Internet na speed testach wychodzi świetnie lecz w grach jest okropnie duży ping

Rozumiem, rozumiem. Dzwoniłem do nich już raz. Przyjemny pan powiedział mi że według niego jest to problem z routerem (nie wspomniał o żadnym nadajniku) i żebym przyjechał po nowy router z 2 nadajnikami za darmo na 2 tyg. Jeżeli ten nie będzie się sprawował mam go oddać. Okej podjechałem na drugi dzień po nowiutki router podchodzę zadowolony, a tutaj jakiś pan powiedział mi że u nich nie ma żadnych problemów z internetem i że oni nic z tym nie zrobią :frowning: Jutro zadzwonię po techników z samego rana i dam wam znać co i jak.
Dziękuję za dziś chłopaki, myślę że w najbliższym czasie uda nam się rozwiązać ten problem :slight_smile:

Witam. Dziś postanowiłem że dla rzetelnego testu sprawdzę moje łącze internetowe na innym sprzęcie.
Tutaj jest z komputera kablem bezpośrednio od anteny:


Tutaj wynik też z kablem bezpośrednio z anteny do laptopa:

Czy myślicie że to jednak może być wina mojej karty sieciowej w laptopie? Oczywiście dwa testy były zrobione mniej więcej w tym samym czasie, przy wyłączonych zbędny aplikacjach które zabierają zasoby internetu. Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc :slight_smile:

Tutaj zrobiłem dodatkowo test kablem z routera do Komputera:


Tym razem na kompie wyszedł okropnie…
Tutaj wynik kablem z routera do Laptopa :

Ja już zgupiałem. Nie wiem co sie dzieje z tym internetem lub moim sprzętem…
Proszę o pomoc.

Wina po stronę internetu lagi mogą występować losowo i zachowywać się chaotycznie: zakłócenia lub słaba jakość internetu od dostawcy.

Pingi musiałyby iść na bramę u dostawcy, aby precyzyjniej to określić.

Byłem z 2 lata temu na dachu ze znajomymi bo jak sie okazało kumpel pracuje w takiej jednej firmie od której sam mam teraz internet i widzałem u nego na dachu jak to wygląda.

Ma z kilka kilkanaście mierników i może porównać sygnał jaki wychodzi ze strony nadajnika jak i pomiędzy nimi oraz ten końcowy jaki otrzymuje czyli ja i w ten sposób można znaleźć problem lub odpowiednio lepiej skorygować ustawienie anteny.

Ja akurat miałem w okolicy aż 3 nadajniki i sprawdziliśmy / raczej on :slight_smile: na który lepiej sie ustawić i mam ok :slight_smile:

Tak wiem w te wakacje technik przyjechał, zamontował nową antenę i ustawił na inny nadajnik. Wszystko chodziło cudnio no do tej pory…

Czyli jak myślicie dzwonić do opratorów sieci aby przysłali technika? Sprawdzałem to pracują dzisiaj. Możliwe może być też to że wiatr przesunął moją antenę o pare centymetrów i może sygnał się zakłuca czy coś w tym stylu. W ostatnim czasie w mojej okolicy są często wiatry.
No nie wiem dzwonić czy mogę jeszcze coś zrobić?

Cześć. Musiałbyś sprawdzić jak naprawdę działa twój dostawca.
Są w windows dwa polecenia. Ping i tracert.
Jeśli uruchomisz wiersz polecenia jako administrator i wpiszesz:
tracert forum.dobreprogramy.pl
to wyświetli ci się lista węzłów jakie przejdzie pakiet od ciebie do tego węzła. Musiałbyś teraz odszukać w tej liście adres ip hosta twojego dostawcy.


Prawdopodobnie będzie to 3 lub 4 pozycja. lub parę.
Wpisz:
ping -n 30 iphosta <----- iphosta to adres fizyczny jak np. 189.54.153.43
Wyświetli ci sie lista pingu, 30 razy powtórzonego do twojego dostawcy. Jęśli jest pare tych adresów to pinguj pierwszy i ostatni.

Jeśli te wyniki będą tak poszarpane jak to co wcześniej wstawiałeś to w rozmowach z dostawcą będziesz miał jakiś namacalny argument

Witaj. Zrobiłem pierwszy krok z tracert. Jak mam sprawdzić który to ip hosta? Bo napisałeś 3 lub 4 wiersz. Dziękuję ci za pomoc.

Kurcze. No nie wiem. W grach jak i na ping testach online mam duży ping lecz w windows pokazuje mi że mam ping bardzo dobry. Przynajmniej tak mi się wydaje popatrz:
PING
Nie wiem może coś źle robię? Jeżeli chcesz mogę ci wysłać wszystko co tutaj naklikałem.

Wpisujesz np.
ping -n 30 forum.dobreprogramy.p

te -n 30 oznacza że ping zostanie powtórzony 30 razy. Normalnie ping jest wykonywany tylko 4 razy. Zwiększ te liczbę do parędziesięciu razy. Im więcej tym wynik bardziej realny.
Natomiast dostawcę musisz szukać po wykonaniu polecenia tracert
Zamiesciłem ci dwie foty pierwsze z poleceniem tracert a drugie z ping.
Dostawcy musisz szukać w tym pierwszym.
Ja zaznaczyłem ci gdzie jest mój.

Czyli w tym pierwszym ten ip dostawcy będzie rozumiem obok jego nazwy? Wyświetla mi się nazwa dostawcy i obok ip. Czy to o to chodzi?
Dzięki za pomoc :slight_smile:

Tak. i na ten adres pinguj parędziesiat razy

Chyba się udało. Test robiłem 3 razy każdy był -n 50.
Tutaj pierwszy:Ping%20-n%2050%20(1)
Tutaj drugi:Ping%20-n%2050%20(2)
Tutaj trzeci:Ping%20-n%2050%20(3)

Co ty januszowanie odwalasz ping testu był robiony i to porządniej … zanim dołączysz do dyskusji przeczytaj powyższe odpowiedzi a nie odpowiadaj na 1 lepszą z dolnego brzegu.

Taki test jak powyżej nie pomoże. Trzeba sprawdzić łącze w dłuższym okresie czasowym a nie celowanie pojedynczym strzałem

Znalazłem chyba przyczynę. Jakoś miesiąc temu została wybudowana Hala sportowa na łączy anteny z nadajnikiem. Bardzo możliwe że to jest przyczyną. W poniedziałek przyjadą technicy to dam wam znać.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Odezwę się w poniedziałek.

Czym był robiony? On line. Ping, Tracert, Netstat. Tym się robi

Nowa przeszkoda na drodze nadajnik - antena to najbardziej prawdopodobna przyczyna wysokich pingów. Pisałem o tym od początku. Trzeba po prostu w okolicach twojej anteny przeprowadzić nowe pomiary jakości sygnału i skorygować jej ustawienie do jak najbardziej optymalnej pozycji. W radiówce zawsze szukając przyczyny słabej jakości połączenia zaczynałbym właśnie od tego.

Jak będziesz miał wolny czas to zrób sobie tracert i ping do tych stron z którymi masz kłopoty. Będziesz wiedział ile wezłów i jakie czasy.