Intel czy AMD

PANOWIE,polegając na tym forum chciałbym znaleźc odpowiedź na pytanie -montować kompa na podzespołach AMD czy Intela -co za co przeciw , Żeby była jasność Z komputerami jestem laik ,pisałem na forum dzięki sk91 wybrałem fajny zestaw ZA CO sk91JESZCZE RAZ DZIĘKUJE:

Core 2 Duo E8400

Foxconn P35A-S

Goodram Pro 900MHz

Geforce 8800GTS Asus 512mb

X-fi Gamer

Corsair 750W

2x Seagate 320GB 32MB cache RAID

CM Elite np 331

I TERAZ

poszedłem do serwisu komputerowego Z WYPISEM TEGO ZESTAWU w którym jak mi sie coć z kompem działo zawsze mi robili , ewentualnie zlecić im ściągnięcie podzespołów i montaż ,A tu niespodzianka za wszyscy z tego punktu odradzają mi Intela a na siłę WCISKAJĄ AMD ,różne powody że tańszy że lepszy że ta płyta z intela nie za bardzo bo się źle mocuje i przy wejściu gdzieś pęka NORMALNIE ZGŁUPIALEM , Umówiłem sie na dzisiaj że mam podejść i pokażą mi zestaw za 3 tysiące KTÓRY mogą mi zmontowacale wybrany przez Nich

jak tylko go będę miał to go wstawię,natomiast tu mam prośbę co to mógłby być zestaw za 3 tysiące na bazie AMD że byłby lepszy od tegi zestawu Intela który podałem wyżej, I TAK NAPRAWDE robić kompa na Intelu czy AMD ,MAJĄ W TYM PUNKCIE RACJĘ? swoje zdanie mam na ten temat ale ciekawy jestem co Wy o tym myślicie ,DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

Ja brałbym jednak intela Jeśli chodzi ci o wydajny fajny procesor to bierz Intela AMD Może i tańszy ale został w tyle za intelem bierz jakiś 2 rdzeniowy to z vista+rozrywka nie będzie sprawiała problemu. AMD był nawet kiedyś szybszy od intela ale to było bardzo dawno temu. Co do płyty ja sie nie znam poczekai na innych.

Obecnie bardziej się opłaca brać INTELA co nie znaczy że AMD są złe po prostu są mniej opłacalne. Jeszcze intele bardzo dobrze się kręcą

O wyższości jednych “świąt” na drugimi można wiele dyskutować, bez definitywnego rozstrzygnięcia.

Dlatego odpowiem tylko tak, że nie warto sugerować się opinią sprzedawców (w zdecydowanej większości).

Lepiej ludzi, którzy mają dużą więdzę na określony temat oraz bogate doświadczenie, a nie są partykularnie zainteresowani w poleceniu określonego rozwiązania.

Sprzeawca ma za zadanie zarabiać jak najwięcej, w pierwszej kolejności pozbywając się zapasów magazynowych.

Czy powinieneś wybrać platformę Intel, czy AMD, to zależy od wielu czynników, (od Ciebie w największym stopiniu).

Poczekaj na burzliwą wymianę zdań, która niebawem pojawi się pod Twoim pytaniem i sam dokonaj wyboru.

Jeszcze raz, jedank, podkreślam - nie słuchaj sprzedawców.

Osobiście praferuję platformę Intel, ale to nie ma znaczenia. Wiele zależy od konkretnej konfiguracji, doboru elementów od określonych producentów, docelowego zastosowania i budżetu przeznaczonego na zakup.

P.S.: Podana przez Ciebie konfiguracja bardzo mi się podoba.

Srebrny Wilku to co napisałes to jest to jest tak naprawdę to co myślę Masz w 100% RACJĘ

a konfigurację robił mi na tym forum sk91 za co jestem mu wdziędzny a zrobił to bezinteresownie

stąd moje zdziwko że Ci co maJĄ czy BYĆ MOŻE mieli tago kompa składac widząc tą konfiguraję mówią LEPSZY AMD- stąd ten post

Po pierwsze klient ma zawsze rację więc nie sugeruj się tym co mówia sprzedawcy, żebyś brał AMD. Sam mam intela i koledzy co kupowali AMD mówią, że nigdy tego blędu już nie popełnią przy zmianie procka, a więc bierz ten zestaw który Tobie pasuje,a nie ludziom ze sklepu.

Tutaj się nie zgodzę ponieważ ludzie już przesadzają że AMD jest beznadziejne i mam wrażenie że zaczynają porównywać te procesory z Celeronami i P4 intela.

