Internet rozłącza się po godzinie. Hotspot z telefonu

Masz na myśli celową produkcję niskiej jakości kart sieciowych, tak aby po paru latach były problemy i klient ma chęć na nowego laptopa? Brzmi jak dobry plan.

No właśnie nie mam, więc co najmniej dziwna sprawa, że w tych samych okolicznościach, bez zmiany oprogramowania lub sterów nagle bum…jakaś przyczyna przecież musi być.
Poza tym stałe wyłączanie co godzinę…to raczej jakieś błędy lub celowe działania, ale kogo…po co…lipa.
Dziwne to wszystko.

ja mam dokładaną na śledziu kartę wifi tp-linka która chociaż swoje lata ma to używana była przez niecałe 2 lata po kupieniu i teraz od pół roku wróciła do łask

Pisałem w formie żartu, że po prostu mogą się one psuć albo zużywać np. poprzez większą wrażliwość na zakłócenia.

@gietki - I na niej też rwie?
No, że mogą się psuć to wiadomo…ale tutaj zrywają połączenie w takich samych cyklach czasu.
Kiedyś dawno, nie pamiętam już, ale chyba wyłączała mi się kamera równo co godzinę i winą było wadliwe firmware.
Ale tutaj raczej za dużo różnego sprzętu, żeby był jakiś jeden błąd.
Wszyscy skłaniają się tutaj raczej do winy telefonów…czyli możliwe, że jednak androidy coś mieszają.

No u mnie to były losowe momenty. Czasem co parę minut czasem co parę godzin.

Jeśli lapek nie zrywa połączenia po WiFi z routera a jedynie z telefonu, no to chyba wina leży po stronie telefonów i ułomnego przekazywania neta.
Albo telekomy coś kombinują, żeby ograniczać i wkurzać klientów.
Skoro mogą blokować tę funkcję (jakieś tam sieci nie pozwalają tak używać swojej karty) to mogą wszystko.
Oczywiście teraz pojechałem…ale kto tam wie.

1 polubienie

Witam wszystkich. Mam ten sam problem dokładnie od dnia przesiadki ze starszego ale udanego telefony Honor 10 na OnePlus Nord 2T. Na starym telefonie hotspot śmigał aż miło, zero problemów ze zrywaniem połączenia. Sprawdzone na moich 2 laptopach i okazjonalnym udostępnianiu Internetu. Na oneplus przed przerwaniem połączenia na telefonie pojawia się komunikat(wkleję jak sie pojawi).Mam wyłączone oszczędzanie energii, wyłączanie hotspot jeśli nic nie jest podłączone, ograniczenie danych i chyba wszystko inne co powodowałoby takie cyrki. Wina raczej po stronie android 12.
edit:

Też mi wyskakuje ten komunikat o hotspocie na jednym telefonie. Telefon Realme 8 5G. Po równo godzinie gdy hotspot przestaje działać.

Tyle, że lapki gubią samo połączenie internetu a hotspot niby nadal działa na telefonie.
Jednak może Android wyłącza po godzinie samą transmisję danych w „trosce o użytkownika” i zapodaje tylko ten komunikat sugerując, aby nie mieć włączonej tej funkcji i daje znać przerwaniem transmisji netu, że ta funkcja jest cały czas włączona.
Możliwe, że takiego „fikołka” dodali do nowszych wersji zwłaszcza, że czytając o zmianach w najnowszym to wprowadzają różne „utrudnienia” zamiast ułatwień użytkowania.

U mnie laptop widzi sieć z telefonu, ale nie może się z nią połączyć. Tak jakby hotspot działał, ale transmisja danych już nie. Pozostało chyba czekać na łatkę albo na androida 13.

Wygląda wszystko więc na to, że to system na telefonach coś pierniczy z hotspotami.

W nowszym konfiguratorze Hotspotu jeszcze można spróbować zrezygnować z miksowania WPA2-WPA3 - działa jak nagle Mi Box (chyba z Androidem 9) nie wykrywa już nadawanej sieci i telefon jest 20 cm - 1 metr od urządzenia.

Jeśli ktoś to jeszcze czyta to w moim przypadku chyba pomogła aktualizacja. Na telefonie komunikat się pojawia ale na laptopie internet cały czas działa. pozdrawiam

aktualizacja czego?
U mnie na vivo nic się nie pokazuje, tylko na oppo wyskakuje komunikat.

oprogramowania na telefonie. Dostałem jakąś łatkę.