Intel czy athlon?

dobra mobo do oc pod am2 ~200zł

dobra mobo do oc pod 755 ~230zł (MSI-P35 Neo-F)

raczej nie zaoszczędzisz 100zł… tylko 30zł…

Akurat na temat tej płyty co podałeś aż tak dobrych opini o niej nie słyszałem

ale do oc się nadaje nie? na tym msi można wyciągnąć chyba 500MHz FSB… albo 400MHz nie jestem pewien

sam nie wiesz a polecasz :stuck_out_tongue: na takich płytach pewność że podkręcisz do chociaż 2500 jest 50 na 50 %.

Taka jest prawda że jeżeli ktoś chce podkręcać to 280 zł jest to minimum na naprawdę dobrą płyte do OC dla intela.

Bierz Intela. To solidne procesory, które się nie grzeją tak jak AMD.

Chociaż AMD będzie tańszy od Intela, to serdecznie polecam INTELA.

i to powiedział właściciel Pentium 4 :hahaha: :x

jabym ci poleciał athlona ponieważ jest lepszy do gier.jeśli chodzi o podkręcanie to intel

na c2d można sporo wyciągnąć, przy dc i innych na szynie 800 jest problem, mało kto wyciąga więcej niż 2,7 (ale takie 2,7 powinno starczyć prawie każdemu), ma błędy w biosie jeśli chodzi o obsługę proców na 800, a jak ktoś kupuje ten model to raczej w parze z dc ze względu na fundusz.

masz stare informacje, teraz i intel robi dobre proce do gier.

AMD nie solidne, i się grzeją, zmień forum tu nie pisze się głupot, puść swojego p4 na 1h z wyłączonym wentylem w lato, A64 puszczałem i jakoś się nie zagrzał max 55 st, wczoraj bawiłem się P4 2,4 HT Northwood bez wentyla długo nie pochodził, parę min i miał tyle co A64 po godzinie, a temp otoczenia była niższa.

Hehe dalej się kłucą =D>

Porównajcie sobie Intel DC E2180 z AMD x2 2.2 ghz

przewaga AMD o 1-2 fps w Crysis http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … na-16.html

i przewaga Intela o 1-2fps w World in Conflict http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … na-14.html

w innych testach jest podobnie.

Jeżeli ktoś nie ma zamiaru kręcić to lepiej wziąść AMD bo po prostu taniej. A jeśli kręcimy i to sporo to Intel.

Ale nie ktoś zaraz pokaże screeny z testu FPU i powie że c2d są 2x wydajniejsze takt w takt… phi :]

Ej ludzie, ale AMD chyba też nie jest takie tragiczne jeśli chodzi o o/c, a wiem to z własnego doświadczenia z obecnym procesorem. Walnąłem sobie 560 mhz więcej (fsb 270) i bez zmiany napięcia, chłodzenia, na słabym zasilaczu i taniej płycie głównej. Co prawda, to tylko Sempron, ale ma 90 nm. Choć, nie powiem, dla lepszego przepływu powietrza otworzyłem obudowę, ale jest ona wiekowa i ma niskie możliwości przepływu powietrza :smiley: . Ale jestem niemal pewien, że z athlonem x2 osiągnąłbym nie gorszy rezultat.

Nieprawdą jest też, że o/c w amd daje nieduże rezultaty - Gdy odpaliłem nfs: most wanted bez o/c na full detal, to lekko się przycinał (miałem jeszcze mało ramu i używałem zintegrowanej grafiki), a po o/c było już baaaardzo płynnie

Żeby podkręcić Pentium Dual Core E2160 do 3GHz nie potrzeba wcale drogiej płyty - Gigabyte GA-P31-DS3L za 210zł. Płyta robi FSB400MHz do E2160 starcza spokojnie a przy 3GHz masz wydajność porównywalną/wyższą niż na Athlonie X2 6400+

o poborze mocy lepiej nie wspominać, wysoko taktowany WIndsor F3 (modele 6400+ a nawet 6000+) ciągnie więcej prądu niż quad q6600 podkręcony na 3GHz i sporo więcej się grzeje. Jak widać PDC z zegarem niższym o 400-500Mhz prezentuje tę samą wydajność to Athlon X2 z zegarem wyższym o te wartości

test procesorów:

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333

chyba tłumaczyć nie muszę…

kończy się również mit kiczowatych płyt z integrą pod Intela - taki ABit I-N73H(D) bez problemu wyciąga 3GHz z E2160 (rev. M0 def Vcore) pewnie zrobiłby nawet sporo więcej ale nie mogę znajomego namówić aby się pobawił