W najniższym segmencie gdzie dominuje seria E 2140 -2160 i AMD athlon X 2 4200-4800 . jeżeli użytkownik będzie się bawił w OC to intel jeżeli nie to już kwestia gustu ponieważ oba procki zachowują się podobnie tutaj można uznać remis . Jeżeli chodzi o wyższe modele to oczywiście wygrywa Intel. ( Co nie znaczy że jak ktoś wziął AMD zrobił błąd swojego życia).

Bierz intela i się nie zastanawiaj.Głupoty Ci mówią bo nie schodzi im AMD i muszą jakoś wcisnąć.

Nie bierz czasem zestawu zaproponowanego przez sprzedawcę bo Ci wcisną najgorszy szrot. Jak będą chcieli CI coś wcisnąć to powiedz

od razu zmięknie jak mu parę tysiaków nie wpadnie.

Cały czas czekam na maila z zestawem który oni zaproponują jak tylko będę miał to zaraz wkleję

Hmmm… Zdecydowanie AMD. Ja używam i jestem zadowolony… Ponad to mój kolega miał 2 procki: intela i amd… Ten pierwszy miał większe taktowanie i był uważany za lepszego od amd, ale to właśnie ten drugi lepiej spisywał sie w grach i przy obróbce filmu… Wybór należy do ciebie.

Tak było za czasów P4 i Celeronów pod s 478 teraz sytuacja jest całkiem inna. Obecnie Intel prowadzi stawkę co nie zmienia Faktu że mówienie o AMD że jest szrotem jest nie na miejscu.

Wcale nie za czasów p4 i Celeronów… Mówiłem o grze nfs prostreet… Na intelu bardzo ciął się komp, a na amd chodził jak powinien…

Amd jest to gier, a Intel przeważnie do innych prac na kompie :stuck_out_tongue:

Kiedys tak, teraz INTEL jest lepszy w tym i tym.

A ja dodam moje skromne zdanie na ten temat:

Procesory Intel(dzisiejsze) wygrywają tylko o parę FPS w grach z AMD, w codziennej pracy też nie ma znacznej różnicy. Procesory Intel też się lepiej podkręcają to prawda, ale zawsze jest coś za coś, w intel brakuje sprzętowego wsparcia dla x64 są tylko instrukcje EMT64, wiec nawet gdy uruchomisz system Windows Vista x64 lub Windows XP Professional x64 to różnica w wydajność z procesorami AMD będzie znaczna na korzyść AMD oczywiście. AMD ma tańsze płyty główne pod swoje procesory, wiec radził bym się jeszcze raz dogłębnie zastanowić do czego Ci będzie potrzebny komputer, i wybrać platformę.

A bym zapomniał, to co Ci wmawiali sprzedawcy że Intel to nie dopracowany procesor a płyty główne sią “łamią” to wielka nie prawda, zapewne jako sklep mają w tym jakiś interes żeby sprzedawać AMD. Do sklepów też nie powinno mieć się żadnych sentymentów, gdyż dla nich jesteś tylko klient, i zawsze nim pozostaniesz, no chyba że szefem sklepu jest twój bliski krewny.

Pozdrawiam.

ja juz po raz trzeci kupilem komputer z prockiem amd i jakos niczego nie zaluje

Obecnie Intele są wydajniejsze co nie znaczy że AMD soą do niczego.

Jeśli masz kasę bierz Intela jeśli nie masz zbyt dużo złotych bierz AMD (jak ja :P)

Sam osobiście nie narzekam. 2,1 @3,0 Co daje sporą wydajność w grach. :smiley:

(For me AMD RLZ :stuck_out_tongue: )

Ta superekstra wydajność Intelów jest wykorzystywana przez może 30% programów/gier na rynku… Tak że …

TO jest ten AMD KTÓRY MI PROPONUĄ CO wY NA TO?

AMD

athlon Core Duo 6400 box diablo

PŁYTA GIGABYTE GA-MA790X-DS4/E DE LUXE AM2 AMD790X BOX

PAMIĘĆ DDR-2 GEIL 2GB/800 (2*1GB) DUAL BlackDragon 4.0 BOX

HDD Samsung 500GB SATA2

Nagrywarka DVD LG

GRAFIKA GIGABYTE GF 9800GTX PX 512 BOX GTX

Obudowa Chieftec z zasilaczem

cena z vat: 2800 zł

slawektor , ten konfig co Ty podałeś jest :slight_smile: jeśli Ty chcesz taką konfigurację jak Tobie odpowiada to bierz Intel jak nie chcą Ci sprzedać to zmień sklep…

MASZ RACJE A CO sądzisz o tym zestawie AMD?