Internet rozłącza się po godzinie. Hotspot z telefonu

No tak, u mnie dokładnie to samo. HotSpot z telefonu na TV i laptopa. Rozłącza po godzinie. Problem jest identyczny na innym telefonie z Androidem, także wszystko wskazywałoby na to, że jest to problem softu w tel. ale…problem pojawia się ewidentnie u mnie w domu. Znajomy, który to testował u mnie i go też rozłączało, zrobił ten sam test u siebie w domu …tam nie rozłącza. Także problem z Androidem to jedno, ale wpadł mi do głowy też pomysł, że ktoś tu ma wzmacniacz sygnału, bo…ogólnie zasięg sieci komórkowej jest też od kilku tygodni znacznie słabszy niż wcześniej. Mam 2 kreski w ciągu dnia na obu kartach sim. W nocy 5 kresek. Te problemy z zasięgiem i zrywaniem połączenia z hotspotem pojawiły się w okresie świątecznym. Wcześniej było ok.

na razie odpowiadam do siebie: w Windowsie (11) nie widzę żadnych ustawień karty, które mogłyby robić taki numer. ps. temat był testowany na telefonie innego operatora (też Android) i na innym laptopie. także ten…nie mam pojęcia o to tu chodzi. oczywiścied mogło się zdarzyć, że w tym samym czasie zaktualizował się i Android z jakimś bugiem i Windows na obu lapach, no ale…jakie są szanse, że tak było? ps. od 2 dni walczę z Playem, bo 2 kreski, a niekiedy 1 to też może być powód rozłączania internetu :wink: Natomiast też raczej nie tak cyklicznie. Po 2 dniach wygląda na to, że udało się Playowi troszkę podnieść zasięg, ale…Internet nadal rozłącza mi na lapie co godzinę…
any other ideas? no i to się dzieje i na Windowsie i na Android TV…

Jak jest telefon podłączony do ładowarki też zrywa połączenie na lapku?

dziwne jest to, że z czasem zaobserwowałem coś… jak korzystam z tego samego telefonu do udostępniania internetu na inny laptop to mogę pół dnia korzystać i nie rozłącza mi co godzinę… oba laptopy system win10

Może jednak być to wina samego lapka, a raczej systemu na nim (aktualizacje, sterowniki, ustawienia) sama karta WiFi - tak jak pisałem wcześniej.
„dodam, że próbowałem tego na 2 telefonach i na 2 innych sieciach/kartach” - a jednak na jednym lapku.
Teraz dopiero spróbowałeś na innym i jest temat do przemyślenia.
W końcu - czy to jednak lapek, czy telefony (dwa…).

Mam taki sam problem na dwóch nowych telefonach, Realme 8 5g i Samsung Galaxy M33 5g. Oba mają androida 12. Próbowałem zmieniać karty sim, udostępniać internet przez usb zamiast hotspotu i udostępniać na inny komputer. Nic to nie dało. Internet przestaje działać równo po godzinie. W komórkach nie ma żadnych ustawień dotyczących wspomnianego wcześniej DHCP. Nie mam pojęcia co z tym robić.

Wprawdzie pewnie próbowaliście już wszystkiego, ale można jeszcze spróbować tych porad co do samego ustawienia w lapku/PC.
Bo w sumie nie wiadomo, czy to Android czy Windows coś wam namieszał.
https://pogotowie-komputerowe.org.pl/rozwiazane-wi-fi-internet-nadal-sie-rozlacza-w

Próbowałem zmieniać ustawienia w laptopie i nic to nie dało. Problem jest też przy połączeniu do laptopa z windows 7 i udostępnianiu internetu do innej komórki. Więc raczej to coś ze strony telefonów. Jednak zauważyłem coś nowego. Po utracie internetu niektóre strony dalej działają. Strony takie jak google, youtube, wikipedia dalej działały. Nie wiem o co chodzi bo wszystko inne poza niektórymi stronami nie działa. Aplikacje, gry czy antywirus nie mają internetu. Sprawdziłem to na komórce która zaktualizowała mi się do androida 13. Poczekam jeszcze i zobaczę na drugiej z androidem 12.

Na komórce z androidem 12 nie łączy nic. Żadna strona się nie załadowała.
Czy jeśli zaniósłbym te komórki do jakiegoś prywatnego serwisu to jest szansa że ktoś będzie wiedział co z tym zrobić i jak naprawić ten problem?

U mnie ten sam problem, windows 7. Telefon Vivo 21s android 12, sieć a2mobile. Działało ok też do okolic świąt jak dobrze pamiętam. 21 grudnia była aktualizacja oprogramowania.
Drugi telefon oppo a74 5g, android 11. sieć plus. od początku miesiąca w domu i od początku po godzinie się wyłącza.

No to teraz ciekawie się robi.
Co jest tego przyczyną?
Raczej trudno będzie znaleźć rozwiązanie tego problemu.

I nigdzie nic na ten temat nie mogę znaleźć.
Dziwne, różne systemy, telefony, operatorzy…
Moim zdaniem problem z komputerem można odrzucić.
W moim przypadku rozłączenie i podłączenie wifi na pc nic nie daje.
Dopiero gdy chociaż na ułamek sekundy wyłączę i znowu włączę na komórce.

Lapki i systemy androida i Microsoftu…

Nie czytałem całego tematu, ale powiem że długo miałem podobny problem. Router mobilny na dwóch laptopach rozłączał internet w losowym momentach (może być po minucie a czasem po kilku godzinach) a na innych dwóch laptopach nigdy nie rozłączał. Próbowałem różnych porad z internetu, nic nie pomagało. Problem na tych dwóch laptopach rozwiązał się po zakupie adaptera WiFi na USB za 30 zł, czyli winne chyba były te karty sieciowe, w laptopach które się rozłączały były to Intel Centrino.

Tyle, że w temacie jest mowa, że było dobrze i zdechło…więc to trochę inna sytuacja.

U mnie też było dobrze do czasu.

Więc co mogło się zmienić, że padło?
Stery lub aktualizacje.
Bo inne przyczyny raczej dziwne, kiedy było dobrze i nagle padaka.
Poza tym „po godzinie”…też jest zagadkowe.
Zawsze to jakiś pomysł, dokupić dongla WiFi i sprawdzić na takim na USB…

Wykluczam jedno i drugie.

Czyli co?
Starzenie się karty sieciowej…brzmi co najmniej mało prawdopodobnie.
W międzyczasie nie robiłeś żadnych aktualizacji Windowsa lub Andka?

Przypomniałem sobie, że u mnie wyłączało się któregoś razu 17 po pełnej godzinie. za którymś razem sam wcześniej na komórce zrestartowałem, żeby mieć spokój na jakiś czas, a net się znowu 17 po wyłączył.
Muszę sprawdzić czy to tylko jednorazowe było czy tak będzie za każdym razem.