Internet na wsi

Kurde - ja Wam coś napisze odnośnie tego internetu satelitarnego.

Internet tego typu ma wysokie pingi (od 600 do nawet 1200 ms), co nawet internet GSM często nie ma takich, po dwa oferty te posiadają limity , po wykorzystaniu których spada Ci prędkość, po trzecie abonamenty są mega wysokie jak na takie limity, po cztery załóżmy, że kupujesz zestaw na własność za prawie 2000 zł, a za kilka miesięcy okazuje się, że pojawia Ci się możliwość korzystania np. z Neostrady - i co teraz? Ano nic, bo założe się, że nikt nie pójdzie na cesje lub odkupi ten zestaw.

Dodatkowo nie wierzę, że nie macie alternatywy. Napewno któraś z sieci komórkowych ma u Was zasięg EDGE (czyli internet do 250 kbit/s), a po dokupieniu porządnej anteny zewnętrznej nawet HSDPA (do 7 Mb). Dodatkowo CDMA od Orange (1Mb/s) rówinież może dać rade przy zastosowaniu anteny zewnętrznej, więc niema co się bawić w taki satelitarny internet.

xavee masz trochę racji ale spójrz na to z innej strony… zobacz na UKE jak wygląda mapa z dostępem do szerokopasmowego netu w Polsce…

Internet satelitarny to nie jest jednak dobra alternatywa dla łącz szerokopasmowych. Nawet gdybym miał do dyspozycji tylko linię telefoniczną bez możliwości ADSL, korzystałbym z połączenia komutowanego. Bo satelitarny się po prostu nie opłaca.

każdy ma swoje gusta jeden mowi ze internet satelitarny jest ble a drugi powie ze neo jest be. tutaj nie ma co dyskutować. mozna to poprzec dowodami ale po co.

mógłbyś rozwinąć myśl:)

Jest za drogi, przy tym niezbyt wydajny.

czasami się jednak opłaca i nie mówie tu o mijscach gdzie jest dostęp. jest wiele miejsc w Polsce gdzie nie ma zadnej mozliwosc oprocz internetu satelitarnego. jak ktos ma kase to napewno zainwestuje w cos takiego

Jeśli gdzieś naprawdę nie ma innej opcji - opłaca się.

i niektórzy mają tylko taką możliwość… więc to wcale nie jest najgorsze rozwiązanie… pamiętacie jak kiedyś wybierało się 0202122 i ppp ppp wpisywało??:slight_smile:

barteq to było dawno i nie prawda. dla rozwoju sieci to czasy prehistorii :slight_smile:

Ale całkiem niedawno TPSA wprowadziło ofertę stałego łącza komutowanego, płaci się bodajże 49 zł na miesiąc i można “za darmo” łączyć się z 202122 (teraz “0” już nie ma).

ja nie ufam juz tpsa. dla mnie sa juz na straconej pozycji. każdy ich produkt nadaje się …

No nie wiem. Według mnie jest to porządna firma.

czyżby tepsa wracała do swojego historycznego numeru??:slight_smile:

Nie rozumiem

praktycznie maja monopol na telefony i internet. nie ma na nich mocnych, pewnie z 50% polaków korzysta z Neo

@kpi - pewnie zaliczasz się do szczęśliwych “dzieci neostrady” - poczytaj o początkach netu w Polsce;)

barteq a ty nie jestes :slight_smile: każdy od czegoś zaczynał. ja na początku byłem w PTK

Dzieci neostrady to ciekawe określenie stosowane wobec bezmózgowych małolatów pozostawionych samych sobie w Internecie. Sądząc po poziomie rozmowy, nie sądzę, by któryś z Was za takowego się uważał…

Neo to faktycznie najgorszy syf jaki może być, ale zarekomendowałam go mojej mamie- po co jej coś lepszego, innego. Loguje się na NK i na interii. Starczy.

Z własnego doświadczenia jednak wiem, że im mnie relacji z TP tym lepiej. Nie zaufam żadnym ich usługom. Tym bardziej internetowi satelitarnemu. A tak na marginesie oni tylko firmują ta usługę swoją marką, Dostarczycielem jest Astra czy coś takiego. Podobnych dostarczycieli na rynku jest mnóstwo i może warto by się zastanowić nad wyborem najsensowniejszego.

Tak samo jak dostarczycielem polskich platform telewizyjnych jest Eutelsat.