeżeli juz zależy Ci na athlonie to też radziłbym brać juz x3 lub cztero rdzeniowego(gta 4 lubi 4rdzeniowce) a co do systemu najlepszym rozwiązaniem byłby system 32 bitowy oczywiście jeżeli nie masz więcej niż 4gb pamięci RAM. jeŻeli chodzi o athlona to http://allegro.pl/athlon-ii-x3-445-rev- … 19838.html jeżeli o phenoma to http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x3-720- … 50941.html ma odblokowany mnożnik więc plus przy OC:) a co do płyty głównej to http://allegro.pl/asrock-n68c-s-ucc-bul … 24715.html która umożliwia odblokowanie nieaktywnych rdzeni i posiada dwa typy złącz ddr2 i ddr3 a do tego nie jest droga:)

Nie wiem czy mi na to fundusze pozwolą, ale nie są takie drogie w przeciwieństwie do 2 rdzeniowych. Nawet opłacalne :smiley: .

warto dołożyć i cieszyć sie x3 czy po odblokowaniu nawet x4:) a to już jest różnica. jeżeli wątpisz to może poczekaj jeszcze i niech ktoś inny się jeszcze wypowie na ten temat:) ja nie narzekam chociaż też bym sie przesiadł na phenoma

Jeśli komputer ma być na dłużej, warto dołożyć te 50-60zł do Athlona X3. Coraz więcej programów/gier obsługuje więcej niż 2 rdzenie i ich liczba będzie się zwiększać.

do tych 50-60zł dołożyć jeszcze 20-30zł i bedzie phenom II x3 BE :smiley:

A czy przypadkiem z niektórymi grami te 3-rdzeniowe Athlony się nie gryzą? (w sensie czasem wydajność jest mniejsza niż przy 2-rdzeniowym Athlonie)

raczej wyssane z palca to co napisałeś,jak dasz przykład jakiegoś testu to uwierze bo widziałem dużo testów i nigdy podobnej sytuacji nie widziałem

Więc już nie wiem. Athlona x3 mógłbym jeszcze kupić, no ale t.luk mówi serio to nie wiem czy warto ?

Jedyne opłacalne procesory AMD to Phenom II X4 pod AM3 który de facto ma wydajność na poziomie i3 540.

Ja jednak bym nie pakował się w AMD tylko poczekał z miesiąc i nabył minimum i5 2400 z płytą P67A.

Na takiego mnie nie stać na razie.

Na tym Athlonie x3 by mi chodziły jak na razie nowsze tytuły ? (wiem że już się pytałem, ale może jeszcze się ktoś wypowie).

Mój zasilacz to SillentLine Power 400W, pociągnął by tą płytę i procesor ?

Posiadam jeszcze Nvidie Geforce 9600GT, a ona potrzebuję dodatkowego zasilania i nie wiem czy by było wszystko zgodne ?