Internet od UPC na dwa kompy

Witam, kuzyn ma u siebie internet od UPC, w domu ma 2 komputery. Wystarczy zwykły ruter aby każdy z kompów miał internet? Np. Taki??

TAK

ja mam UPC i taki routerek : KLIK

wsio w porządalu, śmiga jak trzeba - a masz 90zł w kieszeni więcej :wink:


Proszę ukrywać długie linki

Asterisk

Ja też mam UPC i dokładnie ten sam ASMAX co bednarus.

Obsługuje mi ten router 4 kompy - i chodzi na maxa.

Jestem bardzo z niego zadowolony.

Pisze dlatego, bo kumpel kupil D-Linka i nie mógł za czorta ustawic połączenia. Zamienił na ASMAXa i jest cacy i w dodatku mniej kosztuje.

No, ale mimo wszystko, ty będziesz decydował o wyborze routera.

D-Linki

Linksysy

to zabawki oczywiscie za cenę zabawek dlatego tyle z nimi problemów

Asmax jest stabilny i w porządku tylko zanim podniesie sie do działania po wałczeniu lub zmianie ustawień routera trzeba nieraz czekać nawet 30sekund.

Polecam Netgear

a czy ten asmax obsłuży 2 kompy i bramkę VoIP bez żadnych przeciążeń i cięć?

Tak jak każdy inny.

Ps. Sam właśnie kupiłem dzisiaj tego Asmaksa (sugerując sie Waszymi opiniami) i mam nadzieję że nie będę musiał Was przeklinać (konfiguracja bajecznie prosta w prównaniu z np. D-Linkami, ale zobaczymy jak będzie się sprawował jak dłużej popracuje)

a czy operatora widzi to, że internet jest dzielony? mam łącze z Multimedia

Jakby ktoś się uparł, to są sposoby na sprawdzenie tego, ale czy komuś będzie się chciało to robić? Pozatym, czy w Multimedii jest zabroniony podział łącza w obrębie lokalu?

właśnie nie wiem do końca

podobna trzeba płacić dodatkowo 30% abonamentu, ale czy to konieczne?

To sprawdź w umowie.

kończy mi się niedługo umowa…

w nowym regulaminie jest taki zapis:

W ramach wariantów określonych [...] Usługa Multimedia Internet może być świadczona na jednym Terminalu.

Dodatkowo w cenniku w innych usługach jest napisane:

Opłata za samowolne podłączenie większej liczby terminali (komputerów) niż liczba określona w Umowie Abonenckiej - 2000 zł (za każdy dodatkowy terminal).

Czyli z tego wynika, że nie mogę sam dzielić łącza, muszę płacić te 30%.

Czy się mylę?

Jeśli nie to dlaczego tak robią, co ich interesuje co robie z Internetem, za który płacę, czy to zgodne z prawem?

Czy Neostrady lub UPC też nie można dzielić?

Neostrada zezwala na dzielenie internetu w obrębie własnego lokalu bez dodatkowych opłat, już Livebox ma wbudowaną możliwość podłaczeniu kilku komputerów do jednego łącza.

Multimedia nie zezwala na podłączenie terminali czyli terminal to każde urządzenie które zostanie podpięte pod ich łącze. Nie wolno ci podłączać nic na linii Modem>>Komputer. Każde dodatkowe urządzenie takie jak router,chub,komputer czy inne cuda po wykryciu zostaną karate 2000zł.Sprawdzić obeczność innego urządzenia jest bardzo proste a raczej automatyczne i należy do zestawu programów monitorujących każde łącze w centralach, czyli czasy TLL, filtracja pakietów, dostępność i prędkość nakładania się odpowiedzi PING i.t.p. tylko poprostu ludzie (Administratorzy) mają to gdzieś, wkońcu oni też pracują i zarabiają ciężkie pieniądze żeby czuwać nad infrastrukturą i uwierz że nie chce się takiemu tyłka ruszać żeby kilu co dzielą dostali kary. Oczywiście dzielenie jest nielegalne.

więc Wy jak byście zrobili: samowolnie podłączyli, czy zgłosili i płacili te 30%?

Po zgłoszeniu bym musiał płacić 60% bo za dodatkowy komputer i urządzenie VoIP.

Jak masz za dużo pieniędzy to płać, ja nie będę :lol:

zamiast asmaxa postaw coś bardziej skomplikowanego i się ukryj;)

a tak na serio, to zauważyłem, że jeśli ISP nie blokuje automatycznie połączeń z niezgłoszonych NATów (jak np mój), to całkowicie olewa to czy ktoś dzieli, czy nie dzieli sygnał.

choć przy karze 2000zł od urządzenia, to ja bym na miejscu Multimedii robił naloty co pół roku, zważywszy, że przeciętnie 40% użytkowników nielegalnie dzieli łącze, jeśli nie jest to automatycznie blokowane.

no właśnie ta kara jest dosyć wysoko w razie czego;/

zastanawiam sie jeszcze nad Neostradą, ale nie mam telefonu TP, a utrzymywanie linii to raczej bezsensu …

żeby skorzystać z usług np. Dialogu lub Tele2 trzeba mieć aktywną linię TP czy wystarczy tylko do niej dostęp?

znacie może jakiś dostawców Internetu, gdzie można dzielić łącze bez ograniczeń np. do zrobienia sieci osiedlowych?

Oj musiałbyś się bardzo nastarać żeby takich znaleźć. Ja osobiście nei znam nikogo kto na to pozwala.

TPSA z usługą InternetDSL :slight_smile:

Netia z BiznesNet24, ale ceny są chore w porównaniu do IDSL.

no i cała reszta dużych ISP, ale ich ceny mają sens, jak masz >50 użytkowników

ps, żeby korzystać z ofert przez BitStreamAccess (dialog, tele2, multimo z gts na łączach tpsa) musisz mieć aktywną linię telefoniczną, choć wszyscy oni piszą, że wystarczy wtedy abonament socjalny.

a jeszcze mam takie pytanie:

mam w modemie kablowym wyjście USB i LAN do podłączenie komputera - czy można korzystać z nich jednocześnie podłączając dwa komputery i czy to też będzie wykrywalne?