Internet Orange Free, jak zabezpieczyć sieć bezprzewodową?

Witam, od paru dni posiadam internet Orange Free na kartę z modemem Huawei E173. Chciałbym tą sieć zabezpieczyć jakimś hasłem tak aby ktoś w pobliżu nie łączył się z nią. Czy da się to zrobić?

Pozdrawiam

Z tej sieci nikt poza tobą i tak nie może korzystać nie ma czegoś takiego jak zabezpieczenie :),chowaj modem usb gdzieś aby ktoś nie znalazł lub wyjmuj kartę sim to będziesz bezpieczny xd

OT - kosz.

Zresztą to nie sieć bezprzewodowa :stuck_out_tongue:

A więc przewodowa? Nie za bardzo :slight_smile:

Orange Freedom to internet mobilny, który udostępnia operator komórkowy i nie nazywa się to bezprzewodowym, a raczej radiowym albo mobilnym. Radiowy to lepsze określenie niż bezprzewodowy. 8)

no nie przewodowa ale dziwnie brzmi bezprzewodowa dla mnie b ardziej miano pasuje do netu przez wifi

Na pewno Orange Free to internet mobilny. Bezprzewodowy i radiowy też, bo nośnikiem danych nie jest tu nic innego niż fale radiowe. Freedom już nie, bo Freedom to internet przewodowy w technologii ADSL. Świadczony za pomocą miedzianej (czasem pewnie i światłowodowej) infrastruktury TPSA. Jest jeszcze Freedom Pro (w technologii CDMA) - internet bezprzewodowy/radiowy, ale już nie mobilny. Gdy znajdziesz się w zasięgu innej stacji bazowej, teoretycznie nie powinien już działać. Na pewno internetem mobilnym nazywać nie możemy tzw. radiówek (ale bezprzewodowym i radiowym już tak), czyli łącz od lokalnych firm, działających w technologii IEEE 802.11, znanej bardziej jako Wi-Fi.

Mi z tymi ostatnimi kojarzy się określenie “internet radiowy”.

@sebaele: z tej sieci i tak nikt poza Tobą nie skorzysta, to nie jest wifi. Mam jeszcze pytanie odnośnie modemu: kopiłeś go w noworocznej wyprzedaży w Orange ?

Dzięki myślałem że jak ktoś jest w pobliżu to może się z nim połączyć i zabierze mi GB :-). Jeśli chodzi o modem to zakupiłem go na allegro a na paragonie z salonu Orange widnieje data sprzedaży: 2012-01-11

Mam jeszcze takie pytanie, czy jest internet bezprzewodowy taki co nie ma żadnych limitów? Który działa non stop? (może być również na umowę). Pytam bo znajoma czasem spędza parę dni w szpitalu i chciała by mieć internet, myślałem że dobrym rozwiązaniem będzie Orange Free ale okazało się że od czwartku z 6GB zostało niecały 1GB :frowning:

Pozdrawiam

Nie ma internetu bez żadnych limitów czasem tylko w ofertach abonamentowych jest tak że po przekroczeniu limitu jest lejek i wtedy net działa ale tak wolno że właściwie tylko z gg da się normalnie korzystać :slight_smile:

Oj kurczę nie dobrze więc co ja mam teraz robić? Dziwne że przez parę dni zabrało 5GB :expressionless: Czy to jest możliwe?

Jak korzystała ta osoba z youtuba,pobierała pliki to normalne :),kiedy się normalnie przegląda neta to by tyle nie zjadło :),przy takim necie trzeba się trochę ograniczać :smiley:

Z tego co mi wiadomo to znajoma łączyła się przez skype video z kolegą który przebywa w Holandii :).

Niech mi jeszcze ktoś powie czy to tak wszędzie jest z tym internetem czy tylko w sieci Orange? Jak by było gdy bym wziął jakiś internet mobilny z innej sieci na umowę?

Teraz wszystko na mnie że to ja do dupy internet wybrałem :expressionless:

Skype też dużo je ale jeśli dużo aż tak nie rozmawiała,nie pobierała,nie przeglądała youtuba to dziwne że 5gb zjadło w parę dni,jak coś można sprawdzić biling na orange online :),nie wybrałeś nic do d… orange free to bardzo dobra tania oferta :),na allegro można kupić starter 6gb za jedyne 40zł a jak ktoś postanowi kupić doładowanie 100zł na allegro i środki sprzedać to można mieć te 6gb nawet za 20zl ja za tyle mam :smiley:

Ale żeby tyle zabrało? Gdzieś wyczytałem że przez 30min rozmowy zabiera niecałe 60MB.

Jeśli chcesz neta na umowę takiego że po przekroczeniu limitu będzie działać i ma większy limit to można wziąć:

15 gb w orange za 71zł miesięcznie bo 4gb pewnie nie starczy tak jak teraz

http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, … ticle.html

Plus 75zł za 7gb,110zł za 20gb

http://internet.plus.pl/documents/59602 … .01.12.pdf

Play najtaniej ale zasięg tylko w miastach praktycznie 39zł/7gb,49zł/12gb,59zł/16gb

http://www.play.pl/pl/promocja/play-int … index.html

T-mobile 49,90/6gb,59,90/10gb,79,90/16gb

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ … lueconnect

Musisz sprawdzić zasięg i podjąć właściwą decyzję,patrz jakie sieci mają tam nadajniki umts bo na samym gsm będzie net wolny

tu można to sprawdzić

http://btsearch.pl/index.php

Ps. oferty bez modemu bo go posiadasz i pewnie nie ma sima a jak ma to zdejmiesz samemu za darmo lub za parę groszy :slight_smile:

Mobliny internet czy tam na te doładowania to tak jak przedmówcy wspomnieli ma ograniczenia. I tak - jest tak wszędzie (chyba, że czegoś nie wiem). Póki LTE się nie upowszechni to pewnie sytuacja niewiele się zmieni.

Nie wiem w jakiej jakości przeprowadzana jest wideorozmowa przez Skype, ale dla zobrazowania można napisać w uproszczeniu, że jeśli jest to jakość o połowę gorsza od standardowego filmu w avi, to godzina rozmowy może zabrać nawet kilkaset megabajtów transferu. Do tego zapuścisz sobie radyjko, kilka filmików na youtube i spokojnie można 5 GB w 5 dni wykorzystać. Niestety :frowning:

Ale faktem jest, że przeglądając zwykłe strony to dość ciężko to zużyć w kilka dni.

Dzięki, mam jeszcze pytanie po zalogowaniu się na Orange.pl widoczne są dwa okienka dotyczące transweru.

W pierwszym pisze: w tym bonusowa wartość dostępnego limitu transferu danych 27.01.2013 (358 dni) 6201,90 MB a w drugim: Wartość dostępnego limitu transferu danych 27.01.2013 (358 dni) 7281,90 MB

Więc na które okienko mam zwracać uwagę?

Pozdrawiam

Bonusowa ilość to ta którą otrzymało się przy doładowaniu a ta 2 to ta którą otrzymało się przy doładowaniu + kasa z konta przeliczona na transfer to od ciebie zależy ile będzie,jak wykorzystasz całą kasę to zostanie tylko bonus :slight_smile: ja kasę sprzedałem na allegro za 70zł odliczając prowizję :slight_smile: (2x55 po 33zł/szt,1x14 po 9 zł/szt),kupiłem doładowanie 100 na allegro za 90 i sprzedałem 114zł 3 przelewami sms w taki sposob mam 6gb neta za 20zl.