Intel C2D vs AMD Athlon vs Phenom

No dobrze, nie będę taki wkurzający :stuck_out_tongue: .

Ale wytłumacz mi jedno : Kupuję płytkę. Chce sobie odblokować rdzeń. I po odblokowaniu rdzenia mam athlon x4 i wszystko ładnie gitara gra ? Gdy odblokuję rdzeń, to procesor nie będzie zjadał więcej niż 95W ? (w końcu będzie miał o jeden rdzeń więcej to chyba raczej będzie zjadało więcej mocy). Możesz mi to wytłumaczyć. Byłbym bardzo wdzięczny. :slight_smile:

po pierwsze jeżeli odblokujesz czwarty rdzeń to bedziesz miał phenoma x4(w cpu-z w nazwie bedzie athlon ale niżej bedziesz miał pełna nazwę phenoma(tak mieliśmy z kumplem po odblokowaniu athlona x3)) a nie athlona x4. z płytą nie bedzie problemu,bedzie zjadał więcej niż 95wat,płyta da rade,inaczej nie było by w niej takich opcji

Ale ta opcja mogła by być na słabsze procesory, powiedzmy jak ktoś ma jednordzeniowca, to sobie odblokowywuje i ma dwa rdzenie. Nie jestem co do tego przekonany, ale fundusze mi nie pozwalają na kupno lepszej płytki i w dodatku mam koło siebie sklep w którym sprzedają takie płytki. Mam nadzieję że masz rację. A te płyty obsługują np 4 i 6 rdzeniowe ?, bo jeżeli tak to znaczy że mógłbym odblokować rdzeń.

Dodane 18.02.2011 (Pt) 15:53

Patrz : http://www.asrock.com/mb/cpu.pl.asp?Model=N68C-S%20UCC

Przejrzałem tą listę i nawet Phenom x6 pobiera tylko 95W. Co o tym myślisz ?