Intel czy AMD

tak ale ja mam dwa komputery (laptop i pc) i w pc mam amd a w lapku c2d …

nie ma komputera bez procesora :stuck_out_tongue:

Na dzień dzisiejszy intel ma wydajniejsze procesory :slight_smile: ale zaczekajmy na phenoma i penryna wtedy będzie można ocenić kto wygra :wink: chociaż amd też ma wydajne procesory

z półki high-end tak ale już w tańszych nie…

nie zapominajmy że athlony x2 to konkurencja dla Pentium D… a one (athlonu x2) niewiele odbiegają od C2D za dużo niższą cenę…

ale przycisz C2D jest już od długiego czasu.

Jeśli brać stosunek wydajności do ceny, to zdecydowanie AMD… ponadto jeżeli brać tylko wydajność to i tak w wielu przypadkach AMD bije Intela, choć oczywiście nie we wszystkich :stuck_out_tongue:

Ja mam Intela :smiley: Pentium 4 konkretnie;

Nie wydaje mi się zły bo jeszcze żadna gra ani program typu Photoshop CS3 (z włączonymi w tle innymi programami jak GG i eMule na raz) go nie załamały :wink:

Nie wiem czy AMD lepszy bo nie miałem okazji takowego przetestować :smiley:

Ja tam mam C2D E4300 i nie narzekam. Idealny do podkręcania, a nawet z wartością wejściową wszystko pięknie śmiga.

Od zawsze AMD 8)

No dobra, mój pierwszy pc to Intel Pentium (133).

Intel Celeron :? Słaby jest, ale mnie wystarcza.

Moim zdaniem AMD było lepsze zawsze, a teraz po wprowadzeniu intel core 2 duo. Wszyscy się zaczeli podniecać i stawiają na Intela :expressionless: AMD moim zdaniem w tym pojedynku prowadzi

Mam Intela i jestem za Intelem :slight_smile:

jeden brunetki drugi blondynki :stuck_out_tongue:

O tam za raz…

Wszyscy podniecają się tym co lepsze a nie tym co od AMD albo Intela. Kilka dni temu kupiłem nowy komputer i już w założeniach sprzed kilku miesięcy miała to być platforma AMD. Na szczęście ktoś przemówił mi do rozumu i kupiłem Intela. Choć nie powiem że AMD są złe bo do tej pory mam AMD Athlon XP 2000+ i sprawuje się całkiem przyzwoicie. Grałem na tym w NFSMW i Test Drive Unlimited.

Powiem tylko tyle według mnie Intel zawsze był lepszy od AMD pod wzgledem technologicznym a z wydajnością to jest różnie wszystko zależy od podzespołów komputera

ja mam core 2 duo :slight_smile: AMD ma jeden podstawowy minus (przynajmniej dla mnie, za każdym razem gdy wydaje nową generacje procesorów, zmienia podstawke, przez co nie można wymienić samego procka tylko odrazu pól komputera, a intel jak zrobił lga 775 tak się jej trzyma, i przy lepszych płytach głównych wystarczy aktualizacja biosu

Google i poczytaj o kompatybilności AM2 z AM2+.

Przypomnij sobie ile żył socket A (462)

Intel wprowadził LGA z powodu prądożernych proców, połowa pinów służy do zasilania proca. LGA ma wadę zmienisz proca i płyta może się nadawać do kosza bo piny się powyginają lub się wyrobią i nie będą stykać z procem.

Intel trzyma się LGA ale zmienia chipsety lub potrzeba płyty z przeprojektowanym układem zasilania, nie zmiany biosu.

Bzdet.

wiem, wtedy Intel zmieniał ale teraz się zamienili

tak ale w tej chwili jak kupiłem płyte to przyszłości mogę sobie wymienić np na czterordzeniowy core 2 quad (nie wiem jak będzie z Core 2 w procesie 45 nanometrów jeśli się da to będzie kolejny argument) bez wymiany płyty głównej a przy AMD się tak nie da (w tej chwili to akurat z innego powodu bo nie ma jeszcze jako takiego czterordzeniowca od amd są tylko 4x4)

wiem że procek pod AM2+ będzie chodził pod AM2 ale nie tak jak by chodził pod wersją +

AMD Athlon 3000+ 02.00ghz 8)

Ja posiadam jednordzeniowego Intela a mianowicie Celeron 2.59Ghz.

Nie podkręcany, na box’owym chłodzeniu :twisted:

Niestety ma 128kb L2 Cache :lol:

Przeżytek 8)

W mojej skrzynce siedzi Intel Pentium 4 3.00 GHz i jestem z niego bardzo zadowolony, mam także Core 2 Duo 1.7 GHz ale na laptopie i też się nieźle spisuje :P:P

Intel panuje :D:D

Ja mam Pentium 4 3.2Ghz i uważam że jest dobry. A gdybym miał go zmienić to na pewno na jakiegoś Intela np. Core 2 Duo, ale tylko w przypadku gdyby się zepsuł.