Intel C2D vs AMD Athlon vs Phenom

Jest takie przysłowie “Lepsze 2 rdzenie od Intela niż 4 rdzenie od AMD”

Czyli twój Athlon II X3 będzie wolniejszy od i3 530/540

Jeśli brak ci kasy to:

  1. Poczekaj i odłóż trochę więcej kasy a następnie kup nowe i5 2xx0

lub

  1. Kup i3 530/540 lub używane i5 750/760

Chyba jednak wolę zainwestować w AMD, są tańsze i mają tanie płyty główne. A jakbym kupował płytę pod Intel to, albo bym kupił przestarzałego LGA 775, albo bym kupił bardzo drogą płytę, więc wolę AMD jak na razie. Czekam nadal na odpowiedzi z mojego wcześniejszego posta.

Jeśli aplikacje nie obsługują więcej niż dwóch rdzeni, trzeci po prostu po prostu nic nie robi (ewentualnie jest w jakimś małym stopniu wykorzystywany przez system).

RMK_99 , gość chce kupić procesor za ~250zł i tanią płytę główną, a Ty wyskakujesz z i3 za 400zł. Do tego płyta będzie kosztowała więcej. Wiadomo, że najlepiej kupić od razu i7-2600k i kręcić do 5GHz, ale wyobraź sobie, że nie każdego na to stać…

Potwierdzam.

A jeżeli chodzi o zasilacz ?

proszę o rozpatrzenie moich pierwszych propozycji:)

No wiem propozycję są bardzo dobre i z nich skorzystam, ale chodzi mi o zasilacz. Czy mój zasilacz SillentLine Power 400W pociągnie tą płytę z procesorem i z kartą Nvidia Geforce 9600GT ?

Qoltec zły nie jest, chyba Huntkey robił dla niego zasilacze (nie gwarantuję, mogło mi się coś pomieszać). Tyle tylko, że jest to zasilacz do starych komputerów. Świadczy o tym tabliczka znamionowa, ma 28A na linii 3,3V i aż 40A na 5V. Natomiast na 12V ma tylko 18A, czyli maks 216W. Teraz praktycznie wszystkie podzespoły wykorzystują głównie moc linii 12V.

Powinien wystarczyć, ale moim zdaniem będzie na styk, bez zapasu mocy. Warto pomyśleć nad:

http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc- … 39478.html

trudno powiedzieć ponieważ zasilacz nie jest za dobry i napewno pójdzie do wymiany i tu jest następny problem. chybaże narazie byś zrezygnował z grafiki i korzystał ze zintegrowanej dopóki nie kupisz lepszego. mój sprzęt który mam teraz wcześniej chodził z 9600gt i na delcie 350watt więc różnie bywa(ale co firmowy to firmowy)

Dlatego proponowałem aby poczekał i odłożył więcej kasy a nie rwał się jak szczerbaty na suchary skoro jego komp działa to niech poczeka z miesiąc lub dwa.

Po za tym i3 są już od 300zł a płyty z P55 są w okolicy 400zł.

Zintegrowanej na pewno nie będę używał (Honor mi na to nie pozwala :stuck_out_tongue: ). Mam nadzieję że Zasilacz będzie działał chociaż na styk.

Dzięki za pomoc, wielkie dzięki za pomoc. Jeżeli znajdziecie jeszcze dla mnie jakieś propozycje, albo rady co do kupna nowej płyty i procesora, to proszę pisać.

Ale zwróć uwagę że 2-ch i 3-ch rdzeni od AMD nie opłaca się brać bo są dużo wolniejsze od Intelowskich 2-ch rdzeni, jedynie 4 rdzenie od AMD potrafią minimalnie wyprzedzić Intelowskie dwójki.

np: według testów mój E8400 4GHz jest szybszy od najnowszych 2-ch i 3-ch rdzeni od AMD a jest pod LGA775.

Tylko zauważ, że kolega prawdopodobnie będzie brał budżetówkę pod AM3 za ~130-140zł. Czyli z procesorem jakieś 400zł. Twoja propozycja jest znacznie droższa. Sam procesor jest o 60% droższy, nie wspominając już o płycie. Co prawda i3 potrafi pokazać pazurki jeśli chodzi o obróbkę grafiki, filmów czy kompresję plików, ale w grach (o to głównie autorowi tematu chodzi) nie ma wcale takiej dużej przewagi nad sporo tańszym Athlonem X3.

P.S. Rober09 , wymianę zasilacza rozważ na poważnie, jeśli jesteś w stanie wyłożyć 67zł (z wliczoną przesyłką), bierz tego Fortrona HLC i się nie zastanawiaj.

EDIT.

RMK_99 , czekamy na propozycję procesora i płyty głównej za 400zł :wink:

Może najpierw spróbuję z zasilaczem tym co mam, jak nie pójdzie to trzeba będzie wymienić. (no chyba że będą jakieś skutki uboczne). Chętnie brał bym jeszcze zasilacz, ale nie wiem czy mi na to wszystko starczy. :frowning:

z tym honorem to wiem o co chodzi heh sam bym nie wytrzymał. jedź do babci może akurat jakąś rente bedzie miała czy coś takiego he a na poważnie to raczej bym się nie bał tego podłączać pod ten zasilacz. tak jak pisze freedom wyskrob coś na ten zasilacz który podał i wszystko bedzie grało:) mój zestaw(który podałem i który bedzie Cię najbardziej interesował),zasilacz i rady od freedom i bedzie latało wszystko(no może plus małe OC i naprawdę wymiatasz),za jakiś czas grafika do wymiany jeżeli nie bedzie Ci wystarczało mocy 9600gt:P

Dowiedziałem się nie dawno że na tej płycie co mi doradziłeś nie mógłbym podkręcać procka, a ni nic, z tego powodu że zasilanie do procka z płyty to 95W, a athlon x3 właśnie tyle potrzebuję i akurat by było na styk. Wiec nici z podkręcania i odblokowania rdzenia ?

Nie oczekuj cudów jak za płytę i procka masz zamiar wydać 400zł.

Moja rada wstrzymaj się z kupnem i uzbieraj więcej kasy.

No tak, ale przy podkręcaniu i odblokowaniu rdzenia procesor będzie więcej pobierał mocy ?

kto Ci powiedział że nie bedziesz mógł podkręcać na niej procka??? (chodzi Ci o tego asrocka rozmumiem)

Dodane 18.02.2011 (Pt) 12:21

to napewno ale bedziesz mógł podkręcać i robić z nim na tej płycie co bedziesz chciał(asrock n68c-s UCC)

No ale jak, jeżeli athlon x3 pobiera równo 95W, a ta płyta daję maksymalnie 95W. Czyli jakbym podkręcił, albo odblokował rdzeń to jakieś błędy by mi wysypało.

#-o co ja Ci bedę pisał więcej jak się upierasz na swoim,jeżeli chcesz to znajdź inna płytę która bedzie miała lepszą sekcje zasilania,ddr3 i możliwość odblokowania rdzeni za 150zł