Internet domowy T-Mobile czy Cyfrowy Polsat?

Witam, mam pewien problem z internetem. Niestety w mojej okolicy nie ma światłowodu i jestem zmuszony korzystać z internetu LTE. Aktualnie internet dostarcza mi Play mam 100 GB pakietu. Średnio mam prędkość około 30/40 mb/s lecz po przekroczeniu pakietu internet zwalnia do 1mb/s płacąc przy tym 81 zł/msc… Umowa z nimi mi sie kończy i pragnę im podziękować XD Aktualnie przeglądałem/rozmawiałem z konsultantami od T-Mobile i Cyfrowego polsatu.
Oferta T-Mobile to Internet domowy do 20mb/s bo podobno w mojej okolicy więcej nie da rady, niby nie ma żadnego limitu GB, koszt 50zł/msc. Czytałem opinie ludzi że zużywają nawet po 300GB i nie dostają lejków
Oferta Cyfrowego Polsatu to 40zł/msc (10zł zniżki bo mam u nich TV) za internet 45GB poza LTE i niby LTE bez limitu ale coś czytałem że jak się zużyje około 150GB i prędkość spada do 32kb/s to “Fup” sie chyba nazywa.
Pytanie do was, co o tym myślicie, może korzystacie z tych ofert i moglibyście się o nich co nie co wypowiedzieć :smile:
PS: W obu ofertach jest ten okres próbny ale to oczywiste że podczas okresu próbnego jest OH AH a potem pozostaje siąść i płakać w jakie bagno się weszło gdy okres próbny się skończy XD

Mam T-Mobile LTE Domowy do 60Mb/s, obecnie używam w pracy przez smartfona dual SIM i działa super. Mam od grudnia 2017 i narazie gdzie nie jestem 60-70Mb/s pokazuje w speedtestach.

Spore masz zużycie transferu? Nie zwalnia Ci nic?

Pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak jakość świadczonych usług czego T-Mobile nie można zarzucić oraz jakość stacji bazowych, która T-Mobile we współpracyz Orange rozbudowuje i poprawia. Cyfrowy Polsat to to samo co Plus czyli jakośc nie równa cenie i mnóstwo kruczków i lajkóœ w regulaminie. W tej chwili według strony T-Mobile po zalogowaniu popbrałem 250GB i dalej 60-70Mb pokazuje na sekunde.

To teraz bo dużo filmów oglądam z CDA.pl w 1080p, ale normalnie to z 100GB zużywam. W Regulaminie nie ma żadnych zapisóœ o ilości pobranych danych, a w internetowym centrum abonenta T-Mobile nie ma żadnego licznika transferu.

Ooo ciekawe ciekawe :smiley: a jak z tą prędkością, u Ciebie jest oferta do 60mb/s a piszesz że do 70mb/s ci dochodzi, więc jak ja będę miał ofertę do 20mb/s to może mi nawet podskoczyć do np 30? Czy jakąś blokadę mam

Nie wiem zainwestowałem w routerek Zyxela, który pracuje jako modem tylko LTE w trybie bridge (most), a on w przeciwieństwie do Huawei routeróœ agreguje pasma 2600+1800 lub 2600+800, nie agreguje 1800+800 jak Huaweie, a ta wyższa czestotliwośc daje zrost prędkości, aczkolwiek teraz machnołem speedtesta na telefonie i 60,xx maks poszło :slight_smile:

Sprawdz na mapce btsearch jak daleko amsz do nadajnika t-mobile lub orange bo to bez znaczenia i router ustawiamy pod kątem do nadajnika bo sygnał nie leci prosto tylko pod kątem.

W domu mam po cesjiz firmy LTE do 500GB od Orange z oferty biznesowej i musze do końca roku trzymać, a potem T-Mobile zostaje.

Do nadajnika Orange lub T-Mobile mam jakoś max 5 km :confused:
Jak ustawie pod kątem to lepszy sygnał? Kurde XDD teraz mnie zaskoczyłeś

5 km to bez anteny zewnętrznej może być ciężko. Ja mam około kilometra.

Antena do routera tak?
T-Mobile ma dać router Huawei 525s z tego ci się orientuje ma 2 anteny

Antena zewnętrzna

Na 5 km do nadajnika to takie coś najlepsze:

Ja mam ten, ale on nie ma opcji podłączenia zewnetrznych anten i służy za sam modem w trybie bridge jak pisałem bo ma kiepskie WiFi.

Polecam jednak pochodzić z tym routerem, u mnie w jednym miejscu była jedna kreska, metr dalej trzy, a w miejscu gdzie play i orange nie miały zasięgu w ogóle T-Mobile ma 5 kresek i fajną jakość.

Co do limitów, to faktycznie ich nie ma. Zużycie za zeszły miesiąc mam na poziomie 1138GB, a internet nie zwolnił choćby na chwilę.

OOoooo no dobra, skorzystam z tego okresu próbnego, zobaczymy co z tego wyniknie :smiley:

Moja dobra rada- nie ma rabatu za zgody marketingowe, to ich nie wyrażaj. Ja wyraziłem i spam na maila płynie nurtem wartkim. Nie powtórz mojego błędu.

Tylko jak się dzien spóźnisz w tym okresie próbnym to nie będziesz mógł zrezygnowac w razie czego więc pilnuj tego bo potem będziesz ewentualnie płakał. PAmiętej, ze do 60Mb/s jest 10 zł drozsze i co okres rozliczeniowy można sobie zmieniac jak trzeba.

Hahaha, GMX.com potrój antySPAM pieknie blokuje tew SPAMy i za friko :slight_smile:

1 polubienie

Wiem wiem, czytałem już o tym

I nie zdziw się jak będą chcieli kaucję, ja mam abonament od 8 lat w T-Mobile wzięty dla mamy, zero zaległości a i tak chcieli 250zł kaucji. Ale zwracają bez problemu.