Internet na speed testach wychodzi świetnie lecz w grach jest okropnie duży ping

O ile gry mają wersje WWW, bo pewnie mają własny luncher bez domeny awaryjnie z przeglądarki.

1 polubienie

No niewiem czy da się zrobić pomiar tracert lub ping CS:GO :confused:
Ale dziękuję ci za pomoc :slight_smile:

Miałeś rację tylko chciałem zobaczyć czy jakiś domowy sposób by tego nie załatwił.
Dzięki :slight_smile:

Podobno https://vortex.gg/download go emuluje jak:

Można zrobić spokojnie wystarczy na zaporze zobaczyć z jakim adresem łączy sie komputer czy też dana aplikacja i potem sprawdzać po tym/tych adresach.

Hmm. Co ta aplikacja robi? Mógłbyś mi to jakoś rozwinąć? Dziękuję ci za pomoc.

Ping w grach opiera się na protokole UDP (wyższa warstwa), ping w speedtestach na pakietach ICMP (niższa warstwa).

Poza tym 100ms to nie jest wcale dużo, mnie często przy 200 gra się lepiej, niż przy 20ms. To są milisekundy, a nie sekundy czy minuty. Dla Ciebie to praktycznie niezauważalne. Nie ma sensu tłumaczyć braku umiejętności “wysokim” pingiem. Popatrz na graczy, którzy przy 300-400 potrafią walić headshoty. Opóźnienia na serwerach mogą zależeć od samego serwera, od innych graczy.

Może spróbuj pozmieniać coś w samej grze, przesyłanie obrazu wysokiej jakości również wymaga czasu, co wpływa na opóźnienia. Sprawdź czy coś nie działa Ci w tle, co wpływa na opóźnienia.

Skoro łącze jest bez zarzutów, szukałbym rozwiązania w samym systemie i ustawieniach gry.

Już widzę jak ci sie lepiej gra w mmo czy cs lub dote przy takich lagach w mmo to może w pewnych okolicznościach jak grasz tankiem i masz wyje*** bo 30 min stoisz w 1 miejscu…

przestań opowiadać herezje…

1 polubienie

Witam. Jeżeli Pan mówi że lepiej gra się na 200ms niż 20ms to niestety nie pokieruje się pańską poradą. Dziękuję :wink:

To pewnie z tych co ma konsole na 30FPS która i tak zalicza spadki do 25-22
i mówi ze 60hz czy 144hz to mit.

Jeśli łączysz się przez WiFi to zobacz na kablu LAN.

Proszę czytać powyższe umieszczone posty… Powtórzę raz jeszcze że jakim sposobem nie łączę się z routerem lub bezpośrednio z anteną wynik wychodzi z niewielką różnicą.
Dziękuję :wink:

:joy: możliwe

Bo to są własnie tacy ludzie co wbiją do dyskusji nie ogarniają, chcą zaistnieć i piszą porady bez zaznajomienia się w danej sytuacji, lub co gorsza wiedzy,
Oni doradzają, jak cie przegadają bo to nieważne czy wie czy nie jak przegada to ma racje :smiley:

Jak to było w przypadku pojedynczego pingowania, a sprawdzenia całego pasma przez określony czas

Nie ma sensu ciągną dyskusji dalej nic więcej nie poczarujesz więcej… jedynie to teraz dzwonić do Dystrybutora sieci i niech to ogarnie !!

Właśnie to zamierzam zrobić w najbliższym tygodniu :slight_smile:
Dzięki Ci za pomoc oraz wszystkim którzy w jakiś sposób mi pomogli.

Gorzej jak te 200 ms powoduje, że ktoś jest drugi (albo nawet 10 jak się walczy z “elitą”), gra klatkuje.

1 polubienie

Ten wątek powinien mieć tytuł “Jak przerobić ping połączenia radiowego z małej wsi na ping klasy łącza światłowodowego”

Po pierwsze primo: Autorem tematu jest dzieciak, który nie ma zielonego pojęcia o czym do niego mówicie. Gratulacje przy ustalaniu jakości łącza poprzez speedtest :see_no_evil:

Po drugie primo: @Quassar nabija dzieciaka w butelkę sugerując mu, że kontakt z operatorem sieci, który swoją droga ma “niezłe” opinie o jakości internetu, coś zmieni. Co więcej, gdybyś poczytał o wspomnianych grach to wiedziałbyś, że da się w nie grać bez problemu przy opóźnieniach rzędu 100-150ms.

Po trzecie primo ultimo @Pinger231 ignorujesz odpowiedź na temat łącza internetowego od jedynej osoby, która w zasadzie ma tutaj pojęcie o działaniu całego mechanizmu. Twierdzisz, że komputer jest w super stanie i nic w tle nie może powodować obciążenia sieci podczas grania, ale w sumie… Skąd Ty to wszystko wiesz? Zero specyfikacji, zero informacji o komputerze i jego stanie. Jeszcze przed chwilą nie wiedziałeś jak sprawdzić ping, a teraz próbujesz gasić @roobal ? No błagam :sweat_smile:

Kupuję popcorn i czekam z niecierpliwością!

2 polubienia

Ja tam wyciąłem z tematu 2 razy “Witam.”, “Mam problem z internetem.”.

Raczej tytuł nie jest do witania, a słowo problem nic nie mówi na wstępie, niby należy unikać.

Mogło być jeszcze gorzej - cieszmy się, że stadem bezcennych porad na wagę złota nie poczęstował nas pewien użytkownik od agregacji pasm i najlepszych w Śródziemiu routerów Asusa :joy:

1 polubienie

Widać że nigdy nie miałeś dotyczenia z dobrym internetem. No cóż nie moja sprawa.

Jeżeli dla Ciebie jest nie zrozumiałe że napisałem 100+ czyli jak możesz z tego wywnioskować że 100ms to najmniejszy wynik.

Na wszystkich urządzeniach ping wychodzi tak samo, więc nie wiem czego jeszcze szukasz…
I tak da się stabilnie pograć na radiówce, tak jak wspominałem grałem stabilnie przez wiele lat.

Skoro jesteś takim ekspertem że krytykujesz ludzi którzy trochę pomyślą to proszę podać mi według Ciebie jaki jest powód mojego skaczącego pingu.